blank

پرگل ترین برد تاریخ لیگ برتری داماش داماش گیلان عصر پنجشنبه در یک بازی برتر توانست با پنج گل ذوب آهن اصفهان را شکست دهد. این برد از دو جهت یک رکورد برای داماش محسوب می شود. یکی اینکه این نتیجه پرگل ترین برد تاریخ یک تیم گیلانی برابر ذوب آهن اصفهان بود. داماش در […]

پرگل ترین برد تاریخ لیگ برتری داماش

داماش گیلان عصر پنجشنبه در یک بازی برتر توانست با پنج گل ذوب آهن اصفهان را شکست دهد. این برد از دو جهت یک رکورد برای داماش محسوب می شود. یکی اینکه این نتیجه پرگل ترین برد تاریخ یک تیم گیلانی برابر ذوب آهن اصفهان بود. داماش در لیگ برتر گذشته در برابر ذوب آهن به یک تساوی خانگی دست پیدا کرده بود و در اصفهان هم با یک گل مغلوب شد و امسال با این نتیجه توانست انتقام شکست سال گذشته را از حریف اصفهانی بگیرد.

اما دومین رکورد مربوط است به خود داماش. این برد را باید پرگل ترین بازی تاریخ داماش در لیگ برتر دانست. داماش پیش از این در لیگ دوازدهم توانسته بود با نتیجه پنج بر سه پیکان را در رشت شکست دهد و در دوره یازدهم لیگ برتر هم مس سرچشمه را در کرمان چهار بر صفر برده بود.

اما کسب برد پنج بر یک را باید بهترین نتیجه تاریخ لیگ برتری این تیم رشتی دانست. داماش چه در این دوره و چه زمانی که اسم تیم پگاه بود هرگز نتوانسته بود چنین نتیجه ای را کسب نماید. داماش با این برد تا رتبه ششمی هم (البته به صورت موقت و احتمالا تا برگزاری بازی های فردا) صعود کرد تا حضور در رتبه هاب بالایی جدول را هم تجربه نماید.

حسن زاده جوان اول تازه داماش

مهاجم جوان داماش با بیست و دو سال سن، متولد بیست و سوم فروردین هفتاد و دو است. او عضو تیم ملی امید هم هست که در بازی های دوستانه این تیم در عمان علاوه بر درخشش موفق به گلزنی هم شده است. حسن زاده فوتبالش را از جوانان استقلال شروع کرد و خیلی زود از این تیم جدا شد و به جوانان داماش تهران پیوست تا زیر نظر کولیوند مربی فعلی داماش گیلان به فوتبال ادامه دهد. وی به جز داماش سابقه عضویت در تیمهای نفت تهران و مس رفسنجان را نیز دارد.

حسن زاده از ابتدای لیگ سیزدهم تاکنون در همه ی بازی های این تیم به جز بازی با فجرسپاسی که سه اخطاره بود، به میدان رفته است. این بازیکن را باید به نوعی قاتل تیم های صنعتی لیگ نامید، اگر تردید دارید به این آمار دقت کنید:

مسعود حسن زاده تا پایان هفته چهاردهم برای داماش چهار گل به ثمر رسانده و دو پاس گل داده است. نخستین گل او برای داماش در بازی با فولاد در اهواز به ثمر رسید و دومین گلش را در تبریز به فولاد گستر زد و دو گل بعدی او در همین بازی با ذوب آهن در رشت وارد دروازه حریف شد. حسن زاده در برابر سپاهان و سایپا هم دو پاس گل داده است. به عبارت دیگر هر شش گل و پاس گل این مهاجم جوان در برابر تیمهای صنعتی لیگ برتر به ثمر رسیده است.

حسن زاده هر چند در بازی مقابل پرسپولیس از ابتدا به بازی نیامد و پس از ورود هم کار خاصی انجام نداد و یک موقعیت خوب را هم از دست داد اما بر حسب وظیفه در برابر تیم صنعتی ذوب آهن در حد یک فوق ستاره ظاهر شد و توانست نقش بزرگی را در پیروزی پرگل تیمش داشته باشد. حالا رشتی ها خوشحال هستند که در تیمشان دو جوان اول به نام های مسعود حسن زاده و روح الله سیف الهی دارند که توانسته اند جای خالی دو جوان مستعد پیشن شان ( حسین ابراهیمی و علی رضا جهانبخش) را پر کنند. این روند معرفی پدیده های جوان از سوی داماش به فوتبال ایران، بهترین خبر برای فوتبال کشور ما می تواند باشد.

نویسنده: رادنی دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)