blank

اما علاوه بر آن جنگ های تن به تن و بازی های پرگل در گذشته، باعث می شود به دیدن یک مسابقه جذاب امیدوار شویم. مسابقه ای که از سوی داماشی ها با چند چهره ویژه و کارساز همراه خواهد بود. پسران شهرباران بیشتر از یک هفته است که دارند دوباره بدنسازی می کنند تا […]

اما علاوه بر آن جنگ های تن به تن و بازی های پرگل در گذشته، باعث می شود به دیدن یک مسابقه جذاب امیدوار شویم. مسابقه ای که از سوی داماشی ها با چند چهره ویژه و کارساز همراه خواهد بود. پسران شهرباران بیشتر از یک هفته است که دارند دوباره بدنسازی می کنند تا نفس هایشان چاق شود و برای مسابقه با پرسپولیس آماده تر شوند. آنها در روز جمعه هادی محمدی و مسعود حسن زاده را هم که با تیم امید در عمان به سر می برند در کنار خود خواهند داشت تا پس از مدتها با حداکثر نفرات به میدان بروند.
داماش برای پیروزی در این بازی روی گلزنی افشین چاووشی حساب ویژه ای باز کرده است. بازیکنی که در بین رشتی ها سابقه بیشترین گل زده به پرسپولیس را دارد. تنها شانس شاگردان علی دایی آن خواهد بود که بازهم افشین ناظمی از چاووشی در پست هافبک چپ به جای مهاجم استفاده نماید، جایی که خود چاووشی دوستش ندارد. افشین می گوید: ” این یک بازی ویژه هست و پرسپولیس در تهران دنبال سه امتیاز. اما ما هم می خواهیم خودمان را بالا نگه داریم و هرگز تیم دست و پا بسته ای نخواهیم بود. اگر مهاجم بازی کنم باید از پس سید جلال بر بیایم و نورمحمدی و اگر هافبک چپ باشم یار مقابلم احتمالا ماهینی خواهد بود. اینکه من اغلب به پرسپولیس و استقلال گل می زنم تنها با همکاری بچه هاست و خدارا شکر می کنم که همه کمکم می کنند. به هواداران داماش قول می دهم اگر بازی کنم بهترین بازی عمرم را جلوی پرسپولیس خواهم کرد.”
امید گلزنی داماشی ها به جز افشین متوجه یک بازیکن جوان و تند و تیز است که سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را هم دارد. او با سه گل زده و دو پاس گل و یک پنالتی موثرترین بازیکن فعلی داماش است. سیف الهی درباره این بازی ویژه چنین می گوید: “شرایط تیمی مان خوب است.از روز سه شنبه گذشته مدام صبح و بعد از ظهر تمرین داشته ایم و با اینکه بازی تدارکاتی انجام نداده ایم اما بدنسازی مجدد کرده ایم و به شرایط ایده آل رسیده ایم.خود من هم شرایطم خوب است و مثل بازی های قبلی آماده ام. پرسپولیس تیم بزرگی است و مربی بزرگی هم دارد .این را همه می دانند اما ما از این بازی سه امتیاز را می خواهیم و به این فکر نمی کنیم که کجا بازی می کنیم و مقابل چه تیمی قرار گرفته ایم. من هر جا بازی کنم نسبت به تیمم تعصب دارم و الان هم تمرکزم روی موفقیت داماش است. من در ورزشگاه آزادی کلا ۵-۴ بار برای پرسپولیس بازی کردم اما این بار باید روبروی این تیم بازی کنم.باید ببینم خدا در این بازی برایم چه می خواهد.هر چه قسمت باشد همان می شود.”
به جز سیف الهی این بازی یک بازیکن دیگر هم دارد که بدجور قرمزها خواهان پیوستنش به تیمشان هستند. محمد آبشک که ابتدای فصل تا یک قدمی پرسپولیس رفت و با ترمز عابدینی متوقف شد. آبشک از انگیزه هایش می گوید: ” بازی سختی داریم و بعد از یک هفته تعطیلی لیگ و وقفه که از شرایط بازی دور شدیم باید برابر پرسپولیس بازی کنیم. ما در این هفته ها خوب بازی می کنیم و بازیکنان حسابی با هم جفت و جور شده اند. پرسپولیس از هافبک های خوبی استفاده می کند و اتفاقا نقطه قوت تیم ما هم خط هافبک مان است. بازیکن مقایب من کفشگری یا خلعتبری خواهد بود که هر کدام باشند خطرناک است. اول فصل قسمت نشد به پرسپولیس بروم و حالا افتخار می کنم که دوباره با پیراهن شهرم برابر پرسپولیس بازی خواهم کرد. ما همیشه جلوی تیمهای قوی خوب بازی می کنیم و امیدوارم قفل کم گل زدنم در این بازی بشکند.”
داماش در خط دفاعی هم بازیکن خوب کم ندارد. علی رضا نظیف کار مدافع مستحکم داماش یکی از آنهاست. نظیف کار بردن پرسپولیس را کار سختی نمی داند اما معتقد است اول نباید گل بخوریم. بچه خوب تمرین کرده اند و مشکل خاصی نداریم. پرسپولیس در تهران نمی بازد و ما هم اعتماد به نفس مان با بازی های خوبی که انجام داده ایم بالا رفته است. مطمئنم نتیجه هر چه باشد تماشاگران را از دیدن یک فوتبال زیبا محروم نخواهیم کرد. بنویسید داماش شخصیت یک تیم بزرگ را پیدا کرده است.
اما از هر چه بگذریم حرفهای کاپیتان یک حال و هوای دیگری دارد. محمدرضا مهدوی که هم بار مسئولیت تیم روی اوست و هم هواداران داماش از او توقع بیشتری دارند. مهدوی در خصوص بازی با پرسپولیس می گوید: “بازی سختی است. ما می خواستیم با برد برابر استقلال خوزستان فاصله امتیازی مان را با تیمهای پایین تر از خودمان بیشتر کنیم اما موفق نشدیم و حالا در بازی مقابل پرسپولیس محکوک به کسب نتیجه هستیم چون فاصله تیمها کم شده است. وقتی از برد پرسپولیس حرف می زنم بلند پروازی نمی کنم، چون از تیم خودمان شناخت کافی دارم این حرف را می زنم. در اصل ما مشکلی نداریم جر بی پولی که مانند همیشه امیدواریم زودتر حل شود. دلیل موفقیت بچه های ما این است که اگر هر مشکلی داشته باشند وارد زمین که می شوند متحد می شوند و مشکلات را یادشان می رود.”
حالا باید دید مسابقه جمعه نتیجه اش چه چیز از کار در خواهد آمد. یک بازی پر از حاشیه و جنجال به مانند آنچه از مسابقه های پیشین دو تیم در ذهن مان حک شده است یا یک بازی ویژه و جذاب؟ باید دید غروب آدینه بلیط ناظمی می برد یا دایی

نویسنده: رادنى دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)