blank

به نظر می رسد مخالفت مجلسی ها را باید خارج از فضای سیاسی تحلیل کرد. جایی که همه وزرای پیشنهادی در آن مشکل داشته اند. مجلس بر سر تمامی وزاری پیشنهادی یک دلیل مشترک جهت مخالفت داشت. وزاری پیشنهادی یا تخصصی در زمینه ورزش و جوانان نداشته یا حداقل در یکی از این دو حوزه […]

به نظر می رسد مخالفت مجلسی ها را باید خارج از فضای سیاسی تحلیل کرد. جایی که همه وزرای پیشنهادی در آن مشکل داشته اند. مجلس بر سر تمامی وزاری پیشنهادی یک دلیل مشترک جهت مخالفت داشت. وزاری پیشنهادی یا تخصصی در زمینه ورزش و جوانان نداشته یا حداقل در یکی از این دو حوزه بی تجربه بودن. شاید روزهایی که مجلس هشتم در یک تصمیم سیاست زده و صرفا جهت مخالفت با رئیس جدید سازمان ملی جوانان طرح ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی را به تصویب رساند باید انتظار چنین روزهایی را هم می کشید. این ادغام غیرکارشناسی سرنوشت متولی امور جوانان کشور را به سرنوشت دهها فدراسیون ورزشی گره زد. وزرای پیشنهادی یا باید از دل ورزش آمده باشند که بتوانند به خوبی بر این حوزه اشراف داشته و مدیریت کنند و این به معنای عدم تخصص در حوزه گسترده و متنوع جوانان است که ظلمی بزرگ به قشر عظیم جوان در کشور محسوب می شود یا اینکه باید در حوزه جوانان فعالیت کرده باشد که بازهم نمی تواند در مدیریت ورزش کشور موفق باشد. مجلسی ها نیز به همین دلیل به هیچ وزیری تا کنون رای اعتماد نداده است. در دولت احمدی نژاد نیز بر سر رای اعتماد وزیر ورزش و جوانان مشکلاتی از این دست به وجود آمد. به نظر می رسد که این سنگ بنای کج بعد از این نیز هزینه های بیشتری برای کشور به وجود آورد و نشان می دهد که تصمیم سیاسی مجلس چه مشکلاتی را به وجود آورده است.

پس از آنکه نصرالله سجادی نتوانست صبح امروز یکشنبه از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرد، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور بلافاصله محمود گودرزی را به عنوان چهارمین گزینه خود برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد. محمود گودرزی از سال از ۱۳۸۷ تاکنون، ریاست دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران را برعهده دارد.

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)