blank

جالب اینجاست که در اعمال قانون کسر امتیاز از گیلانی ها یکی از پاسخهای جناب قاضی فوتبال کشورمان این بود که  وی زبان گیلکی را به خوبی می دانسته و  وقتی که خودش در استادیوم بوده به راحتی واژگان و الفاظ را تشخیص داده است. از طرفی هم در بازی داماش و استقلال در هفته […]

جالب اینجاست که در اعمال قانون کسر امتیاز از گیلانی ها یکی از پاسخهای جناب قاضی فوتبال کشورمان این بود که  وی زبان گیلکی را به خوبی می دانسته و  وقتی که خودش در استادیوم بوده به راحتی واژگان و الفاظ را تشخیص داده است.

از طرفی هم در بازی داماش و استقلال در هفته پنجم  که حتی سرمربی حریف هم به تمجید از جو استادیوم پرداخته بود ، این بار پرتاب چند بطری از سوی تعدادی تماشاگر در پی تصمیم داور ( که اتفاقا آن هم مشخص شد که به اشتباه بر علیه داماش بوده ) دلیلی شد تا از این نماینده فوتبال گیلان امتیاز کسر شود.

در جمعه ای که گذشت داماش در دیداری مغلوب پرسپولیس شد که به مراتب از دیدار هفته پنجم داماش حاشیه های بیشتری  داشت ، از اعتراضات کنار زمین گرفته تا فحاشی روی سکوها.

البته اما کاری به مسایل و جوانب این بازی نداریم و فقط قصد پرداختن به یک موضوع را داریم. موضوعی به نام توهین و فحاشی صورت گرفته بر روی سکوها که علاوه بر استادیوم از تلویزیون هم به راحتی قابل شنیده شدن و تشخیص بود و در پایان هم صدای سرمربی کم حرف و غیر معترض داماش را هم در آورده و در حالی که کمتر شاهد اعتراض و ورود ناظمی به چنین مباحثی بودیم اما این بار او هم در کنفرانس پایان بازی از کمیته انضباطی خواستار رسیدگی به فحاشی ها و توهین های انجام شده این بازی می شود.

فحاشی صورت گرفته در استادیوم آزادی که مخاطبش نه چند صد هوادار داماشی حاضر در استادیوم بلکه دامنه اش فراتر از مرز یک تیم و هوادارانش ، حتی مردمان یک شهر و حتی استان را در بر می گرفت ، یک ویژگی مهم داشت ، اینکه به زبان فارسی بوده و برای تشخیص نیازی به دانستن هیچ زبان و لهجه دیگری نداشته و به راحتی از مدارک به جای مانده از این بازی قابل تشخیص و بررسی و تصمیم گیری است و نیازی هم به این نبوده که قاضی پرونده  زبان و لهجه خاصی را بداند و دانستن همان زبان رسمی کشور کافی و چاره ساز است.

حالا نه هواداران داماش که دائما از مقایسه شدت فحاشی های صورت گرفته در این دیدار در قیاس با فضای استادیوم شهید عضدی رشت در هفته پنجم لیگ برتر صحبت می کنند، بلکه مردمان گیلان زمین که نماینده های فوتبال شان پیش از این مشمول این جریمه شده اند ، چشم انتظار عدالت قاضی القضات فوتبال کشورمان در قبال این قضیه هستند. بگذارید برای یک بار هم که شده بعضی شائبه ها  از میان برداشته شود.

نویسنده: میثم محبوب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)