blank

مرتضی مسگر که فرزند پدری نوازنده است، از نوجوانی در جزیره ی کیش شروع به نوازندگی به طور جدی کرد و طی هفت سال گذشته تا اندازه های یک نوازنده ی حرفه ای رشد داشته است. پیش از مصاحبه شاهد درامزنی فوق العاده ی شما بودیم. چطور به این مهارت رسیدید؟ پیش از هر چیز […]

مرتضی مسگر که فرزند پدری نوازنده است، از نوجوانی در جزیره ی کیش شروع به نوازندگی به طور جدی کرد و طی هفت سال گذشته تا اندازه های یک نوازنده ی حرفه ای رشد داشته است.

پیش از مصاحبه شاهد درامزنی فوق العاده ی شما بودیم. چطور به این مهارت رسیدید؟

پیش از هر چیز این مهارت در خون من است. پدرم ۵۵ ساله است و بیش از ۳۰ سال است که نوازندگی می کند. الگوی من در موسیقی، پدرم بوده است، با اینحال پدرم در بسیاری از اوقات از خانه دور بود و من فرصت پیدا نکردم که از او بیاموزم.

blank

پس اساتید شما چه کسانی بودند؟

استاد رضا روشن، و طی شش هفت سالی که در کیش بودم مهدی حیدری از نوازندگان خوب کشور، در مدرن کار کردن خیلی کمکم کردند. ضمنا الگو برداشتن خودم از نوازندگان بزرگ دنیا و تمرین زیاد، در پیشرفتم تاثیر زیادی داشت. با اینحال هنوز خودم را نوازنده نمی دانم.

شاید دلیل این موضوع این باشد که سقف خود را بالا گرفته اید.

دقیقا. وقتی نمونه های خارجی را می بینم هیجانزده می شوم. این تفاوت سطح در آغاز نا امیدم می کند. اما بعد از آن، این نا امیدی تبدیل به علاقه و انگیزه میشود. سپس دست آن نوازنده را دست خودم حس میکنم.

اگر موسیقی را از شما بگیرند چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد؟

افسردگی محض! این وحشتناکترین کابوسی است که ممکن است برایم رخ بدهد!

گوش دادن به موسیقی چقدر میتواند جای خالی نواختن را برای شما بعنوان یک نوازنده پر کند؟

ابدا! اتفاقا برای یک نوازنده این بدتر است که بشنود اما اجرا نکند! شاید یک شنونده ی معمولی از شنیدن موسیقی لذت ببرد اما یک نوازنده آنچه را که می شنود باید اجرا کند وگرنه عذاب می کشد!

در پایان به کارهای مهمتری که در موسیقی کرده اید اشاره می کنید؟

اجرا در کنسرتهای علی عبدالمالکی و نوازندگی در رستوران موزیکال کیش طی شش هفت سال  از نوجوانی ام که به نسبت سن و سالم برایم موفقیتی محسوب می شوند.

                                                                                                                                               گفتگو از وحید شعبانی

نویسنده: گفتگو با مرتضی مسگر، پدیده ی گیلانی موسیقی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)