blank

این بلاتکلیفى و کاسه چه کنم چه کنم دست گرفتن ها در این سه سال جزیى جدا نشدنى از ساختار این باشگاه شده است و مسئولان غیرفوتبالى که عنان کار این باشگاه را در دست گرفته اند با این عدم حمایت هایشان و تصمیمات خلق السایه بیشترین ضربه را به این تیم زده اند. وقتى […]

این بلاتکلیفى و کاسه چه کنم چه کنم دست گرفتن ها در این سه سال جزیى جدا نشدنى از ساختار این باشگاه شده است و مسئولان غیرفوتبالى که عنان کار این باشگاه را در دست گرفته اند با این عدم حمایت هایشان و تصمیمات خلق السایه بیشترین ضربه را به این تیم زده اند.
وقتى سه سال پیش زلزله اختلاس تمامى ساختار این باشگاه را لرزاند مسئولان ذیربط با بلوکه کردن حساب هاى باشگاه موجب شدند تا یکى یکى بازیکنان نامى و ستاره این تیم بار سفر ببندند و عطاى ماندن در داماش را به لقایش ببخشند. در سال دوم در حالى که همه تیمها مشغول یارگیرى و برنامه هاى بدنسازى و اردوهاى تمرینى بودند مدیریت داماش مشغول جنگیدن بود تا بتواند مانع از فروش امتیاز لیگ برترى این تیم شود و از سویی برای آقایان آیه و دلیل می آورد از این جهت که چقدر داماش براى مردم رشت عزیز است. و امسال هم دوباره همان سریال تکرار شده و نه تنها در ابتداى فصل بازیکن شاخصى را داماش به جمع خود اضافه نکرد که سه نفر از بهترین بازیکنانش را از دست داد و حالا هم در نیم فصل تا این لحظه چهار خروجى داشته و صفر ورودى! نه خبرى از اردوى آماده سازى است و نه دیدار تدارکاتى قابل قبول و نه برنامه اى براى آینده. وقتی اردوی کیش لغو می شود یعنی کسی دوست ندارد هیچ هزینه ای برای داماش متحمل شود.
وضعیت داماش قصه روز به روز دریغ از دیروز است! حالا دوباره خبر انحلال بیشتر از همیشه فریاد زده مى شود و آوار شده بر سر مردم شهر. ظاهرا حمایت هاى نهان و آشکار عابدینى از مالکان دربند داماش، هم براى او گران حاصل شده و هم باشگاه داماش. حلقه فشار بر باشگاه آنقدر تنگ شد تا بالاخره عابدینى در تاریخ بیست و پنجم آبان ماه در یک نامه منحصر به فرد و پرابهام خطاب به سرپرست داماش همه ى فعالیت هاى این باشگاه را معلق نماید. مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در این نامه شش بندی دستوراتی را به سرپرست تیم داده که شرایط وخیم این باشگاه از نظر مالی را نشان می دهد. در این نامه آمده است:
به دلیل نامه ای که امروز دریافت کردم ( باید دید متن نامه ای که عابدینی را تا این حد به هم زده چه بوده و از سوی چه کسی نوشته شده است؟) لازم است اقدام های زیر به طور فوری انجام شود:
الف: تیم بزرگسالان به هیچ اردویی اعزام نگردد.
ب:تیمهای پایه به حالت تعلیق درآید و در هیچ مسابقه ای شرکت نکند.
ج: تمرینات تیمهای پایه تعطیل گردد.
د:تغذیه بازیکنان و کادر بزرگسالان تعطیل گردد.
ه: کادر اداری به حداقل نفر کارمند کاهش یابد.
و:کلیه بازیکنان آتیه دار آزاد و لغو قرارداد شوند.
تمام این موارد به اطلاع مسئولان استانی برسد.
رونوشتى هم به آقاى خوانین ناظر قوه قضاییه و مردوایج امیر خسروى رییس هیات مدیره داماش زده شده است و به نظر مى رسد هدف اصلى این نامه همان مسئولینى هستند که در بند آخر اشاره شده تا خبر این اطلاعیه به آنها برسد.
حالا عابدینى پس از صدور این نامه چند روزى است که خود را از دسترس همه خارج نموده است و حتا به تلفن هاى کادر فنى ومدیران باشگاه هم جواب نمى دهد. در برنامه سکوى پنجشنبه شب شبکه باران در حالى که قرار بود روى خط برنامه برود از پاسخگویى تلفنش طفره رفت و مجتبى پوربخش مجری این برنامه در حالى که تا پایان برنامه چشم انتظار وى بود علت استعفاى عابدینى و انتشار نامه را عدم علاقه قوه قضاییه به خرج کردن پول براى داماش دانست و گفت: شنیده شده است که آقاى محسنی اژه اى نامه اى زده و دستور داده اند تا پولى به داماش پرداخت نشود و دیگر آن سیصد میلیون تومان هاى هفتگى که تنها شریان حیاتى این تیم بود به داماش نخواهد رسید.
حالا دوباره ولوله اى در شهرباران به راه افتاده است. کانون هواداران داماش با صدور اطلاعیه اى ار همه مسئولین استانى تقاضاى کمک کرده است و کادر فنى و بازیکنان هم نامه اى به استاندار و امام جمعه نوشته اند تا آنها به یارى شان بشتابند. فراخوانى هم براى تمرین ساعت ١۵ امروز (شنبه) در وزشگاه عضدى از سوى کانون هواداران داده شده براى امضاى یک تومار خطاب به مسئولین سیاسى و امنیتى استان که توسط شبکه هاى اجتماعى و فرستادن اس ام اس و اطلاعیه دست به دست در سطح شهر مى چرخد تا پیش از آنکه خیلى دیر شود کسى کار کند. در بند آخر این بیانیه آمده است:
” ما قفنوس وار از خاکستر سر بیرون خواهیم آورد. این عشق را نه سر پایان در خود دارد و نه میل فراموشی. ما با فریادهایمان چشمهای خواب آلود را بیدار می کنیم و گوش های بسته را باز. ما بعد از این یک معیار برای خوبی می شناسیم و بس: یا برای کمک به داماش مان گام بر می دارید و با مایید و یا بر ما هستید.
و این بر مسئولان دیار ماست تا به مردم عاشق شهر خود نشان دهند که کدامین هدف را نشانه می برند. امروز زمانه آزمون است و چه سنگ محکی راستین تر از داماش شهرباران.
ما هواداران داماش گیلان، دست یاری دراز می کنیم به همه ی مدیران و مسئولان سیاسی، امنیتی و اقتصادی استان مان. از هر کسی که می تواند، می خواهیم تا عشق مان نابود نشده، دست ما را بفشارند که یقین داشته باشند، مردم دیار باران نه حق ناشناسند و نه فراموشکار.
چشم های ما ، قدمهای شما را شماره خواهد کرد…”

نویسنده: رادنى دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)