blank

به گزارش خزرآنلاین،  تلاش ما برای برقراری ارتباط  با وزیر سابق گیلانی بی فایده بود اما جمیل حق پرست مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان گیلان ضمن تایید تلویحی این موضوع به خبرنگار ما گفت: البته به این شکل که شایع شده نیست، یک مصوبه کاملا قانونی بود که هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی هم […]

به گزارش خزرآنلاین،  تلاش ما برای برقراری ارتباط  با وزیر سابق گیلانی بی فایده بود اما جمیل حق پرست مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان گیلان ضمن تایید تلویحی این موضوع به خبرنگار ما گفت: البته به این شکل که شایع شده نیست، یک مصوبه کاملا قانونی بود که هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی هم مجوز استخدام این ۵۰۰ نفر را به تشخیص وزیر و مدیرعامل سازمان صادر کرد.

وی افزود: این استخدام سراسری بوده و مختص به گیلان نبود، مثلا در خراسان، یزد، کردستان، کرج، قزوین، مازندران و بوشهر نیز بوده است که به فراخور از ۲ تا ۱۵ نفر در حال طی شدن مراحل جذب هستند.

حق پرست ضمن تایید سهمیه بیشتر گیلان به نسبت سایر استانها گفت: تا به امروز (پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه) بیش از ۸۰ نفر در سازمان تامین اجتماعی گیلان در مرحله جذب به سر می برند، به هر حال گیلان مظلوم افتاده بود و جا داشت از وجود این سرمایه استان که در راس یک وزارتخانه بود استفاده می کردیم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان حتی کتمان نکرد که اکثریت این تعداد شرق گیلانی هستند، وی گفت: انصاف و منطق را هم در نظر بگیریم، پراکندگی جذب را در سراسر گیلان داریم ولی اکثریت قابل توجهی از شرق گیلان هستند.

وی در خصوص اینکه آیا می توان بدون قبولی در آزمون استخدامی و طی کردن مرحله گزینش جذب سازمانی دولتی شد؟ گفت: هیئت امنا عالی ترین مقام هر سازمانی است و آنها تشخیص دادند اینبار استخدام به این شکل صورت بگیرد بهرحال مراحل استخدامی باید طی می شد ولی اینبار اینطور تشخیص داده شد.

شنیده ها حاکی است این وزیر گیلانی سهمیه های استخدامی را فقط در بین اقوام و آشنایان خود تقسیم کرد، بطوریکه به ندرت می توان یک غیر شرق گیلانی پیدا کرد و اگر هم پیدا شود در می یابیم که از اقوام جناب وزیر هست که در خارج از زادگاه خود ساکن است. طبق برخی خبرها از چابکسر ۱۲۰ نفر، کلاچای ۵۲ نفر، رحیم آباد ۴۸ نفر، املش ۶۰ نفر و مابقی هم از سایر شهرها و روستاهای  رودسر و املش در اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان و شهرهای تابعه جذب گردیده اند! و حتی برخی حکم گرفته و مشغول کار شده اند، یکسری افراد رودسری و املشی هم در ادارات تامین اجتماعی سایر استانها مثل قزوین، کرج، زنجان و مازندران جذب شده اند. تعدادی هم در سازمان فنی و حرفه ای و بهزیستی استان مشغول گردیده اند.

 نکته جالب اینجاست که این افراد بدون طی کردن مراحل استخدامی جذب می شوند، نه آزمونی برگزار شد و نه اطلاعیه ایی صادر شد، نه گزینشی در کار است، فقط با در دست داشتن یک معرفی نامه از سوی وزیر سابق  یک روزه جذب می شوند. گفته می شود آقای وزیر سابق برای اینکه این بی عدالتی در بوق کرنا نشود به دو تن از نمایندگان گیلان یعنی لاهیجان و سیاهکل و لنگرود در مجلس هم هر کدام ۲۰ سهمیه اختصاص داد تا مخالفان احتمالی را ساکت کند.”

در این خصوص به سراغ نمایندگان گیلانی حاضر در مجلس رفتیم، اما غریب به اتفاق آنها اظهار بی اطلاعی کردند، محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر به خبرنگار ما گفت: خبر نداشتم ولی اگر واقعا اتفاق افتاده باشد توزیع عادلانه ثروت را در نظر نگرفتند و باید پاسخگو باشند.

