blank

روزها که تند و تند، از پی هم می گذرند، انگار بعضی ها یادشان می رود از کجا آمده اند و آمدنشان بهر چه بود! و بعضی ها حتی بیشتر یادشان می رود و اصلا فراموش می کنند که یک روز هم باید بروند. عوام می گویند، سیاست پدر ندارد و من می گویم پدر […]

روزها که تند و تند، از پی هم می گذرند، انگار بعضی ها یادشان می رود از کجا آمده اند و آمدنشان بهر چه بود! و بعضی ها حتی بیشتر یادشان می رود و اصلا فراموش می کنند که یک روز هم باید بروند.

عوام می گویند، سیاست پدر ندارد و من می گویم پدر هم باید در میان خانواده اش سیاست داشته باشد. اما کاندیدای مطرح شورای شهرمان قبل از انتخابات می گفت شورا ربطی به سیاست ندارد تعدادی افراد نخبه و برگزیده در گروهی جمع می شوند تا راهکارهای آبادانی هرچه بیشتر شهرشان را با مشورت هم پیداکنند و البته خودش  وقتی رای آورد اولین اقدامش جدایی از کسی بود که زیر سایه و با حمایت وی رای آورد !

حکایت امروز شورای شهر شاندرمن است. اتفاقات این شورا را اگر از آغاز تبلیغات تا کنون بنویسیم، تلوزیون امسال برای پخش فیلم ایام نوروز مشکلی نخواهد داشت. کمدی نیست. تلخ است. حرف هایی که شنیده می شود ,راست باشد یا دروغ آدم گریه اش می گیرد.از افشاگری های بعضی از اعضای دور قبل شورا در مورد انجام تخلف و بی قانونی ,باند بازی و رانت خواری تا دهها اتهام دیگر که اگر اثبات می شد جرم بود و اگر اثبات نمی شد ایراد اتهام ناروا وباز هم جرم و صد البته هیچ محکمه ای آقایان را احضار نکرد تا حقیقت برای همگان کشف شود و تکلیف مشخص گردد تا حرف هایی که در سایت ها و پایگاه های خبری با عنوان جوابیه، تحلیل، افشاگری و چیزهایی دیگر منتشر می شود هرروز اعضای یک جمع مشورتی از هم دورتر نکند.

نیت، تفسیر ادعاهای اعضای شورای فعلی و قبلی نیست که اگر این باشد نگاهی گذرا به نوشته های چند روز گذشته در ماسال نیوز و خزرآنلاین و روزنامه های محلی دیگر به راحتی واقعیات را روشن می کند بلکه هدف از نگارش این یادداشت جلب توجه کسانیست که روزگاری در ساختمان قدیمی شهرداری شاندرمن گردهم می آمدند و در حد توان و قدرت خود برای رشد پیشرفت شهرمان کوشیدند و کسانی که امروز با تکیه بر گفته ها و قول های خود از صندوق های انتخابات ۲۴ خرداد شادمان بیرون آمدند و چند ماهیست تکیه بر جایی زده اند که جای هیچکس نیست و جای همه مردم شاندرمن است و باید در حد استعداد و وسع خود و به جای حرف زدن و بیانیه دادن به حل مشکلا ت مردم بپردازدند و بدانند که رعیت دستشان تنگ است و جیبشان خالی و صبرشان آنقدر قد نمی دهد که چهار سال تحمل کنند تا پل قدیمی فروریزد و آب و برق و گازشان قطع شود و روزگارشان چنان که نباید! حالا می خواهند شهرداری را با بدهی یا دارایی تحویل گرفته یا تحویل داده باشند.

آقایان اعضای شورای جدید ((گذر فروشان )) زحمتکش پنجشنبه بازار شاندرمن که هرهفته خدا  عوارض می دهند, لابد حق دارند بدانند از حاصل تلاش و سرپا ایستادنشان در گرما و سرما چگونه استفاده می شود؟ حق دارند بدانند که دینار به دینار پولشان بر زخم های دهان باز کرده شهر مرهم می شود یانه؟ نمی گویم در مقابل  اشتباه و یا خدای ناکرده کجروی همکارانتان نایستید غصه هایتان را برای خودتان نگه دارید .اصلا آمده اید که راه حل پیدا کنید نه مقصر.و یادتان باشد که چهار سال خیلی سال نیست و زود می گذرد.

آقایان اعضای دوره قبل شورا خسته نباشد ما چهره غبار گرفته شاندرمن ده سال قبل را به یاد می آوریم. خدماتتان را ارج می نهیم چه اصراری داریدبه  بیان چیزهایی که مردم دیده اند. عقلای این قوم می فهمند .عوام هم خواهند فهمید خودتان را برای فردای شاندرمن آماده کنید.مردم حافظه خوبی دارند چهار سال دیگر اگر عمری باشد مقایسه خواهند کرد و آنگاه اگر شما پسنیدند دوباره به خدماتتان ادامه خواهید دادو دوباره همین روزها تکرار می شود…

اما شمارا به صداقتتان قسم ,حالا که در دوره های مختلف محبوب و منتخب مردم شده اید آب در آسیاب بدخواهان نریزید.

نویسنده: جبار نوروزی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)