blank

– ۱-تساوی با نمره قبولی :  تساوی در مقابل فجر سپاسی آن هم در خانه حریف نمی تواند نتیجه بدی برای داماشی ها تلقی گردد. به خصوص اینکه بدانیم رشتی ها در این دیدار مهره هایی کلیدی چون محمد رضا مهدوی ، مسعود حسن زاده ، محمد آبشک و رضا کاردوست را به دلیل مصدومیت […]

– ۱-تساوی با نمره قبولی :  تساوی در مقابل فجر سپاسی آن هم در خانه حریف نمی تواند نتیجه بدی برای داماشی ها تلقی گردد. به خصوص اینکه بدانیم رشتی ها در این دیدار مهره هایی کلیدی چون محمد رضا مهدوی ، مسعود حسن زاده ، محمد آبشک و رضا کاردوست را به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشتند. از طرفی هم فجری ها اگرچه تیمی قعر نشین محسوب می شدند اما آنها  پیش از این در خانه سپاهان را شکست داده بودند و در این دیدار با توجه به موقعیت جدولی شان سخت به دنبال کسب نتیجه بودند. بنابراین تساوی در شیراز می تواند یک نکته روشن برای ناظمی و شاگردانش به حساب آید.

۲- سنگری با سنگربانی نامطمئن :  ماجرای دروازه داماش کم کم در حال بیخ  پیدا کردن است. رشتی ها از وجود یک گلر ششدانگ در دروازه خود رنج می برند و به راحتی در مقابل حمله حریفان دروازه خود را گشوده می بینند. گلهای فجر سپاسی در این بازی بر روی ساده ترین ارسالهای فوتبالی حاصل شد تا هواداران داماش بیش ازپیش نگران این ناحیه باشند. با بضاعت فعلی  چنین به نظر می رسد که داماشی ها حداقل تا پایان نیم فصل اول با این مسئله باید کنار بیایند مگر اینکه اتفاق دیگری در دروازه داماش رخ بدهد.  این مسئله را باید یکی از سایه های  تاریک داماش در شیراز قلمداد کرد. 

۳- ظهور گلزنی جدید : بعد از جدایی جهانبخش و ابراهیمی از داماش ،  رشتی ها تا حدود بسیار زیادی نگران خط آتش خود در این فصل از لیگ برتر بودند و البته با شروع بازی ها  مسعود حسن زاده و روح الله سیف الهی تا حدودی بارقه هایی از امید در دل هواداران داماش ایجاد کردند.  در شیراز گل اول داماش را روح الله سیف الهی وارد دروازه فجر سپاسی کرد  تا سومین گل فصلش را نیز برای تیمش به ثمر برساند. اکنون سیف اللهی با سه گلی که به ثمر رسانده گلزن اول داماشی ها تا اینجای کار در  لیگ برتر محسوب می شود و قطعا با روحیه ای که از این بابت کسب کرده می تواند در آینده مهره ای قابل اعتنا برای داماش به حساب آید و نوید ظهور یک آلترناتیو شایسته  برای بازیکنان تاثیر گذار جدا شده از داماش  را بدهد  و از این رو این مورد را نیز باید یکی دیگر از نکات روشن داماش محسوب کرد.

۴- سناریوی تکراری گل نزدن:  انگار از دست دادن موقعیتهای گلزنی به عادتی برای مهاجمان داماش تبدیل شده و سناریوی سخت گل زدن یا از دست دادن موقعیتهای گلزنی داماشی ها هفته به هفته در حال تکرار باشد. داماش در نیمه دوم مصاف با فجر فرصت هایی به دست آورد که در صورت به بار نشاندن آنها اکنون می توانست دومین برد خارج از خانه  خود را جشن بگیرد . شاید اگر داماش در این زمینه دست به خرق عادت بزند بتواند سه امتیازهای حساسی را به حسابش واریز کند. گرچه توانایی های تاکتیکی  و ایجاد فرصت های گلزنی یک پوئن مثبت برای  شاگردان ناظمی شمرده می شود ، اما به هر حال سناریوی تکراری گل نزدن در شیراز هم  چون سایه تاریکی همراه رشتی ها بود و دست از سر آنها برنداشت.

۵-احیای گلزن قدیمی :  افشین چاووشی از بازیکنان قدیمی و با تجربه داماش به حساب می آید که گلهای حساسش در سالهای گذشته در اذهان هواداران داماش ماندگار است. اما چاووشی از فصل پیش و با آمدن درخشان روزگار خوبی را در این تیم سپری نکرد و بعد از آن  با آمدن ناظمی هم نتوانست در هفته های پایانی تمرکز و آرامش از دست داده را پیدا کند. اما وی در بازی مقابل فجر سپاسی در دقایق پایانی گل تساوی و نجات بخش تیمش را به ثمر رساند تا هواداران داماش  نسبت به احیای این گلزن باتجربه امیدوار شوند. با توجه به وضعیت فعلی و بضاعت کنونی داماش ، چاووشی اگر روی فرم باشد با توجه به تجربه بالایش می تواند به کمک داماش بیاید. گلزنی چاووشی هم می تواند نکته روشنی از بازی داماش و فجر قابل ذکر باشد.

۶- داماش سلطان تساوی های لیگ برتر : آبی پوشان شهر باران با تساوی در برابر زردپوشان شیرازی پنجمین تساوی این فصل خود را در هشت هفته اخیر لیگ برتر کسب کردند تا از حیثت تعداد تساوی در میان  تیم های  لیگ برتر رکورد دار شوند. اینکه داماش سلطان تساوی های لیگ برتر لقب گرفته را معلوم نیست که آیا باید جزء روشن های این تیم  به حساب آورد یا سایه ها؟ چرا که تساوی های  خارج از خانه در برابر فجر سپاسی و یا در برابر ملوان توانسته تک امتیازات ارزشمندی را نصیب داماش کند اما در عوض سه تساوی خانگی باعث شده تا  دو سوم امتیازات خانگی داماش در این سه بازی از دست برود و این مورد در لیگی که به  بردش سه امتیاز می دهند ، نکته خوبی به حساب نمی آید. 

نویسنده: میثم محبوب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)