blank

رفتار مدبرانه در داخل و پرهیز از حاشیه و جنجال سازی و تلاش برای حفظ وحدت، در کنار دیپلماسی فعال نابغه دیپلماتیک وزارت امور خارجه و تبین مقتدرانه سیاستهای جهانی نظام با استفاده ازرهنمودهای مقام معظم رهبری از زمره این امور محسوب می شود. به تبع فوق در استانها نیز در قالبی کوچکتر دولت یازدهم […]

رفتار مدبرانه در داخل و پرهیز از حاشیه و جنجال سازی و تلاش برای حفظ وحدت، در کنار دیپلماسی فعال نابغه دیپلماتیک وزارت امور خارجه و تبین مقتدرانه سیاستهای جهانی نظام با استفاده ازرهنمودهای مقام معظم رهبری از زمره این امور محسوب می شود. به تبع فوق در استانها نیز در قالبی کوچکتر دولت یازدهم به حکمرانی متناسب پرداخته و در گیلان عزیز نیز مبادرت به تغییر نماینده عالی دولت و ارائه رویکردهای مدیریتی در راستای دولت ملی نموده است.
صرفنظر از روایت ظرفیتها و محملهای قابل تأمل استان و عنایت به جایگاه و نگاه توسعه گرایانه در ساختار اداری آن، نگاهی اجمالی به رفتار دولتمردان گیلانی تاکنون حاوی تحلیل های متفاوت خواهد بود. دراینکه پیروزان انتخابات خرداد به دلیل اعتماد مردم هم در اظهار نظر مدل ساختاری اداره استان و هم در مصادیق، ذیحق جهت ایفاد سخن باشند قطعاً تردیدی وجود ندارد و البته در اینکه اینان حمایت از دولت و ارائه راهکار جهت اداره بهتر را فرض مسلم خود دانسته باز تردیدی متصور نمی باشد. لیک پرداخت و تحلیل از دورنمای رفتار مدیریتی و احتراز از جریان سازی شاق مترصدان حمله به دولت و نقادی مطلوب از زمره واجبات برای تعالی مدیران دولت تدبیر و امید در همه سطوح محسوب میشود.
اعمال سلایق مدیریتی و پیاده کردن مدل های جدید دولتمردان نیاز به دارا بودن ابزارها و اهرمهای متناسب دارد.استفاده از مدیران کاربلد و آگاه به حیطه تصدی خویش و البته همسو و همراه با کلیت دولت یعنی ابزار صحیح برای اداره بهتر وانتقال سیاستهای کلان در مناطق.
وزش نسیم اعتدال یعنی ایجاد تغییرات ضروری در محمل های نیازمند به دگردیسی و استفاده از متخصصین کار بلد، عدم نگاه حذفی یا سلبی به افراد و توجه به دو فاکتور مهم اعتدال و تخصص در انتخابها و در یک کلام پیدا کردن راه بهتر برای خدمت رسانی به مردم.حال با توحه به تغییرات صورت گرفته یا قریب الوقوع در استان سئوال اساسی از استاندار محترم گیلان این است که برخی از تغییرات صورت پذیرفته در بدنه استانداری و بعضا جایگاههای مدیریتی و آمد و شد گزینه های همسان در برخی ادارات و حتی معاونت های ایشان با چه رویکرد و نگاهی صورت پذیرفته است؟ چرا در برخی از مناصب و جایگاههای مدیریتی استان با وجود طراز مناسب و اکثر مترقی تر بعضی، از نیروهای غیر همسو با دولت استفاده شده است؟ چرا و به چه دلیل قریب به اتفاق عزل و نصب های صورت پذیرفته (جزء موارد معدود) آنهم در سطح عالی مدیریتی استان، باز از مدیران دولت نهم و دهم به نحو محض استفاده شده و خوشبینانه و با اغماض تنها به جابه جایی موقعیتی مدیران قبلی اکتفا شده است؟
آیا فضای عمومی استان گیلان از حیث اعمال سلایق مدیریتی متفاوت با سایر استانها حتی دولت ملی تلقی میگردد؟ معیـــار ارزیابــی و رویکــرد ضابطه مند و عدم نگاه قومیتی یا همشهری بودن در برخی از عزل و نصب ها تا چه حد رعایت گردیده است؟ استفاده از نیروهای جوان و متخصص چرا با وجود حتی برتری در بسیاری از موارد با برخی گزینه های فعلی و با وجود تأکید آمرانه ریاست محترم جمهوری به همه مدیران دولت، در استان بسیار کمرنگ لحاظ شده است؟ بیم شکل گیری اتاقهای فکر عزل و نصب های عنوان شده چرا توسط غیر بانیان و غیر حامیان اصلی دولت در اذهان پدیدار شده است؟ آیا سنگ اندازی های مخالفین دولت و فضاسازی کم اثر اجتماعی ایشان تأثیری در تصمیمات استانداری محترم داشته و دارد؟
واقعیت اینست مردم شریف گیلان به سان همه مردم ایران عزیز استحقاق بهترینها را داشته و با عنایت به رأی قاطع خود به دولت محترم تدبیر و امید، انتظار به حق در راستای رفتارها و تصمیمات همسو با رئیس جمهور محبوب را دارند. لذا قاعدتاً دقت وافر و توجه به مسایل پیش گفته با نگاه علمی و خردمندانه استاندار فرهیخته و مجرب از واجبات تلقی میگردد تا در دیگر امور جاریه وسایر تصمیمات ماخوذه اصلاح روند بیش از پیش آشکار باشد.

نویسنده: علیرضا سحرخیز

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)