blank

  لذا جامعه ای که مطبوعات آن بیمار باشد، بی شک تمامی موضوعات جامعه نیز یا بیمارند و یا در آستانه بیماری قرار می گیرند و پس از مدتی نیز کم کم رو به اضمحلال و نیستی خواهند رفت!به خصوص در جامعه گیلان که در طول سال های گذشته در بسیاری از موارد بجای پیشرفت […]

  لذا جامعه ای که مطبوعات آن بیمار باشد، بی شک تمامی موضوعات جامعه نیز یا بیمارند و یا در آستانه بیماری قرار می گیرند و پس از مدتی نیز کم کم رو به اضمحلال و نیستی خواهند رفت!
به خصوص در جامعه گیلان که در طول سال های گذشته در بسیاری از موارد بجای پیشرفت پسرفت داشته ایم و همچنان نیز به راه کج مان ادامه می دهیم بدون اینکه در فکر تغییر در مسیری درست باشیم!
آقای مدیرکل!! انتخابات خانه مطبوعات گیلان که قرار بود بیست و سوم بهمن ماه برگزار گردد، به دلایل نامعلومی به هشتم اسفندماه موکول شد! انتخاباتی که از اساس دارای ایراد و اشکال بود! آری ایراد و اشکال!
از ابتدا آغاز می کنم! از شروع عضو گیری خانه مطبوعات!
۱٫    تایید ۳۶۰ نفر از اعضاء جدید خانه مطبوعات گیلان توسط چه کسی و یا کسانی انجام شد؟! (همان افرادی که دور قبل در انتخابات رای آوردند و این دوره هم کاندیدا شدند! و از قضاء رای هم آوردند!)
۲٫    برخی از این افراد چگونه رای آوردند؟ چرا از یک نشریه در خانه مطبوعات ۵ نفر عضو دارد و از نشریه ای دیگر ده ها عضو؟؟(و یقیناً در زمان برگزاری انتخابات بُرد با آن کسی است که با باند بازی به تمام افراد خانواده و دوستانش کارت خانه مطبوعات را داده است!)
۳٫    آیا تمامی کسانی که در این خانه عضو هستند خبرنگار و مطبوعاتی اند!؟ چرا اداره ارشاد خبرنگاران و آگهی بگیران و روزنامه نگاران و در مجموع تمامی فعالان این عرصه را دسته بندی نمی کند؟
۴٫    آیا تاکنون از خود پرسیده اید افراد باسابقه و توانمندی که در استان فعالیت مطبوعاتی دارند چرا در این خانه عضو نشده اند؟
۵٫    تایید صلاحیت کاندیداهایی انتخابات روز ۸اسفند برچه اساسی انجام گرفت؟ و بر چه معیاری یک آگهی بگیر به خود اجازه کاندیدا شدن در این خانه را داد؟این فرد چه جایگاهی در بین اهالی مطبوعات دارد و کجای عالم پهناور مطبوعات قرار دارد!؟
۶٫    در حضور دیدگان بیش از ۱۴۰ نفر از اهالی رسانه که برخی نیز وکالت افراد غایب را داشتند تعداد آرای مأخوذه ۱۷برگ بیشتر از حاضرین اعلام شد!!یعنی ۲۰۳ نفر چه حضوراً و چه با وکالت به شخص ثانی در این انتخابات حضور داشتند و آرای  بیرون آمده از صندوق ۲۲۰ برگ اعلام گردید!
۷٫    طبق هر قانونی در هر کجای این کره خاکی اگر تعداد آرای بیرون آمده از صندوق حتی یک برگ بیشتر از حاضرین باشد باطل می شود.

نویسنده: آرش شعاع شرق

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)