blank

خزر آنلاین : مقابل سپاهان باز هم در رسیدن به برد ناکام بودید ، چرا ؟ همه دیدند که تمام تلاشمان را انجام دادیم تا سپاهان را شکست دهیم. از نحوه بازی بازیکنانم راضی هستم اما متاسفانه مثل بازی های قبلی در گلزنی بی دقت بودیم و البته بر خلاف جریان بازی یک گل خوردیم […]

خزر آنلاین : مقابل سپاهان باز هم در رسیدن به برد ناکام بودید ، چرا ؟

همه دیدند که تمام تلاشمان را انجام دادیم تا سپاهان را شکست دهیم. از نحوه بازی بازیکنانم راضی هستم اما متاسفانه مثل بازی های قبلی در گلزنی بی دقت بودیم و البته بر خلاف جریان بازی یک گل خوردیم و از حریف عقب افتادیم و این مسئله کار را برای ما سخت کرده بود اما خدا را شکر که حداقل توانستیم مساوی کنیم.

خزر آنلاین : چرا  داماشی ها قدر فرصت های گلزنی خود را نمی دانند ؟

باور کنید در طول تمرینات بارها روی این مسئله کار کرده ایم. اما بازیکنان ما در نواختن ضربات آخر تمرکز و دقت لازم را ندارند. البته این مسئله هم یک نوع ضعف به حساب می آید و باید با تلاش بیشتر آن را از بین ببریم. شاید در این میان استرس بازیکنان ما روی تمرکز آنها تاثیر گذار باشد.

خزر آنلاین : استرس بابت چی … ؟

ما هنوز در خانه خودمان نتوانسته ایم به پیروزی برسیم  از این رو بازیکنان ما در خانه  تا حدودی فشار ناشی از این موضوع را تحمل می کنند و باعث می شود روی تمرکز آنها تاثیر منفی بگذارد. البته به نظر من کسب یک برد خانگی می تواند کمک شایانی به ما کند و این فشار ها را از روی دوش بازیکنان بردارد.

خزر آنلاین : به هر حال این تساوی ها امتیازات ارزشمندی را از داماش  سلب می کند. قبول دارید ؟

بله. اما شما نگاه کنید ما در چه شرایطی از برد باز می مانیم. ما در هر بازی روی کارهای تاکتیکی خود چندین موقعیت گلزنی ایجاد می کنیم که این نشان می دهد ما روی این مسایل تاکتیکی کار و تمرین کرده ایم . از طرفی گلهایی را هم که در یافت کرده ایم روی تاکتیک و کار خاص حریفانمان نبوده و ما به همان نسبتی که سخت گل می زنیم ، همانگونه هم راحت گل می خوریم. به هر حال باید بیشتر روی این مسایل کار کنیم تا در هفته های آینده چنین ضعف هایی تکرار نشود و البته هفته به هفته با بالارفتن تجربه بازیکنان این مسایل قابل رفع می باشد.

خزر آنلاین : در چند هفته اخیر مشاهده شده که به بازیکنان جوان میدان داده اید. آیا این روند ادامه خواهد یافت ؟

بله ، قبل از فصل هم گفته بودم که منتظر دیدن چهره های جدید تیم ما باشید. فوتبال برای جوانان است و باید به آنها میدان دهیم تا لیاقت و شایستگی های خود را نشان دهند. ما مهره های جوانی چون هادی محمدی، مسعود حسن زاده ، روح الله سیف الهی و محمد رضا الماسخاله و … را به میدان فرستاده ایم که در آینده با جا افتادن بیشتر در ترکیب تیم  می توانند مهره هایی قابل اتکا برای داماش باشند. اما در کنار این جوانگرایی مسئله دیگری هم وجود دارد که مرا خوشحال می کند.

خزر آنلاین : چه مسئله ای … ؟

اینکه در تیم ما یکدلی موج می زند و همه می خواهند با کمک به یکدیگر به داماش کمک کنند. اینکه مهره های با تجربه ای چون مرتضی ابراهیمی را داریم که به جوانان تیم کمک می کنند و قبل از بازی با صحبت کردن با آنها تجربه  خود را در اختیار آنها می گذارند. محمد رضا مهدوی هم همین طور ،  باور کنید وقتی بزرگترها و با تجربه های تیم را می بینم که جوانترها  را کمک و راهنمایی می کنند خوشحال می شوم و به تیمم خوشبین می شوم.

خزر آنلاین : بازی این هفته با فجر سپاسی را چطور می بینید ؟

بازی سختی است. آنها هم مثل ما تیمی جوان هستند و ازیک مربی خوب و جوانان بانگیزه ای بهره مند هستند. با توجه به باخت قبلی فجری ها ، قطعا آنها برای جبران به میدان می آیند و از طرفی ما هم در طول هفته بازی های گذشته  آنها را آنالیز کرده ایم و با شناختی که از آنها پیدا کرده ایم برنامه ریزی و تمرین کرده ایم و امیدوارم با دست پر از شیراز بازگردیم.

خزر آنلاین : گویا پس از پیروزی داماش در برابر گسترش فولاد در تبریز ، یکی از خبرنگاران انتقاد عجیبی از شیوه و سیستم بازی تیمتان کرده بود. درسته ؟

بله. یکی از خبرنگاران  تبریزی گفت آقای ناظمی شما با سیستم ۱-۰-۹ فقط به دنبال نتیجه بودید ، من هم گفتم اسم این سیستم را برای اولین بار از شما می شنوم، اگر به نظر شما چنین بوده یک نمونه از آن را به آزمایشگاه بفرستید تا اگر جواب مثبت داد ما هم از آن استفاده کنیم. ما که چنین سیستمی را نه می دانیم و نه بازی می کنیم. شما به بازی های قبلی داماش نگاه کنید. ما همواره هجومی بازی کرده ایم در حالی که مثل برخی تیمها می توانستیم بسته بازی کنیم و به فکر نباختن باشیم اما همیشه به فکر فوتبالی هجومی و زیبا هستیم ، چون تماشاگران ما چنین انتظاری را از ما دارند و ما هم به آنها احترام می گذاریم.

نویسنده: گفتگو با افشین ناظمی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)