blank

در توسعه فرهنگ ورزش قهرمانی چهار عامل  اطلاع  رسانی، آموزش، مشارکت اجتماعی و فرهنگ سازی رسانه های ورزشی نقش اساسی دارند و در این میان رسانه های عمومی از موقعیت متمامیزی برخوردارند. فرهنگ سازی رسانه های ورزشی در توسعه ورزش قهرمانی را نمی توان نادیده گرفت. رسانه های ورزشی قادرند با به کارگیری نیروهای متخصص […]

در توسعه فرهنگ ورزش قهرمانی چهار عامل  اطلاع  رسانی، آموزش، مشارکت اجتماعی و فرهنگ سازی رسانه های ورزشی نقش اساسی دارند و در این میان رسانه های عمومی از موقعیت متمامیزی برخوردارند.

فرهنگ سازی رسانه های ورزشی در توسعه ورزش قهرمانی را نمی توان نادیده گرفت. رسانه های ورزشی قادرند با به کارگیری نیروهای متخصص و متعهد از جایگاه رسانه ای به منظور اعتلای ورزش قهرمانی و همچنین افزایش آگاهی افراد جامعه استفاده کرده و این مهم با همکاری همه جانبه جامعه رسانه ای و ورزشی تحقق می یابد.

استان گیلان یکی از مهمترین قطب های ورزشی کشور چه در عرصه ورزش قهرمانی و چه ورزش همگانی است که قهرمانان ملی فراوانی در رشته های مختلف ورزشی کشور در عرصه های بین المللی(آسیایی، جهانی و المپیک) تقدیم ورزش ایران اسلامی نموده است.

دارا بودن دو تیم فوتبال در بالاترین سطح فوتبال ایران ” لیگ برتر” ، وجود استعدادهای فراوان ورزش در رشته های متعدد، توانمندیهای انسانی، صنعتی، تجاری، گردشگری کم نظیر در عرصه های داخلی و خارجی از دیگر پتانسیل های این استان سرسبز است که با درنظر گرفتن رویکردی همگرا می توان از این ظرفیت به نفع اعتلای ورزش استان بهره برد و در این میان رسانه هایی چون روزننامه معین ( ویژه نامه ورزشی) می تواند در ایجاد و تقویت این رویکر نقش موثری ایفا نمایند.

بهره گیری از حرفه ای ترین روزنامه نگاران ورزشی استان که نشان از وجود نگاه کارشناسانه و حرفه ای این رسانه دارد مهر تأییدی است بر دارا بودن دغدغه های فنی،کارشناسانه برای بالندگی کمی-کیفی ورزش گیلان و چه نیکوست این فرصت کم نظیر برای ورزش استان.

استان گیلان با دارابودن ۹ روزنامه ،رسانه های مکتوب فروان،  پایگاه های خبری و تحلیلی و هم چنین روزنامه نگاران برجسته در سطح اول رسانه های ورزشی کشور شایسته دارا بودن حداقل یک روزنامه تخصصی ورزشی است و امیدوارم با حمایت مسئولان فرهنگی و ورزشی استان و تجربیات کسب شده از انتشار ویژه نامه های استانی روزنامه های سراسری و صفحات ورزشی نشریات استانی این مهم هر چه زودتر محقق شود.

نویسنده: امین افقی، رییس دپارتمان رسانه هیات فوتبال گیلان

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)