blank

راه آهن، نخستین برد خانگی یا خداحافظی منصورخان؟ پس از آنکه راه آهنی ها هفته گذشته نتوانستند در قم از پس شاگردان محمد مایلی کهن بر بیایند و مسابقه را واگذار نمودند، منصورخان ابراهیم زاده در رختکن از شاگردانش خداحافظی نمود تا دست مدیران راه آهن را برای پیدا نمودن یک جایگزین مناسب باز نماید. […]

راه آهن، نخستین برد خانگی یا خداحافظی منصورخان؟
پس از آنکه راه آهنی ها هفته گذشته نتوانستند در قم از پس شاگردان محمد مایلی کهن بر بیایند و مسابقه را واگذار نمودند، منصورخان ابراهیم زاده در رختکن از شاگردانش خداحافظی نمود تا دست مدیران راه آهن را برای پیدا نمودن یک جایگزین مناسب باز نماید. هر چند که دو روز بعد خبر استعفای ابراهیم زاده توسط مدیرعامل راه آهن تکذیب شد و اعلام گردید که در حال حاضر بهتر از ابراهیم زاده در فوتبال نداریم، اما روشن است که این مسابقه به نوعی آخرین شانس ابراهیم زاده خواهد بود و در صورت عدم موفقیت سورینتی ها جایگزین ابراهیم زاده را که احتمالا حمید درخشان خواهد بود معرفی خواهند کرد. ابراهیم زاده که سال پیش توانسته بود با نفت تهران در اکباتان شاگردان افشین ناظمی را با دوگل شکست دهد و آنها را در آستانه سقوط به لیگ یک ببرد، حالا اصلا وضعیت مناسبی در تیم جدیدش ندارد.
راه آهن تاکنون پنج باخت متحمل شده است که دو تای آن در خانه بوده است. آنها با هفت امتیاز در رتبه پانزدهم جدول جا خوش کرده اند و برای مسابقه با داماش پیروز قربانی را به دلیل محرومیت در ترکیب نخواهند داشت. اما از لحاظ مهره با وجود بازیکنانی چون: فرزاد آشوبی، امین منوچهری، رضا خاقی فر، میلاد نوری و وحید طالب لو دست ابراهیم زاده کماکان پر است. راه آهنی ها که تاکنون در خانه بردی کسب ننموده اند می خواهند با شکست داماش هم نوار ناکامی هایشان را پاره کنند و هم مربی خود را حفظ نمایند.
داماش روی نوار خوشبختی
آسمان فوتبال رشت این روزها برخلاف هوای همیشه ابری اش، آفتابی آفتابی است. شاگردان ناظمی پس از کسب دومین برد متوالی برابر تراکتوری در هفته دهم حالا با چهارده امتیاز در رتبه هفتم جا خوش کرده اند و با این بازی های روانی که انجام می دهند انگار قصد پایین رفتن هم ندارند. آنها در هفته گذشته دوبار شارژ مالی هم شدند تا حسابی کیفشان کوک باشد.  داماش در این بازی محروم ندارد و احتمالا از بین مصدومان کاپیتان مهدوی و حاجتی هم به بازی راه آهن می رسند. شاگردان ناظمی امسال در بازی های خارج از خانه یک برد و دو تساوی کسب نموده اند و تنها یک باخت داشته اند. حالا که کمیته استیناف حکم کسر امتیاز را تایید نموده است پسران شهرباران مترصد آن هستند تا با کسب سه امتیاز آب رفته را به جوی بازگردانند. ناظمی و شاگردانش که حالا دیگر آن فشار های هفته های گذشته را تحمل نمی کنند، در برابر راه آهن بدون استرس و فشار روحی بازی می کنند و با توجه به اعزام هواداران داماش به تهران و حضور گیلانی های مقیم پایتخت، در این بازی به نوعی میزبان اصلی آنها محسوب می شوند و امیدوارند که دست پر به خانه باز گردند.
یکی از نکات جالب بازی فردا مربوط می شود به ارتباط احتمالی دوباره داماش با درخشان. حمید خان که خاطرات خوبی از رشت ندارد و در نهایت به طرز منحصر به فردی از داماش اخراج شد، حالا به نوعی می تواند بخشی از آن دلخوری را فراموش کند، چرا که اگر داماش در تهران راه آهن را شکست دهد می تواند درخشان حکم سرمربی گری را دریافت نماید و دوباره به عرصه مربی گری لیگ برتر بازگردد.
پیشگویی:
هر دو مسابقه سال گذشته دو تیم با نتیجه مشابه یک بر صفر به سود راه آهنی ها خاتمه یافت. اما از پارسال تا حالا خیلی چیزها تغییر کرده است. نه بر روی نیمکت داماش درخشان نشسته و نه آن سوی میدان علی دایی حاضر است. از لحاظ وضعیت عمومی دو تیم اوضاع داماش روبراه تر است. اگر بخواهیم از روی کاغذ و وضعیت جدول و نتایج چند هفته اخیر به مسابقه نگاه کنیم باید بگوییم بازی شروع نشده داماش دو گل جلو است. اما کیست که نداند آنچه موجب جذابیت این ورزش شده اصل غیر قابل پیشگویی آن است. به هر حال نظر ما یک برد با اختلاف دو گل برای داماش است. شما چگونه می اندیشید؟

نویسنده: رادنى دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)