blank

او که سابقه گلزنی به پرسپولیس را هم در کارنامه دارد، در آستانه بازی دشوار تیمش برابر قرمزهای پایتخت به سراغش رفتیم تا نظر او را در ارتباط با داماش و این بازی بدانیم: بازی سختی در پیش خواهیم داشت. ما دنبال این بودیم که مقابل استقلال خوزستان سه امتیاز بازی را کسب کنیم تا […]

او که سابقه گلزنی به پرسپولیس را هم در کارنامه دارد، در آستانه بازی دشوار تیمش برابر قرمزهای پایتخت به سراغش رفتیم تا نظر او را در ارتباط با داماش و این بازی بدانیم:
بازی سختی در پیش خواهیم داشت. ما دنبال این بودیم که مقابل استقلال خوزستان سه امتیاز بازی را کسب کنیم تا خیالمان از بالا ماندن تیم مان راحت باشد.لیگ شانزده تیمی بسیار فشرده است و فاصله تیمهای بالا و پایین چند امتیاز بیشتر نیست. تیمهای پایین ما هم تمام تلاششان را خواهند کرد تا به ما نزدیک شوند و شرایط جدول هم باعث می شود تا یک تیم با یک برد به نیمه بالایی جدول برسد و با از دست دادن سه امتیاز در جدول تا انتها سقوط کند و ما می خواهیم چند بازی باقی مانده تا نیم فصل را با برد پشت سر بگذاریم تا در همین دور رفت با فاصله زیاد خیال خود و هواداران داماش را با قرار گرفتن در رتبه های بالای جدول راحت کنیم.
 
پرسپولیس را چگونه ارزیابی می کنی؟
امسال تیم پرسپولیس بازیکنان خیلی خوبی را در اختیار گرفته است. اصلا با پرسپولیس چند سال اخیر قابل مقایسه نیست. خط جلوزنش نقطه قوتش است و داشتن بازیکنانی مانند خلعتبری، عالیشاه و صادقیان آرزوی هر تیمی است و البته ما هم خط هافبک مان نقطه قوت داماش است. ولی با همه ی اینها ما برای جبران سه امتیازی که نتوانستیم کاملش را از استقلال خوزستان بگیریم در برابر پرسپولیس محکوم به برد هستیم تا در جدول چند رتبه بالا برویم.
 
فکر نمی کنی کمی بلند پروازنه حرف می زنی؟ محکوم به برد برای جبران فاصله امتیازی!
به هیچ وجه. من جون از تیم خودم شناخت دارم این حرف را می زنم. ما همیشه در برابر تیمهای بزرگ خوب و راحت تر بازی می کنیم، چون آنها می آیند و بازی خودشان را می کنند و بازی را نمی بندند. از طرفی کیفیت چمن آزادی هم بسیار خوب است و ما می توانیم بعد از مدتها در یک زمین خوب بازی می کنیم. به هیچ وجه قصدکری خوندن و بلند پروازی را ندارم، من فکر می کنم که می توانیم برنده بازی شویم. ما در طول هفته با برنامه ریزی تمرین کردیم و در وهله اول جلوی حملات آنها را خواهیم گرفت و بعد با فراهم کردن موقعیت های گلزنی به فکر گلزنی می شویم.
 
داماش از سایر تیمها کمتر ریخت و پاش کرده است اما خوب نتیجه می گیرد؟
واقعیت این است که بازیکنان ما از این شرایط خسته شده اند اما شرایط مالی را با خود زمین نمی برند. ما فقط فکر می کنیم که باید برنده شویم و وظیفه و هدف دیگری برای خود متصور نیستیم. یکی از دلایل این امر بومی بودن کلیت تیم است و احساس مسئولیتی که بازیکنان غیر بومی در قبال مردم و تیم می کنند. ما هر وقت خسته و ناامید می شویم وقتی با شور و اشتیاق مردم و اصرار آنها مبنی بر برد به هر قیمتی مواجه می شویم دیگر همه مشکلات خودمان را فراموش می کنیم. شما نمی توانید اهل اینجا باشید و در رشت زندگی کنید بعد نسبت به تیم شهری که در آن بدنیا آمده اید و زندگی می کنید بی تفاوت باشید. مردم در این سالها بزرگترین حامی ما بودند.
 
یعنی تیمهایی که بازیکنان غیر بومی دارند باید سقوط کنند؟
نه. حتما آنها پول دارند و گرنه می شود داستان گهر. شما نمی توانید از کسی که به تیمش تعصب و عرق ندارد انتظار فداکاری داشته باشید. در همین تیم ما سال اولی که مشکل مالی پیش آمد همه ی کسانی که به خاطر پول آمده بودند از شهرهای دیگر گذاشتند و رفتند. شده بود یک بازیکن نصف قرارداش را ببخشد اما رضایت نامه گرفت و رفت، چون نمی خواست مشکلات پاگیرش کنند. غیر بومی هایی که ماندند یا بعد آمدند با چشم باز و با آگاهی آمدند و دیگر همه یک دست هستیم. نمی گویم در تیم همه با هم برادریم اما مشکلات بین نفرات کم است و وقتی وارد زمین می شویم همه متحد هستیم. بومی و غیر بومی دیگر در داماش معنی ندارد و همه دوست هستند.
 
خب پس مشکلی ندارید و همه چیز خوب است؟
آقای عابدینی دنبال کارهاست و می خواهد وضعیت را درست کند اما شما ببینید این مشکل حالا سه ساله شده. یعنی به جز امسال پارسال بود و سال پیش تر هم. خب ما بگوییم امسال درست می شود، اما دیگر فشار مشکلات طاقت فرسا شده است. بازیکن می گوید یک سال دندان روی جگر می گذارم، دو سال و سه سال که نمی شود. این شرایط همه را کلافه کرده است. ما نسبت به تیمهای لیگ برتری از لحاظ مالی یک سر و گردن عقب هستیم. درست شدن وضعیت برای ما تبدیل به یک رویا شده است. امیدوارم قبل از این که وضعیت ما حادتر از اینها شود مشکلات مان درست شود.

نویسنده: گفتگو با محمدرضا مهدوی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)