blank

به گزارش خزرآنلاین در شهرستان ماسال و احتمالا در بعضی از شهرستانهای دیگر کشور که به تازه گی با جدا شدن از شهرستانهای دیگر در تقسیمات جغرافیایی کشور به شهرستانی مجزا تبدیل شده اند ,عزل و نصب مدیران ادارات دولتی  ظاهرا از قائده و قانون خاصی پیروی نمی کند. البته  شاید در نگاه اول این […]

به گزارش خزرآنلاین در شهرستان ماسال و احتمالا در بعضی از شهرستانهای دیگر کشور که به تازه گی با جدا شدن از شهرستانهای دیگر در تقسیمات جغرافیایی کشور به شهرستانی مجزا تبدیل شده اند ,عزل و نصب مدیران ادارات دولتی  ظاهرا از قائده و قانون خاصی پیروی نمی کند.

البته  شاید در نگاه اول این امر مبتلا به بسیاری از نقاط دیگر و حتی شهر های بزرگ نیز باشد اما در محیط های کوچکتر بعلت نفوذ افراد در لایه های مدیریتی بالاتر و یا وابستگی به جریان های سیاسی و حذبی خاص, شایسته سالاری ,تخصص گرایی و اصلح بودن بعضی از مدیران بعلت دورن بودن از کانون قدرت و نظارت که معمولا در مراکز استانها و  پایتخت کشور نمود و فعالیت بیشتری دارند , چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

با نگاهی گذرا به مدیران دستگاههای دولتی در ماسال و شاندرمن عدم تخصص  تعدادی از مدیران منصوب در پست های مدیریتی و همچنین  طولانی شدن غیر عادی دوره مدیریت بعضی از آنها نشان می دهد که حضور و وجود درصدی از مدیران ,به کارآمدی و ضرورت وجود آنان مربوط نمی باشد بلکه استفاده از قدرت گرفتن جریانهای خاص و گرایش های دوره ای در کشور پای آنان را به اداره ای خاص باز نموده و با طولانی شدن دوره مدیریت و آشنایی با پیج و خم های اداری دستگاه ذیربط توانسته اند میز ریاست خود را برای مدتی طولانی حفظ نمایند.

در تعدادی از ادارات نیز علیرغم وجود جوانان تحصیلکرده فراوان با مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مرتبط ,افرادی به کار گرفته شده اند که نه  تنها تخصص آناان هیچ ارتباطی با اهداف آن اداره ندارد بلکه اصلا در هیچ زمینه ای از علوم بشری تخصص آکادمیک ندارند! و تنها با تکیه بر تجارب خود و با توسل به روش منسوخ و غیر حرفه ای آزمون و خطا تجربه ای ناچیز کسب نموده و گاه در حین اشتغال در پست مدیریتی آن اداره در دانشکده های رده چندم مدارک تحصیلی غیر مرتبط و حتی کاردانی بعضی رشته های علوم انسانی را کسب نموده اند تا در زمان محاسبه حقوق و مزایا  مدرک تحصیلی خود را ارائه و ارقامی قابل توجه دریافت نمایند ارقامی که به هیچ وجه با کارایی و بهره وری آنان متناسب نمی باشد.

اگرچه این موضوع در خصوص بسیاری از ادارات صدق نمی کند و هستند جوانان تحصیلکرده ای که در سطوح عالی مدیریتی بعضی از ادارات در حال فعالیت می باشند اما با توجه به آنکه در شرایط فعلی اتلاف حداقل هزینه و زمان برای کشور ,حداکثر زیان و عقب ماندگی اقتصادی و سیاسی را به دنبال خواهد داشت به جرات می توان گفت که در این زمینه خاص حتی مشاهده یک مورد نیزغیر قابل قبول خواهد بود چراکه با گذشت بیش از سی سال از انقلاب اسلامی در کشور صرف هزینه برای مدیران متعهد بدون تخصص امری زیان آورست بلکه باید اهتمام ملی بر آن باشد که متخصصان متعهد را تربیت و در فرصت مقتضی به خدمت گرفته شوند.

شاید حضور غیر متخصص ها در زمینه های اجرایی و سیاسی بعلت توانایی کسب مهارت های اولیه و بهره گیری از مشاوران مجرب و همچنین ذاتی بودن مدیریت در امور سیاسی قابل قبول باشد اما در بسیاری از نهادها این امر غیر قابل قبول و زیان بار است امری که در دولت گذشته مصادیق فراوانی از آن در سطح شهرستان ماسال مشاهده شد.

یکی از اداراتی که در شهرستان ماسال از ابتدای تشکیل خود تاکنون که تقریبا بیست سال از عمر آن می گذرد,توسط یک نفر اداره می شود,اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماسال است این اداره که علیرغم انجام خدمات فراوان انتقاداتی بیشماری نیز در خصوص خدمات رسانی آن وجود دارد ,از زمان آغاز فعالیت خود که بعنوان زیر مجموعه جهاد سازندگی خدمات رسانی می نمود و نیز پس از استقلال تاکنون که حدود بیست سال از عمر آن می گذرد توسط یک نفر اداره می شود که وی اینک پس از گذشت چند سال از دوره خدمت و علیرغم بازنشستگی در همان پست مشغول به  فعالیت می باشد.

در این اداره افرادی بعنوان مسئولین شبکه آب روستاهای مختلف با سابقه کاری بیش از پانزده سال بعلت حقوق بسیار پایین و نارضیاتی از نحوه مدیریت بدون کوچکترین حمایتی استعفا دادند و افراد شاغل فعلی نیز به بهانه شرکتی و پیمانکاری بودن از حمایت های بیمه ای و حقوقی پایینی برخوردارند.

هرچند نام بردن از دیگر مدیران غیر متخصص و پر سابقه بعلت ملاحظات قانونی در این گزارش دشوار است اما حتی در افراد جدید منصوب شده در سمت های مدیریتی و سرپرستی  نیز می توان کسانی را نشان داد که فقط و فقط بعلت حضور در مجموعه به این جایگاه دست یافته اند.

دولت جدید که البته  به دولت  امید نیز مشهور است باید برای جلوگیری از موروثی و تشبثی شدن مدیریت در ادارات  و امیدواری جوانان تحصیلکرده و لایق به حضور در سطوح بالای اجرایی به وضعیت مدیران منطق دورافتاده تر نیز توجه نماید تا دیگر شاهد حضور مدیران بی ربط به جای مدیران ذیربط در ادارات کشور نباشیم!

نویسنده: جبار نوروزی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)