blank

امیدوارم مجموعه تصمیم گیری های شورای اسلامی شهر رشت بتواند منافع و مصالح شهروندان را تامین نماید و شهر رشت در دوران مسئولیت شورای چهارم از رشد و توسعه، عمران و آبادانی لازم که شایسته شهروندان فهیم و فرهنگ دوست آن است، برخوردار شود: ۱ – بومی گرایی : یکی از مهمترین مطالبات شهروندان در […]

امیدوارم مجموعه تصمیم گیری های شورای اسلامی شهر رشت بتواند منافع و مصالح شهروندان را تامین نماید و شهر رشت در دوران مسئولیت شورای چهارم از رشد و توسعه، عمران و آبادانی لازم که شایسته شهروندان فهیم و فرهنگ دوست آن است، برخوردار شود:

۱ – بومی گرایی : یکی از مهمترین مطالبات شهروندان در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، انتخاب مدیران متعهد،متخصص،بومی و کارآمد در دستگاهها  و سازمانهای مختلف از جمله شهرداری است و این ظرفیتهای مدیریتی نباید تحت تاثیر اختلافات نگرشی و حتی سیاسی در درون استان،در اختیار عناصر غیربومی قرارگیرد و این فرصتهای مهم به هر دلیلی نباید از سرمایه های انسانی و نیروهای دلسوز  و متخصص استان گرفته شوذ. زیرا مدیریت شهری جدای مدیریت اجرایی و سیاسی است.

۲- تخصص گرایی : شهر یک موجود زنده و پویاست و مدیریت شهری امری تخصصی است، و بر خورد غیر تخصصی با مقوله اداره شهر قبل از هرچیز اعتبار و شانیت شورا را که بحمدالله از ظرفیت تخصصی لازم برخوردار است در افکار عمومی و در میان نخبگان زیر سوال می برد،بنابراین لازم است شورای محترم اسلامی کلانشهر رشت در انتخاب شهردار به فردی که از تخصص  و مهارت لازم بری اداره شهر برخوردار است و به علوم روز شهرسازی و مدیریت  شهری آشنایی دارد، توجه نماید و از هرگونه گزینش غیر تخصصی شهردار اجتناب ورزد.

۳- توان جذب سرمایه : رشت را آنگونه که میشناسیم و میدانیم دارای مشکلات عدیده ای چون بافت فرسوده، حاشیه نشینی، زیست محیطی،ترافیک و حمل و نقل شهری و ضعف بنیانهای مالی و سرمایه گذاری و … است. تحقیقا شهرداری از طریق فروش تراکم و اخذ عوارض و … و یا حمایتهای محدود مالی دولت نمیتواند شهر را توسعه بخشد. بنابراین شهردار آتی رشت باید از توانایی  و قابلیتها

نویسنده: احمد رمضانپور

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)