blank

«آفتاب آمد دلیل آفتاب» پس بر همگان مشخص شد که چه کسانی واقعاً دلسوز چای هستند و چه کسانی دشمنان واقعی آن؟ عجیب آنکه رئیس سندیکای چای بجای ادامه استراتژی همیشگی آن، که جلوگیری از توزیع چای سنواتی بود خودش درگیر تجارت وسوسه انگیز آن گردید و برخی از افراد ظاهرالصلاح نیز همراه ایشان شدند […]

«آفتاب آمد دلیل آفتاب» پس بر همگان مشخص شد که چه کسانی واقعاً دلسوز چای هستند و چه کسانی دشمنان واقعی آن؟ عجیب آنکه رئیس سندیکای چای بجای ادامه استراتژی همیشگی آن، که جلوگیری از توزیع چای سنواتی بود خودش درگیر تجارت وسوسه انگیز آن گردید و برخی از افراد ظاهرالصلاح نیز همراه ایشان شدند ولاجرم هرکسی که همانند استاندار سابق یا استاندارد و… در جهت اجرای قانون عمل کنند از نگاه ایشان جزو مافیای چای بشمار می روند!!

راستی چند سئوال از جناب آقای یاورزاده دارم و آن اینکه چرا دولت دهم در اواسط سال ۱۳۹۰ حدود ۱۲ هزار تن چای تعاون روستایی را جهت تولید کمپوست و حدود ۴۰ هزار تن آنرا جهت شرب، قابل فروش اعلام کرد؟

آیا این به آن دلیل نبود که ۱۲ هزار تن چای دارای تاریخ تولید بیش از سه سال و باقیمانده یعنی ۴۰ هزار تن دارای تاریخ تولید کمتر از سه سال بود؟ آیا الان نیز آن ۴۰ هزار تن از تاریخ تولید آن کمتر از سه سال می گذرد یا به پنج سال بالغ شده ؟ راستی روی بسته بندیهای زیبایتان تاریخ تولید و تاریخ انقضاء مصرف را چند سال ذکر میکنید که مجامع معتبر بین المللی مثل … که نام برده اید از آن استقبال کرده اند ؟! آیا باز هم معتقدید این چای قابل شرب و جزو بهترین چای تولیدی است؟ اگر اینگونه است پس قیمت چای تولید امسال چقدر است؟ بنظر شما اگر چای سنواتی ایران در آنطرف مرزها و با بسته بندی «صرفاً قابل مصرف صنعتی» حدود ۲۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم بفروش میرسد قیمت چای بهاره امسال چقدر خواهد بود؟

واقعاً چرا مسئولین در نظام جمهوری اسلامی اینقدر مظلومند که هرکسی که مثل آب خوردن تخلف می کند مسئولان را بخاطر انجام وظایف قانونی شان مورد حمله قرار می دهد؟

آقای یاورزاده شما وسایر دوستانتان در ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی باید بدانید که نمی شود همیشه یک بام و دو هوا عمل کرد. تا آنجا که بنده میدانم استاندار سابق و همکارانش در ستاد راهبردی چای هیچگاه نه در فروش چای سنواتی نقشی داشتند و نه حتی برخلاف ادعای شما جلوی استفاده قانونی از چای سنواتی را برای مصارف مورد تایید مراجع قانونی مثل استاندارد و بهداشت و… را گرفتند.

جناب آقای هاشم نیا و همکارانش فقط تاکید داشتند که خروج چای از انبارها و هرگونه فعل و انفعال بر روی آنها باید زیر نظر دستگاههای مسئول از جمله استاندارد و سازمان چای بوده تا مبادا اگر محصولی قابل مصرف انسانی نیست بعنوان محصول قابل مصرف روانه بازار داخلی و یا خارجی گردد.

یکی از دوستان می گفت شبی پس از جلسه ستاد چای همگی خدمت حضرت آیت ا… قربانی رسیدیم و پس از ارائه گزارش جلسه به ایشان یکی از حضار در مورد عرضه چای سنواتی تعاون روستایی برای شرب در خارج از کشور از ایشان پرسیدند جواب فرمودند مگر خارجی ها بنده خدا نیستند؟ کی اسلام اجازه داده غذای تاریخ مصرف گذشته به افراد غیر مسلمان بدهیم؟ و لذا مخالفت فرمودند و مقرر شد که چای مورد بحث تحت نظر استاندارد، سازمان چای و… کنترل و پس از درج نوع مصرف براساس آزمایشات بسته بندی و به خارج صادر شود.

جهت استحضار آقای یاورزاده و شرکای محترمشان باید عرض کنم که معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت با عنایت به شکایت متعدد کارخانجات چای و اتحادیه های باغداران اعلام کرد براساس همان مصوبه ای که طی آن دولت وقت اجازه فروش چای تعاون روستایی را صادر کرده، عرضه چای با تاریخ تولید بیش از سه سال را جهت مصرف ممنوع نمود و اعلام کرد چای خارج شده از انبارهای تعاون روستایی که از تاریخ مصرف آنها بیش از پنج سال گذشته باید تماماً جمع آوری گردد.

پس جناب آقای یاورزاده بهتر است بجای ایراد تهمت به مسئولین خدوم استان بدنبال تنویر افکار عمومی بویژه همکاران کارخانه دارشان و چایکاران عزیر باشند و به شفافیت به همه توضیح دهند که حدود ۳۰۰۰ تن چایی که بدون هماهنگی اداره کل استاندارد از انبارها خارج شده واقعاً حالا کجاست؟ نکند مخلوط با چای تولید امسال برسر سفره های مردم باشد؟

نویسنده: یکی از اعضای خانواده چای استان

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)