blank

هنوز چند ماهی از انتشار خبر سیلی نماینده تالش به رئیس اداره کل منابع طبیعی استان نگذشته است که ناگهان بسیاری از پایگاههای اطلاع رسانی و سایت های خبری منطقه تیتر  نخستین خبر خود را اینگونه نوشتند;(( شهردار تالش نیامده کتک خورد)). اما این بار نه در پشت درهای بسته و نه در جلسات غیر […]

هنوز چند ماهی از انتشار خبر سیلی نماینده تالش به رئیس اداره کل منابع طبیعی استان نگذشته است که ناگهان بسیاری از پایگاههای اطلاع رسانی و سایت های خبری منطقه تیتر  نخستین خبر خود را اینگونه نوشتند;(( شهردار تالش نیامده کتک خورد)).

اما این بار نه در پشت درهای بسته و نه در جلسات غیر علنی شوراهای شهر بلکه در روز روشن ,خیابان اصلی شهر و جلوی چشم مردمی که چشم امیدشان به دستهای کسانیست که تنها چند ماه قبل با هزار امید و آرزو نامشان را بر برگه های سفید رای نوشتند و در صندوق انداختند…

اما کدام دست؟!دستی که باید با سرانگشتان تدبیر و دانش و گذشت گره از کلاف پیچ در پیچ مشکلات مردم باز کند یا آنکه گره شود و بر سر و صورت شهردار و رئیس منابع طبیعی و عضو شورای شهر و وکیل و وزیر و دیگران فرود آید!

این اتفاق گذشته از ماهیت بی فرهنگی خود از جنبه ها و جهات مختلف بسیار و بسیار زشت ,زننده و شرم آور است.حال می خواهد حق با هر کس و هرجناحی باشد.کسی که  شرایط را برای تحریک دیگران و ایجاد درگیری فراهم می کند و کسی که قدرت کنترل احساسات خود را ندارد و و بجای صبر و تدبیر از مشت و لگد استفاده می کند لیاقت نشستن بر مصدر تصمیم گیری و فکر کردن  به جای مردم را ندارد. آن هم مردم سرزمینی که در فرهنگ و ادب زبانزد خاص و عام اند. مردم سرزمین کهن و پهناور تالش که هنوز اتفاق مشابه قبل را به فراموشی نسپرده اند و با شرم از آن یاد می کنند.

شاید عاملین این تفاقات اقدام خود را با جملات و عباراتی توجیه کنند اما با فرض قبول و صحت این توجیهات هیچ عقل سلیمی صرف محق بودن ضارب در خصوص مسئله مورد دعوی و بحث را برای ارتکاب ضرب و شتم و یا حتی فحاشی آن هم در میانه شهر و در حضور مردم نخواهد پذیرفت.

((شهردار تالش نیامده کتک خورد)) ,تنها یک تیتر خبری مهم برای سایت های اندر وقتی نبود که به هر دلیل و نیتی بنابر بر وظیفه و ماهیت ذاتی خود مایل به نوشتن و انعکاس اتفاقات مهم و عجیب هستند بلکه سیلی محکمی بود که  تالشان با غیرت  در هرکجای ایران اثر آن را بر صورت خود احساس کردند .

دو مورد اتفاق ضرب و شتم در بین مسئولان رده بالا در فاصله کمتر از چند ماه این ذهنیت را در میان بسیاری از کسانیکه با مردم تالش و فرهنگ غنی و باستانی آنان آشنایی ندارند این شائبه را ایجاد خواهد کرد که تالشان ذاتا افرادی ستیزه جو و غیر منطقی اند و همچنین نفس تازه ای به آب باریکه آسیاب دشمنان می دهد تا بر بوق و کرنا بدمند و برای چند کلیک بیشتر جنجال راه بیاندازند و فرهنگی اصیل و ارزشی  تالش را اینگونه  بدنام کنند و اگر از سوی مسئولین و دستگاههای نظارتی چاره ای اندیشیده نشود بدون تردید در آینده شاهد اتفاقاتی به مراتب بدتر و شاید هفت تیر کشی نیز باشیم!.

نویسنده: جبار نوروزی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)