blank

بدیهی است که بر مبنای حق مشارکت سیاسی همه شهروندان نمی شود محدودیتی برای آقای احمدی نژاد و هواداران قائل شد ولی قبل از فعالیت مجدد شایسته است وی در پیشگاه ملت ایران پاسخگوی سیاسی و اخلاقی به مواردی باشد که در ذیل به چند مورد آن اشاره می شود: ۱-عدم التزام عملی به ولایت […]

بدیهی است که بر مبنای حق مشارکت سیاسی همه شهروندان نمی شود محدودیتی برای آقای احمدی نژاد و هواداران قائل شد ولی قبل از فعالیت مجدد شایسته است وی در پیشگاه ملت ایران پاسخگوی سیاسی و اخلاقی به مواردی باشد که در ذیل به چند مورد آن اشاره می شود:

۱-عدم التزام عملی به ولایت فقیه در ماجرای خانه نشینی به دلیل حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون ابقای وزیر اطلاعات بر خلاف ادعاهای متعدد بر ولایتمداری.

۲-تخریب بنیانهای اقتصادی کشور در اثر سو مدیریت به نحوی که با کاهش شدید ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم، بسیار بیشتر از آنچه در جیب مردم بابت هدفمندی یارانه ریخته شد از سفره آنها برداشت شد.

۳-انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و گشاده دستی در صرف بودجه بیت المال به نحوی که عظیم ترین ذخایر ارزی کشور که حاصل افزایش قیمت نفت بود صرف سیاستهای عوام گرایانه گردید.

۴-عزل و نصب مکرر وزرا و افراد به صرف داشتن عقاید مخالف با نظر رئیس جمهور و بدون توجه به آثار منفی روانی و اجتماعی و تزلزل مدیریت.

۵-سیاستهای نادرست اقتصادی و سیاسی که موجبات رانت خواری وسیع و مفاسد اقتصادی کلان گردید که نمونه آن پرونده مه آفرید امیر خسروی و بابک زنجانی و… است.

۶-برهم زدن نظام بانکی و پولی کشور از طریق پرداخت وام های زود بازده و تزریق نقدینگی به جامعه بدون آنکه بطور واقعی صرف اشتغال گردد.

۷-استقراض وسیع از بانک مرکزی و تزریق نقدینگی گسترده به جامعه بابت پروژه ناتمام مسکن مهر.

۸-ارتقا افراد متملق به عنوان مدیران دولت و ترویج غیر علمی دکترین مهدویت بدون کسب نظر از فقها و دانشمندان برجسته علوم اسلامی.

۹- اتخاذ رفتار غیر اخلاقی در مناظره های انتخاباتی و راه انداختن بگم بگم ها در فضای سیاسی کشور به نحوی که موجبات تحریک مخالفین سیاسی و ورود لطمات بسیار به کشور در جریان فتنه سال ۱۳۸۸ گردید و…

شرح ماجرای ۸ سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد قطعاً در این چند سطر نمی گنجد و تاریخ و حافظه تاریخی مردم ایران به خوبی در این خصوص قضاوت خواهد نمود، ولی روی سخن با ایشان است که بهتر نیست قبل از برنامه ریزی مجدد برای حضور در قدرت دین سیاسی و اخلاقی مردمی که به شما اعتماد کردند را با عذر خواهی ادا کنید و سپس خود را در معرض داوری مردم قرار دهید.     

نویسنده: محسن خاکزاد

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)