به گزارش زبان گویا به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه علوم‌پزشکی گیلان مراکزی را زیر پوشش خود در زمینه ترک اعتیاد دارد، اظهار کرد: سال گذشته از ۳۲۱ مرکز ترک اعتیاد در گیلان بازرسی شد. وی با بیان اینکه از این مراکز ۳۸۴ […]

پلمب 3 مرکز ترک اعتیاد متخلف در گیلانبه گزارش زبان گویا به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه علوم‌پزشکی گیلان مراکزی را زیر پوشش خود در زمینه ترک اعتیاد دارد، اظهار کرد: سال گذشته از ۳۲۱ مرکز ترک اعتیاد در گیلان بازرسی شد.

وی با بیان اینکه از این مراکز ۳۸۴ بار بازرسی شد، افزود: از این تعداد مراکز ۱۲۸ مورد تذکر گرفتند و سه مرکز ترک اعتیاد نیز به دلیل تخلف پلمب شدند.

معاون درمان علوم‌پزشکی گیلان قطع سهمیه داروی متادون ۲۵ مرکز ترک اعتیاد را از نتایج بازرسی‌های مذکور عنوان کرد.

وی بحث اعتیاد را یک معضل اجتماعی دانست و گفت: در صورتی که بهبودیافتگان وارد جامعه شوند میزان رفتن آنها به طرف مواد مخدر کاهش می‌یابد.

آشوبی، با اشاره به بحث نظام سلامت تصریح کرد: هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت این است که مردم به حق خود برسند.

وی کاهش هزینه‌های درمان را از اهداف مثبت طرح مذکور عنوان کرد و یادآور شد: دسترسی سریع به خدمات از دیگر اهداف طرح نظام سلامت است.

این مسئول متذکر شد: در طرح نظام سلامت تمام مردم در بیمارستان‌های دولتی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای بیمه می‌شوند و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

وی یکی از مزایای طرح تحول نظام سلامت را پرداخت به موقع مطالبات ذکر کرد و یادآور شد: منابع انسانی در این طرح به خوبی دیده شده است.

آشوبی در ادامه بهسازی فیزیکی بیمارستان‌ها را از برنامه‌ علوم‌پزشکی گیلان برشمرد و یادآور شد: این بهسازی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

نویسنده: زبان گویا