blank

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در این دوره از رقابت ها، رکورد بیشترین تغییرات را در بین شانزده تیم لیگ برتر به خود اختصاص داد. جدا شدن حسن هدایتی مالک این تیم و واگذاری ملوان به فرمانداری و اخراج محمد احمدزاده و آمدن اسکوکیچ نخستین مربی غیر انزلی چی و البته خارجی ملوان بزرگترین تغییرات این […]

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در این دوره از رقابت ها، رکورد بیشترین تغییرات را در بین شانزده تیم لیگ برتر به خود اختصاص داد. جدا شدن حسن هدایتی مالک این تیم و واگذاری ملوان به فرمانداری و اخراج محمد احمدزاده و آمدن اسکوکیچ نخستین مربی غیر انزلی چی و البته خارجی ملوان بزرگترین تغییرات این فصل آبای ها بود. اما داستان همین جا تمام نمی شود: پژمان نوری، سید علی حسنی صفت، جواد شیرزاد، سعید سالارزاده، هادی تامینی، بابک پورغلامی، آرش قلی‌زاده، حسین بادامکی، مهرداد اولادی، پویا نزهتی و محمد حیدری ۱۱ بازیکنی بودند که درابتدای فصل از ملوان جدا شدند و به جای آنها آرمین رحیم‌زاده، حسن اشجاری، سید احمد مهدی‌زاده، مرتضی فلاحی، مهدی شیری، محسن یوسفی، اسماعیل حمیدی هفت بازیکن جدیدی بودند که به تیم ملوان در لیگ سیزدهم پیوستند.
با یک نگاه ساده به نامهای کسانی که رفتند و آنهایی که جایگزینشان شدند پی خواهیم برد که قوهای انزلی در این میان به شدت ضعیف تر از سال گذشته شدند و به همین دلیل و همچنین به دلیل ناآشنایی سرمربی خارجی این تیم با شرایط موجود در ملوان، این تیم تا هفته های پایانی دور رفت نتوانست نتایج خوبی را کسب کند اما در سه هفته آخر با سه پیروزی متوالی، خود را تا میانه های جدول رده بندی بالا کشید.
تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از چهارده بازی انجام داده، با به ثمر رساندن ۱۶ گل و دریافت ۱۶ گل، و کسب هجده امتیاز با یک رتبه اختلاف نسبت به رقیب هم استانی اش در رتبه نهم ایستاد و با توجه به یک بازی عقب افتاده اش مقابل استقلال می تواند خود را بالاتر هم برود. البته فراموش نباید کرد که ملوان هم جزء همان پنج تیمی است که یک امتیاز از مجموع امتیازاتشان کم شده است.
اگر به بازی های ملوان دقت کنیم باید آنها را به دو بخش قسمت کنیم: ده هفته ابتدایی و چهار هفته انتهایی. انزلی چی ها از مجموع ده بازی اول ملوان صاحب تنها دو برد، چهار تساوی و چهار شکست و کسب ده امتیاز شدند، یعنی میانگین ضعیف یک امتیاز برای هر بازی. اما موتور این تیم در بازی های آخرشان تازه روشن شد و ملوانان در چهار بازی صاحب سه برد و تنها یک شکست شدند و میانگین ۲٫۲۵ امتیاز در هر بازی را از خود بر جای گذاشتند.
تیم ریشه دار فوتبال کشورمان بهترین نتیجه ای که در دور رفت کسب نمود، برد سپاهان در دیار نصف جهان بود و بدترین نتیجه آنها شکست سه بر صفر خانگی مقابل سایپا بود. به سبب بازی های ضعیف ملوان در بازی های ابتدای فصل شان استقبال انزلی چی ها از تیم محبوب شان به کمترین تعداد در چند فصل اخیر رسید و حتی ورزشگاه تختی در داربی گیلان هم به طور کامل پر نشد.
اما با توجه به میزبانی هشت بازی بندری ها در دور برگشت و روند رو به رشد سپید پوشان مطمئنن آمار تماشاگران انزلی چی در لیگ برتر بهبود خاتمه یافت. اگر مشکلات همیشگی مالی که از ابتدای فصل گریبان این تیم را گرفته است مجال دهد می توان امیدوار بود که در پایان لیگ سیزدهم ملوان در رتبه ای بالاتر از دو سال گذشته قرار بگیرد. البته پرونده جام حذفی هم همچنان برای ملوان باز خواهد بود و شانس کسب مقام برای این تیم وجود دارد.

نویسنده: رادنى دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)