blank

به گزارش خزرآنلاین، وقتی از باربر نمایشگاه کتاب تهران که با چرخ دستی کتابهای خریداری شده مردم را از این سالن به ان سالن می برد علت افزایش بی حساب و کتاب کرایه اش را پرسیدم خیلی قاطع جواب داد مگر بنزین گران نشد. آری آب معدنی گران شد چون بنزین گران شد، مانتو گران […]

به گزارش خزرآنلاین، وقتی از باربر نمایشگاه کتاب تهران که با چرخ دستی کتابهای خریداری شده مردم را از این سالن به ان سالن می برد علت افزایش بی حساب و کتاب کرایه اش را پرسیدم خیلی قاطع جواب داد مگر بنزین گران نشد. آری آب معدنی گران شد چون بنزین گران شد، مانتو گران شد چون بنزین گران شد، ایرانیت گران شد چون بنزین گران شد و …  اما با همه این احوال یکی از اصلی ترین حوزه هایی که با افزایش قیمت بنزین با چالش جدی مواجه خواهد شد، حوزه گردشگری است.

با افزایش قیمت سوخت شاهد افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل و همچنین هزینه های اقامت هستیم و این به معنی گران تر شدن گردشگری داخلی است و استقبال بیشتر ایرانی ها از گردشگری در کشورهای همسایه.

کافی است گوشی تلفن را بردارید و به چند آژانس گردشگری زنگ بزنید، اینجاست که بادی در غبغب می اندازید و بسته پیشنهادی سفر خارجه در ایام تابستان را رودر روی خانواده می گذارید، می بینید که مسافرت به ارمنستان یا عراق و ترکیه و حتی دبی برابر و یا حتی در مقاطعی ارزانتر از کیش و قشم و مشهد خودمان است.

مسئولان حوزه گردشگری هم چاره ایی برای برون رفت از این رویداد به ذهشان نمی رسد.

در استقبال گردشگران داخلی از تورهای خارجی می توان به این امر اشاره کرد که متاسفانه امسال بیش از یک میلیون مسافر از ایران به کشوری مثل ترکیه رفته اند. این مهم را یک نماینده مجلس هم صراحتا تایید کرد؛

به گفته ایرج ندیمی نماینده لاهیجان عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی هزینه رفتن به تورهای داخلی همچون کیش یا چابهار آنچنان بالاست که با یک سوم این هزینه می توان به تورهای خارجی رفت. به همین دلیل مسافران داخلی، تورهای خارجی را انتخاب می کنند.

درست است، هتل ها مدت محدودی از سال مسافر دارند و دلیلی برای پایین آوردن نرخ در ایام گردشگرپذیر نمی بینند، وضعیت حمل و نقل عمومی و ریلی که بسیار آشفته است و استفاده از خودروی شخصی هزینه های ایاب و ذهاب را هم تا مرز پشیمان شدن از مسافرت افزایش داده است.

پس چه بهتر که با تهیه یک بلیط پرواز به یک مسافرت به اربیل عراق یا آنتالیا ترکیه و یا دبی برویم تا مسافرت خارجه هم رفته باشیم.

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)