blank

به گزارش خزر آنلاین ،  داماشی ها  در ایستگاه ششم لیگ برتر توانستند  با شکست دادن گسترش فولاد نخستین برد این فصلشان را در بیرون از خانه جشن بگیرند  و البته در پایان این بازی  آماری را از خود بر جای گذاشتند که خواندنش خالی از لطف نیست . ۱-طلسم شکنی : شاگردان افشین ناظمی  […]

به گزارش خزر آنلاین ،  داماشی ها  در ایستگاه ششم لیگ برتر توانستند  با شکست دادن گسترش فولاد نخستین برد این فصلشان را در بیرون از خانه جشن بگیرند  و البته در پایان این بازی  آماری را از خود بر جای گذاشتند که خواندنش خالی از لطف نیست .

۱-طلسم شکنی : شاگردان افشین ناظمی  با شکست دادن شاگردان رسول خطیبی بالاخره توانستند  طلسم نبردن های خود را در هفته ششم لیگ برتر بشکنند و با کسب ۳ امتیاز شیرین از تبریز به رشت بازگردند. سه امتیاز شیرینی که بهترین سوغاتی برای هواداران این تیم گیلانی به حساب می آید و موقتا می تواند فشار های ایجاد شده اخیر پیرامون این تیم را فروکش دهد.

 

۲-دومین کلین شیت در شش بازی :   داماشی ها در ششمین بازی خود در برابر گسترش فولاد گلی را دریافت نکردند تا برای دومین بار در طول این فصل بدون دریافت گل از زمین مسابقه خارج شوند و بدین ترتیب  دومین کلین شیت گلر های این تیم این بارهم در یک بازی بیرون از خانه  به نام حبیب دهقانی به ثبت برسد.  داماشی ها قبل از این  یکبار در هفته دوم و باز هم هم در یک دیدار بیرون از خانه در برابر ملوان در شهر آورد سنتی فوتبال گیلان دروازه خود را بسته نگه داشته بودند و البته در آن روز دروازه بان داماش میلاد فراهانی بود که نخستین کلین شیت داماش را به نام خود ثبت کرد.

 

۳-هت تریک داماش در برابر گسترش فولاد :  اگرچه این مصاف ، نخستین رویارویی داماش و گسترش فولاد در تاریخ لیگ برتر محسوب می شد اما این دو تیم گیلانی و آذری پیش از این ، دو بار در چهارچوب رقابتهای لیگ دسته اول هم مقابل یکدیگر صف آرایی کرده بودند که هر دو بازی با برتری آبی پوشان رشتی به پایان رسیده بود و با این اوصاف باید اذعان کرد که داماشی ها در این دیدار با غلبه بر میزبان خود به نوعی در مقابل گسترش فولادی ها دست به هت تریک هم زدند.

 

۴- داماش موفق تر در خارج از خانه :  داماش در برابرگسترش فولاد برای سومین بار در بیرون از خانه به میدان رفت و با کسب ۳ امتیاز این مصاف و نیز یک امتیاز از دیدار مقابل ملوان در بندر انزلی شما امتیازات این تیم در بیرون از خانه به ۴ رسید و این در حالیست که رشتی ها در سه دیداری که در خانه به میدان رفته اند تنها دو امتیاز از دو تساوی کسب کرده اند و به این ترتیب می توان گفت داماش در بیرون از خانه دو برابر داخل خانه امتیاز جمع کرده و از این رو تیمی موفق تر در خارج از خانه می باشد.

 

۵- اولین دبل داماش در یک بازی :  داماش تا قبل از رویارویی با گسترش فولاد و منهای بازی با ملوان که با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود ،  در همه بازی های خود یک گل به ثمر رسانده بود و با دو گلی که در برابر گسترش فولاد به ثمر رساند برای اولین بار توانست در یک یدار در این فصل بیش از یک گل به ثمر برساند. البته این رکورد داماشی ها با لطف و کمک مدافع گسترش فولاد همراه بود که با یک گل به خودی نخستین گل داماش را در این بازی به ثمر رساند. به این ترتیب شاگردان ناظمی در شش بازی ۶ گل به ثمر رسانده اند تا معدل عملکرد خط آتش داماش یک گل زده در هر بازی باشد.

 

نویسنده: میثم محبوب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)