blank

مرحوم نوایی متولد ۱۳۲۲ در اصفهان بود؛ پدر وی از نظامیان ارشد و مادرش از خانواده اصیل خطه نصف جهان بودند. وی در سن ده سالی به همراه خانواده به تهران عزیمت نموده دروس ابتدایی را در پایتخت ایران به پایان بردند در سن چهارده سالگی با اسرار پدر محرومشان برای ادامه تحصیل به اتریش […]

مرحوم نوایی متولد ۱۳۲۲ در اصفهان بود؛ پدر وی از نظامیان ارشد و مادرش از خانواده اصیل خطه نصف جهان بودند.

وی در سن ده سالی به همراه خانواده به تهران عزیمت نموده دروس ابتدایی را در پایتخت ایران به پایان بردند در سن چهارده سالگی با اسرار پدر محرومشان برای ادامه تحصیل به اتریش سفر کرده در انجا موفق به اخذ مدرک لیسانس کشاورزی شدند ـ در سن بیست و هشت سالگی بعد از چهارده سال زندگی و تحصیل در اروپا به ایران بازگشتند و در وزارت کشور و در ادامه به وزارت ارشاد اسلامی مشغول بکار شدند بدلیل علاقه وافر به ورزش، الخصوص فوتبال و تسلط کامل به زبان آلمانی بعد از گذراندن مراحلی با روزنامه کیهان و هفته نامه کیهان ورزشی بعنوان مترجم و نویسنده همکاری خود را آغاز کرده چند سال بعد بعنوان نماینده خبرنگار ورزشی این هفته نامه پرتیراژ کشور در شهرستان رشت و استان گیلان معرفی شدند.

مرحوم نوایی در سال ۱۹۷۴ میلادی بهمراه مرحوم اسداللهی بعنوان خبرنگار کیهان ورزشی به مسابقات جام جهانی فوتبال مونیخ اعزام شد و در این جام برای اولین بار با فرانس بکن بائر اسطوره فوتبال آلمان مصاحبه حضور داشته و در هفته نامه کیهان ورزشی آن را به چاپ رسانید.

ایشان در اوایل دهه هفتاد هفته نامه آوای شمال را بهمراه صومتی در استان گیلان منتشر کرد که این هفته نامه در آن سالها جز هفته نامه های اجتماعی، ورزشی، سینمایی و ادبی پرتیراژ استان و حتی کشور نیز بود مرحوم نوایی علاوه بر روزنامه نگاری مسوول حج و اوقاف و سازمان ایرانگردی جهانگردی استان و کارشناس خبره جهانگردی نیز بودند.

در سال ۱۳۸۴ از سوی اداره کل تربیت بدنی گیلان در  مراسم تجلیل از ورزشکاران، مربیان و اصحاب رسانه از ایشان بدلیل کوشش و زحماتشان در انعکاس رویدادهای ورزشی بعنوان یک پیشکسوت بشکل باشکوه تقدیر شد.

باید به این واقعیت اذعان کرد که خبرنگاران ورزشی بسیاری از سوی وی به جامعه رسانه ای استان و کشور معرفی شدند که حتی عده ای از عزیزان در حال حاضر بعنوان صاحب امتیاز و سردبیر در جامعه رسانه ای مشغول به فعالیت می باشند.

مرحوم نوایی در چند سال گذشته بدلیل مشکلات قلبی و ریوی متاسفانه در بستر بیماری بودند ولی همیشه و در حادترین وضعیت ها پیگیر خبرهای ورزشی بودند.

مطمئنا نبود استاد در جامعه رسانه ای استان برای دوستدارانش ضایعه ی بزرگ ولی یاد و خاطره اش بدلیل خوبیها و مهربانی هایش همیشه در قلب و ذهنمان زنده و جاوید خواهد ماند.

نویسنده: علیرضا هوشیاری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)