blank

به گزارش خزرآنلاین،  این شاید یکی از خنده دارترین شوهایی باشد که یک هنرمند گیلانی تا به حال به روی صحنه اجرا کرده است. جدا از اینکه محتوای داستان نمایش چه بوده است، هنر حامد آهنگی به شکلی خیره کننده بر متن ماجرا نشسته است. در این نمایش حامد آهنگی خود را به عنوان بازیگری […]

به گزارش خزرآنلاین،  این شاید یکی از خنده دارترین شوهایی باشد که یک هنرمند گیلانی تا به حال به روی صحنه اجرا کرده است. جدا از اینکه محتوای داستان نمایش چه بوده است، هنر حامد آهنگی به شکلی خیره کننده بر متن ماجرا نشسته است.

blank

در این نمایش حامد آهنگی خود را به عنوان بازیگری که تمامی فاکتور های یک کمدین در سطح ایران داراست معرفی می کند. بگونه ای،این نمایش شاید اوج کار آهنگی به عنوان یک بازیگر طنز باشد. او در این نمایش با لحنها و لهجه های گوناگون حرف می زند، از تمامی اعضای بدن بازی می گیرد، میمیکهای خنده آورش را با تسلطی اعجاب انگیز به رخ می کشد و با تاکیدها و تعلیقهایی که در اثنای کار به نمایش در می آورد سالن را تا حد انفجار به خنده وا می دارد. به عقیده ی بسیاری از کسانیکه شاهد این نمایش بوده اند بسیاری از استعدادهای کشف نشده ی حامد آهنگی طی ماههای اخیر نمود یافته اند و به نظر می رسد بازگشتش به گیلان از جنوبی ترین نقطه ی ایران بعید باشد. با توجه به برخی خاطره های تلخی که برای آهنگی در گیلان به وجود آمد و در نظر داشتن این جمله ی اپیدمی که «هر کس از گیلان رفت پیشرفت کرد» شاید برای مدتهای مدیدی، مخاطبان گیلانی تنها باید از طریق همین سی دی هایی که دست به دست می چرخند و زیاد می شوند از هنر تازه کشف شده ی حامد آهنگی لذت ببرند. گفته می شود که درآمد اجرای چنین شویی در کیش بسیار بالاتر از ارقام معمول است و با این حساب وقتی سر حامد درد نمی کند دلیلی برای دستمال بستن هم وجود ندارد. او نشان داد که تنها و تنها و تنها به خود و تواناییهای خود متکی است و می تواند از لیموی گندیده ای که به دستش داده شده یک لیموناد شیرین بسازد.

عجیب است که او نیز مانند همشهمری افسانه ای اش، دل پر درد خود را از مرداب شمالی به زیر آفتاب جنوب برد، اما خوشبختانه تا اینجا او خوش اقبال تر از سیروس بوده است.
باز هم عجیب است که رفتن حامد آهنگی با بازگشت رضا نظری همراه بوده است. انگار باید همیشه یک نفر پشت در بماند. رضا نظری ده سال پیش در جایگاه امروزی حامد بود و گفته میشود که اخیرا برای تولید برخی نمایشهای طنز برای شبکه ی خنده محور نسیم با کارگردانی تلویزیونی به نام علی حلوی به همکاری پرداخته است. بازگشت رضا نظری به خانه های مردمی که اینروزها سخت تر می خندند خبری شیرین است، و شیرین تر از آن طعم لیمونادی است که حامد آهنگی می نوشد و شاید در دل به بدخواهانش می گوید: «هی، من هنوز زنده ام».
اگر خوش شانس باشید و به سی دی نمایش حامد آهنگی در کیش دست پیدا کنید، ۴۲ دقیقه بی وقفه خوهید خندید و در پایان نمایش وقتی مجری برنامه می گوید:

«هر چقدر لذت بردید به افتخار یکی از نخبه های صحنه های تئاتر، کسی که هم نویسنده است، هم کارگردانی میکند و هم بازیگر بسیار توانمندی است، حامد آهنگی….»

از گیلانی بودن او لذت خواهید برد.

نویسنده: وحید شعبانی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)