blank

امید رونق اقتصادی و بهره مندی از ویژگی های خدادادی گیلان و کسب درآمد از سفر گردش گرانی که سالهاست به جز گران شدن مایحتاج اصلی زندگی و ترافیک و شلوغی، تاکنون سودی برای گیلانی ها نداشتند دورنمایی زیبا و پر برکت از سفره های شمالی ها می داد. سفره هایی که به جبر روزگار […]

امید رونق اقتصادی و بهره مندی از ویژگی های خدادادی گیلان و کسب درآمد از سفر گردش گرانی که سالهاست به جز گران شدن مایحتاج اصلی زندگی و ترافیک و شلوغی، تاکنون سودی برای گیلانی ها نداشتند دورنمایی زیبا و پر برکت از سفره های شمالی ها می داد. سفره هایی که به جبر روزگار مدتی است کم روتق شده بود و گذران زندگی را سخت کرده بود.

چقدر روز شماری کردند گیلانی ها تا شاید استان سرسبزشان تبدیل به یکی از قطب های سرمایه گذاری برای صاحبان سرمایه شود. بعد از گذشت سالها و با پشت سر گذاشتن مشکلات فراوان و انتظار کشیدن مردمان گیلان برای بهره مندی از چنین روزهایی، اما کوه موش زایید و نتیجه نشد آنچه مردم تصور می کردند.

منطقه آزاد انزلی افتتاح شد، اما نشد آنی که باید میشد. نه رونقی بر سر سفرها آمد و نه کسب و کاری داغ شد. نه سرمایه گذاران منفعتی کسب نمودند و نه خریداران راضی به خانه بازگشتند. راه حل های مختلف از آستین بیرون آمد و یکی که البته بهترین شان هم بود راه تجارت چمدانی بود برای رونق کار. راه حلی که در همه مناطق آزاد کشور جواب داد و کار ساز شد.

با زمزمه براه افتادن تجارت چمدانی امیدها برای باز شدن گره کور بی رونقی منطقه آزاد کاسپین زیاد شد و همه امیدوار بودند تا یک فرصت اقتصادی مناسب برای گیلانیان شکل بگیرد. اما از آنجایی که همیشه باید در این منطقه از کشور یک جای کار لنگ بزند، این بار نوبت گمرک منطقه آزاد بود تا چوب لای چرخ زنگ زده این واگن در حال حرکت بگذارد. گمرکی که فاقد هرگونه سرویس دهی مناسب و در خور برای مسافران و خریداران است.

بنابر نظرسنجی هایی که مالکان مراکز تجاری از مسافران نموده اند، عده ای از ماموران کمرک منطقه آزاد انزلی که نه آموزش برخورد مناسب با مسافر را دیده اند و نه آگاهی حداقلی از فلسفه وجودی مناطق آزاد دارند، به جای خوش رویی و احترام با خریداران و مسافران، به گونه ای با آنها برخورد می شود که بسیاری از مسافرین که اغلب از سایر استانها به منطقه آزاد آمده اند، عطای حضور مجدد در این منطقه را به لقایش می بخشند.

شما خود را به جای مسافری بگذارید که پس از خرید کالا در قسمت خروجی با مامور گمرکی مواجه می شود که با نگاهی توام با خشم و عصبانیت و رفتاری غالبا نامناسب به مسافر می گوید: ” اگر ما نخواهیم که شما از منطقه آزاد خرید نمایید باید چه کسی را ببینیم!! ” آیا شما حاضر می شوید که بار دیگر به قصد گردش و یا خرید پای به منطقه آزاد انزلی بگذارید؟ اگر برای همیشه قید سفر به کل گیلان را هم بزنید عمل اشتباهی مرتکب نشده اید.

نکته قابل تامل و جالب ماجرا در سکوت سازمان منطقه آزاد انزلی در برابر این ناملایمتی ها و هجمه های وارد شده به تاجران و صاحبان مشاغل در این منطقه است. این مشکلات گمرکی در حالی به منطقه آزاد تحمیل شده است که در طی سالهای گذشته مسئولین وقت منطقه آزاد تمام سعی و تلاش خود را جهت راه اندازی تجارت چمدانی در منطقه آزاد انزلی به خرج دادند.

اما متاسفانه به علت بی مهری و کم توجهی یعضی از مسئولین گمرک و اعمال قوانیم خلق الساعه و سلیقه ای موجب بروز مشکلات فراوان برای غرفه داران و مسافران شده است. حال باید دید در حالی که تلاش مسئولان کشور رونق بخشیدن به وضعیت اقتصادی است، مدیران و مسئولان گیلان برای باز شدن گره کور این منطقه و رونق بخشیدن به منطقه آزاد انزلی چه تدبیری به خرج خواهند داد.

نویسنده: رادنی دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)