blank

فولاد به دنبال قهرمانی در لیگ برتر فولاد در بهترین شرایط ممکن به دیدار ملوان می آید. اهوازی ها صدر جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال ایران(جام خلیج فارس) را در اختیار خود دارند و در صورت پیروزی در انزلی فاصله خود را با رقبا افزایش داده و در صورت شکست نیز صدر جدول را […]

فولاد به دنبال قهرمانی در لیگ برتر

فولاد در بهترین شرایط ممکن به دیدار ملوان می آید. اهوازی ها صدر جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال ایران(جام خلیج فارس) را در اختیار خود دارند و در صورت پیروزی در انزلی فاصله خود را با رقبا افزایش داده و در صورت شکست نیز صدر جدول را از دست نخواهند داد. علاوه بر نتایج خیره کننده قرمز پوشان، آنها در ده هفته اخیر نمایش فنی چشم نوازی داشته و بار دیگر غنای فوتبال ناب استان خوزستان را به نمایش گذاشته اند. فولادی ها که بر خلاف ملوانان از شرایط مالی مناسبی برخوردارند، بسیار امیدوارند تا در لیگ سیزدهم با حسین فرکی قهرمان لیگ برتر شوند. در صورت اتفاق این مهم آنها برای دومین بار جام زرین فوتبال ایران را به اهواز خواهند برد. فرکی ملی پوش پیشین تیم ملی ایران و دستیار برانکو در تیم ملی، مربی بی حاشیه و اخلاق مداری است و پس از موفقیت در نفت تهران، این بار در فولاد شایستگی های خود را به اثبات رسانده است. 

قوهای سپید به دنبال آشیانه ای امن

در سوی دیگر ملوان در بدترین شرایط سال های اخیر خود به سر می برد. کسب تنها ۱۰ امتیاز از ۳۰ امتیاز ممکن در ده بازی اول لیگ( ازانزلی چی ها در بازی با داماش یک امتیاز کسر شد) زنگ خطر را برای این تیم به صدا درآورده است. نداشتن مالک و مشکلات مالی مزمن، ملوانان را بدجوری به پل برده است و اگر هر چه زودتر فکری به حال این تیم نشود ؛ آینده خوبی برای سواحل نشینان دریای کاسپی پیش بینی نمی شود! ملوانی ها که  از پاییز ۱۳۸۷ سه سال و نیم تحت پوشش منطقه آزاد انزلی بودند، روزگار خوشی را با این حامی بومی سپری کردند و در خرداد ۹۰بعد از ۲۰ سال فینالیست جام حذفی شدند، اما روزهای خوش ملوان زیاد به طول نکشید تا این که هدایتی به انزلی آمد؛ دولت عابر بانک فوتبال ایران هم در انزلی مستعجل بود و قوهای سپید این روزها به دنبال آشیانه ای امن برای ادامه حیات و گذران زندگی هستند.  

اشجاری باز هم سکو نشین می شود!

بختیار رحمانی کاپیتان تکنیکی و دوست داشتنی فولاد غایب بزرگ این تیم است، البته فولادی ها آن قدر بازیکن خوب و موثر دارند که غیبت بختیار در شمال به چشم نیاید. ایوب والی، عباس محمدرضایی و مهدی بدرلو دیگر بازیکنان فولاد هستند که به دلیل مصدومیت نمی توانند بازی کنند. در سوی دیگر دغاغله جنوبی ، یار موثر ملوان به دلیل آسیب دیدگی نمی تواند تیم آبای ها را همراهی کند، جلال رافخایی بعد از دو هفته غیبت به علت مصدومیت؛ تمام تلاشش را انجام داده تا به این بازی مهم برسد و عصای دست دراگان اسکوچیچ در این دیدار مرگ و زندگی باشد. امیر حسین فشنگچی در بازی با نفت تهران سه کارته شده و نمی تواند مقابل فولاد به میدان برود، طبق اخبار رسیده از اردوگاه سفید، اسکوچیچ در غیاب فشنگچی؛ دفاع چپ خود را به حسن اشجاری نمی سپارد و این بازیکن پرتجربه قوی سپید، باز هم سکو نشین می شود!

رفیعی به دنبال تجدید خاطره

سروش رفیعی چهره ویژه فولاد در این بازی است، او که در آخرین ثانیه بازی برگشت دو تیم در فصل گذشته در انزلی، گل تساوی تیمش را زد، به دنبال این است تا بار دیگر سروش شادی را از بندرانزلی به اهواز برساند. سرگئی پاشنکو ستاره ملوان در ده هفته اخیر ، نبردی دیدنی با مهاجمان فرصت طلب فولاد خواهد داشت، دفاع ملوان باید به یاد داشته باشد که اولین اشتباه مقابل مهاجمان فولاد آخرین اشتباه است!

ملوان پیش بینی ناپذیر

بیشتر کارشناسان و اهالی فوتبال ایران روی کاغذ حکم به پیروزی فولاد مقابل ملوان می دهند، اما ملوان همواره در برابر تیم های بزرگ ومدعی، خودی نشان داده است، به خصوص این که در سال های گذشته فولاد در انزلی و در حضور هواداران پرشور قوی سپید اکثرا ناکام بوده است.

نویسنده: کاوه چلمبری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)