صفر نعیمی رز نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: غیرمنصفانه است، من قسمت نیمه ابری داستان را نمی دانستم، فقط شنیده بودم از این فرصت استفاده شد و سهمیه استخدام خوبی به گیلان اختصاص یافت، اگر اینطور باشد از طریق مجاری قانونی پیگیری می کنم.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران بدنبال عدالت است، هم باید در برقراری آن کوشید و هم در حفظ آن، این موضوع که استخدام شوندگان همه از شرق گیلان هستند عین بی عدالتی است و ما مخالف این هستیم که کسی بخواهد عدالت را بر هم بزند.

نعیمی رز ادامه داد: برای مقابله با آن راه کار قانونی وجود دارد و بخاطر حفظ آرمان شهدا و برای اینکه نفرین آنها دامن گیر ما نشود پی گیری خواهم کرد، چراکه اعتقاد به حفظ عدالت داریم.

اما حمایت مهرداد لاهوتی از عباسی شایعه دریافت ۲۰ سهمیه استخدامی را قوت بخشید، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: نباید اظهار نظر عجولانه کرد، باید این نگاه را داشته باشیم که امتیازی برای استان آورده شد، منافع استان را در نظر بگیریم و در مجموع این حرکت را تاکید می کنم.

وی ضمن تکذیب اختصاص سهمیه هایی برای استخدام آشنایانش گفت: هیچ سهمیه ایی به من تعلق نگرفت و متاسفانه باید برای شایعه سازان تاسف خورد، نمی دانم چرا در گیلان بجای اینکه دست همدیگر را بگیریم و به کسانیکه به جایی رسیدند یاری برسانیم زیر پای هم را مدام خالی می کنیم.

اگرچه عباسی به تماس های ما پاسخ نگفت ولی اظهارات وی در مراسم تودیع نشان از عصبانیت وی دارد، وزیر سابق تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم ضمن انتقاد از رسانه ای شدن مصوبات هیات امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: برخی با نبش قبر مصوبات هیات امنای سازمان ، حاشیه‌هایی ایجاد کردند که به هیچ وجه درست نبود. وی با تکذیب تمامی مطالبی که در روزهای اخیر در انتقاد از برخی مصوبات هیات امنای سازمان تامنی اجتماعی در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شده بود، از عملکرد خود به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دفاع کرد و گفت: موضوعاتی که مطرح شد به هیچ وجه صحت نداشتند و اگر‌‌ همان موقع از من می‌پرسیدند تمامی این حاشیه‌ها را تکذیب می‌کردم. من در تمام مدتی که مجلس سرگرم رای اعتماد به وزاری جدید بود با آقای ربیعی در تعامل کامل بودم.

عصبانیت جناب وزیر فقط بخاطر استخدام ۵۰۰ نفر نیست بلکه مصوبه تعیین پاداش یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی برای بعضی مدیران و اعضای هیات امنای سازمان نیز در این بین افشا شد.

در هر صورت نباید به این استخدامهای ضرب العجلی  چندان امیدوار بود چرا که اکبر ترکان مشاور رییس‌جمهور در این خصوص گفت: استخدام هایی که قبل از ۲۴ خرداد ۹۲ صورت گرفته، طبق روال عادل کار دولت بوده و مجلس درباره آنها نظر داده است ولی استخدام‌های عجولانه‌ای در فاصله ۲۴ خرداد تا ۱۲ مرداد  انجام شده ، باید بررسی دقیق شود.

ترکان تاکید کرد: استخدام”بی بلیط” ها تعبیری بود که آقای روحانی به کار برد و نسبت به آن ابراز نگرانی کرد و جای نگرانی است که این استخدام ها از روی بررسی و انصاف نبوده باشد و به زودی باطل می شود.

اما علیرغم همه واکنشهای مثبت و منفی در این خصوص هنوز خللی در مراحل جذب این افراد در سازمان تامین اجتماعی گیلان بوجود نیامده است./ روزنامه معین

نویسنده: معین کپج

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)