blank

روزنامه شهروند اخیرا فرزند خوانده هلال احمر کشور شده. دکتر فرهادی دبیر کل هلال احمر کشور از گردانندگان این نشریه خواسته تا به عنوان ارگان هلال احمر به تشریح فعالیتها و اقدامات و آموزشهای عمومی بپردازند. این فرزند خوانده اخیرا صاحب فرزندی بنام ویژه نامه گیلان شده است که در تاریخ۱۳۹۳/۰۱/۲۸  در ساختمان هلال احمر […]

روزنامه شهروند اخیرا فرزند خوانده هلال احمر کشور شده. دکتر فرهادی دبیر کل هلال احمر کشور از گردانندگان این نشریه خواسته تا به عنوان ارگان هلال احمر به تشریح فعالیتها و اقدامات و آموزشهای عمومی بپردازند. این فرزند خوانده اخیرا صاحب فرزندی بنام ویژه نامه گیلان شده است که در تاریخ۱۳۹۳/۰۱/۲۸  در ساختمان هلال احمر گیلان شاهد جشن اولین روز تولد این موجود عجیب الخلقه بودیم.

_مدعوین در این جلسه از اعضاء فعال حزب مشارکت و سازمان مجاهدین، فعالان و مدیران استانی دوران اصلاحات مدیران مسوول روزنامه های زنجیره ای در عصر اصلاحات، نمایندگان رد صلاحیت شده و بعضا متحصن مجلس ششم در اعتراض به شورای نگهبان، اعضاء ستادهای میرحسین موسوی و روحانی- و از همه مهمتر بعضی گردانندگان فتنه های ۸۸ و از جمله کسانی که فتنه گری های رشت در اواخر سال۸۸ را در خانه های تیمی مدیریت می کردند، بودند.

_آقای عبدالغفار شجاع نماینده رد صلاحیت شده انزلی توصیه کرده که با هم باشیم و در انتخابات آینده کنار هم قرار گیریم و صدایمان را به جامعه برسانیم.

_احمد رمضانپور نماینده متحصن مجلس ششم و کاندیدای رد صلاحیت شده مجلس هفتم هم از اینکه ۸سال نتوانسته سخنرانی کند و حرف بزند ابراز ناراحتی کرده و انتقاداتی نسبت به دولت گذشته داشته و خواسته تا نشریه هلال احمر صدایش را به دیگران برساند.

بالاخره آنان جمعشان جمع بود و حتی یکی از آنان هم کم نبود. اعضای این حزب جدید الاختراع معتقدند بایستی سنگرهای مدیریتی استان را یکی پس از دیگری باز پس گیرند و تغییرات اساسی در حوزه های مدیریتی استانداری و فرمانداری و سازمانها و ادارات استان نیز بر همین اساس شکل گرفته است.

اینجانب با عنایت به این همایش حزبی و نشریه ای که به نام شهروند ویژه گیلان در این مراسم توزیع گردیده چند سوال دارم و منتظر پاسخ آن هستم.

۱-نشریه شهروند اگر ارگان هلال احمر است که هست، باید از فعالیتها، اقدامات، طرح ها، توصیه ها، آموزش، معرفی واحدها و مدیریتها، معرفی جوانان و بانوان فعال، نحوه ی تامین نیازها، استمداد از مردم و مجموعه مطالبی که به اینngo  جهانی مربوط است سخن به میان آورد و این در حالی است که در این همایش و آنچه در نشریه آن درج شده موضوعاتی مثل، انتخابات، وحدت اصلاح طلبان، مطبوعات آزاد، مردم سالاری و روزنامه نگاری به چشم می خورد. آیا این نشریه مسیر را درست می پیماید؟

۲-در این همایش و نشریه می بایستی چهره های خادم و زحمت کش در هلال احمر را زیارت می کردیم که متاسفانه به جای آنان چهره هایی صد در صد سیاسی حزبی و بعضا بدنام از نمایندگان متحصن مجلس ششم، کاندیداهای رد صلاحیت شده مجلس، فتنه گران سال۸۸، تشنگان قدرت را شاهد بودیم.آیا نشریه ارگان هلال احمر و یا جلسه مربوط به آن رسالت حزبی دارد؟

۳-از نظر ما برپایی جشن تولد ویژه نامه استانی شهروند رفتار و فعالیتی کاملا سیاسی و حزبی است ولی مهمانان صد در صد حزبی و مشارکتی و اصلاحاتی بودند و به طور طبیعی حق استفاده از امکانات و فضای دولتی و یا نهادی مثل هلال احمر که بودجه آن از ناحیه خیرین و به منظور خدمت رسانی به مردم تامین می شود را ندارند و خوشحال می شویم موضع مدیر هلال احمر گیلان و مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد را بشنویم.

در این نهاد جوانانی ایثارگری می کنند که هیچگونه رابطه حزبی و سیاسی با اینگونه احزاب ندارند، روزها و ماه ها در هوای سرد و گرم در حوادث گوناگون از جان خود می گذرند و به فریاد مردمان سیل زده، زلزله زده، بیماران و تصادفیهای جاده ها می رسند.سوال این است آیا مثل دوران اصلاحات قرار است از جوانان فداکار و نیروهای مردمی هلال احمر گیلان در فعالیتهای سیاسی و انتخابات بهره گیری شود؟

۴-آقای عبدالرسول وصال مدیر مسوول این روزنامه کشوری، مهمان این جلسه بوده و در آنجا اظهار داشته که هلال احمر نهادی بی طرف و بی مرض است،جانبدار احزاب و گروههای سیاسی نیست، نبایستی چهره ی سیاسیون معروف استان در این نشریه چاپ شود و به شرح وظائف هلال احمر پرداخته.سوال اینجاست که آقای وصال، چه کسی سرپرست استانی این نشریه را به شما معرفی کرده؟ چه انتظاری دارید افرادی با سوابق صد در صد حزبی و جریانی و سیاسی و فعال در مقابله با ارزشهای نظام بتوانند در راستای اهداف مردمی و خیرخواهانه هلال احمر قدم بردارند؟

۵-و آخرین مطلب اینکه مدعوین و گردانندگان این جشن تولد تا کنون چند صحنه تصادف را دیده اند؟ چند نفر را از زیر آوار خارج کرده اند؟ چند سیل زده را نجات داده اند؟ چند شبانه روز در جاده ها بی خوابی کشیده اند؟ و چند ریال به هلال احمر کمک کرده اند که اکنون شده اند ارباب جمعی هلال احمر؟

بنده به نوبه خود از جناب وصال که در سخنان خود از مسیر نظام خارج نشده تشکر می کنم و به این نوه ی عجیب الخلقه(شهروند ویژه گیلان) تبریک می گویم و انتظار دارم در پیمودن مسیر رشد و ترقی، اهداف جهانی صلیب سرخ و هلال احمر و پرچم مقدس سه رنگ جمهوری اسلامی را فراموش نکنند و بازیچه  واماندگان و اصلاحاتیان قرار نگیرند.

والسلام

نویسنده: حسن کربلایی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)