blank

داماش پس از کسب یک تساوی خارج از خانه در حالی از صبا میزبانی می کند که شاگردان مایلی کهن در قم تن به شکست سنگین سه بر یک در برابر تراکتورچی ها داده اند. حالا باید دید نبرد دو تیم از مرکز و شمال ایران تا چه حد جذاب و دیدنی از کار در […]

داماش پس از کسب یک تساوی خارج از خانه در حالی از صبا میزبانی می کند که شاگردان مایلی کهن در قم تن به شکست سنگین سه بر یک در برابر تراکتورچی ها داده اند. حالا باید دید نبرد دو تیم از مرکز و شمال ایران تا چه حد جذاب و دیدنی از کار در خواهد آمد.
داماش تشنه نخستین برد خانگی
رشتی ها تاکنون از هشت بازی برگزار شده لیگ صاحب پنج تساوی و دو باخت و یک برد شده اند و تنها بردشان هم در تبریز بدست آمده است. حالا تماشاگران داماش برای دیدن نخستین برد تیمشان در لیگ سیزدهم بی تابی می کنند و ناظمی و شاگردانش می خواهند هر چه در توان دارند رو کنند تا نخستین سه امتیاز را در رشت کسب نمایند. داماش که در چند مسابقه ای که در خانه انجام داده هرگز به حق اش نرسید و علی رقم برتری نسبی بر حریفانش موفق به کسب تمام امتیاز نشده است باید برای فرار از انتهای جدول این بازی را با حداکثر امتیاز پشت سر بگذارد. اتفاقی که اگر به وقوع نپیوندد با توجه به بازی دشوارتر این تیم مقابل تراکتور که بازهم در رشت خواهد بود، کارشان را برای ادامه لیگ سخت تر خواهد کرد.
داماش در این مسابقه محروم ندارد و علی رضا نظیف کار هم که همه گمان می کردند محروم است طبق استعلام سازمان لیگ دوکارته است و به این بازی می رسد. اما صف مصدومان این تیم همچنان طویل است. محمد آبشک و محمدرضا مهدوی و سعید دقیقی همچنان مصدوم هستند و محمد مختاری هم دو روز کذشته نتوانسته تمرین کند. رضا کاردوست اما مصدومیتش برطرف شده و برای بازی کردن مشکلی نخواهد داشت. در حال حاظر روح الله سیف الهی با سه گل زده بهترین گلزن این تیم است و می خواهد جور جهانبخش را که هنوز جایش در داماش خالی است را پر نماید.
نخستین حضور لیگ برتری حاجی در رشت
مسابفه داماش با صبا درون خود یک اتفاق ویژه هم دارد و آن نخستین حضور مایلی کهن در رشت است. مایلی کهن که از مربیان گیلانی الاصل فوتبال ما محسوب می شود تاکنون به عنوان مربی به رشت سفر نکرده است و این بازی دفعه اولی است که به عضدی می آید و از همین رو هم تماشاگران داماش می خواهند به مانند امیرقلعه نوعی از محمد مایلی کهن هم تجلیل کنند، هرچند که موضع ژنرال و حاجی نسبت به هم فرسنگها کیلومتر فاصله دارد! صبا که در هفته نخست توانسته بود ملوان را شکست دهد حالا می خواهد با برد دیگر تیم گیلانی شش امتیاز کامل این استان را به حساب خود واریز نماید. برای صبا رضا عنایتی با چهار گل زده و فرید بهزادی کریمی با سه گل بهترین گلزنان تیمشان هستند. از دیگر بازیکنان تاثیرگذار صبا باید به اکبر صادقی و میلاد سلیمان فلاح و مرتضی کاشی اشاره کرد.
پیش گویی
داماش اگر بتواند این مسابقه را با برد پشت سر بگذارد با توجه به شرایط جدول و بازی تیمهای بالایی اش می تواند حتا تا رتبه هشتم بالا برود و جای همین تیم صبا را اشغال نماید و در صورت باخت استعداد این را دارد تا به رتبه پانزدهم جدول بچسبد! در طرف مقابل صبا اگر پیروز از زمین خارج شود می تواند دو پله صعود کند و اگر دست خالی به قم برگردد رتبه دوازدهمی دور از ذهن نخواهد بود. اگر بخواهیم دست به پیشگویی بزنیم با توجه به شرایط دو تیم شاید بتوانیم بگوییم که گرفتن سه امتیاز توسط داماش خیلی عجیب نخواهد بود، هر چند که برای مسابقه ای که یک سرش سلطان تساوی های لیگ باشد، باید شانس مساوی را همیشه در نظر گرفت!

نویسنده: رادنی دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)