blank

شاید لازم به یادآوری نباشد که پنالتی نخست زمانی روی داده بود که مسابقه ۱-۱ مساوی و بود و پنالتی دیگر درست در آخرین دقیقه مسابقه که داماش در آن زمان ۲-۱ از استقلال عقب بود و این اعلام خطا که صد البته شجاعت و شهامت را تواما باید به همراه می داشت می توانست، […]

شاید لازم به یادآوری نباشد که پنالتی نخست زمانی روی داده بود که مسابقه ۱-۱ مساوی و بود و پنالتی دیگر درست در آخرین دقیقه مسابقه که داماش در آن زمان ۲-۱ از استقلال عقب بود و این اعلام خطا که صد البته شجاعت و شهامت را تواما باید به همراه می داشت می توانست، آب رفته را برای رشتی ها به جوی بازگرداند. اما آیا این تنها اشتباه صالحی در قبال داماش بود؟ اگر پاسخ تان مثبت است، بدانید که سخت در اشتباه هستید!
در دو سال اخیر داماش تنها یک بار با قضاوت صالحی پیروز شده است، دیدار رفت لیگ یازدهم، برابر ملوان رقیب سنتی داماش. پس از آن در هرمسابقه ای که این داور قاضى میدان بوده، داماش با قضاوت جنجالی وی یا مساوی کرده و یا باخته است!
نخستین باری که قضاوت بد صالحی به چشم آمد مربوط به دیدار داماش و نفت تهران در آذرماه سال ۹۰ و لیگ یازدهم بود. احمد صالحی در آن بازی، فرار مهاجم نفت در داخل محوطه جریمه ی داماش در حالی که از سوی آلوز تنها شانه به شانه تعقیب می شد در میان تعجب همگان پنالتی اعلام کرد تا مشکوک ترین پنالتی فصل رقم بخورد. او با عدم اعلام یک پنالتی به سود داماش و دادن کارت های بی مورد و قضاوت پر اشتباه و مشکوک در چند صحنه تا مدتها نقل محافل ورزشی بود تا در نهایت محرومیت چند هفته ای صالحی از سوی کمیته داوران به صورت موقت آبی بر آتش خشم داماشی ها بریزد. هر چند که هرگز آن سه امتیاز کذایی را هیچ مرجعی یارای بازگرداندش نبود و جالب است بدانید که در پایان فصل نفت با ۴۹ امتیاز پنجم شد و داماش با ۴۴ امتیاز هفتم و پرواضح هست که همین سه امتیاز جای دو تیم را در نهایت با هم عوض می نمود!
پس از آن در لیگ دوازدهم صالحی بار دیگر عهده دار قضاوت یک دیدار حساس داماش می شود این بار بازی برگشت داماش-ملوان در انزلی! داماشی ها که از قضاوت های مورددار در چند هفته قبل از آن بازی بسیار حساس شده بودند با سوت ها و کارت های بی مورد احمد صالحی در همان بیست دقیقه ابتدای بازی مواجه می شوند. داوری که لیز خوردن بازیکنان داماش در زمین گلی و خیس ورزشگاه تختی انزلی را بدون درنگ خطا تشخیص می داد و دست به کارت میشد. تا بالاخره با شاهکار این داور خطایی که اصلا خطا نبوده و در پشت محوطه جریمه اتفاق می افتد پنالتی تشخیص داده شود و به جای کارت زرد به مدافع داماش، دروازه بان با کارت قرمز اخراج می شود تا صالحی بار دیگر برای چند صباحی محروم شود!
اما این پایان کار نیست و این داور باز هم برای قضاوت یک دیدار حساس دیگر داماش انتخاب می شود! حالا رشتی ها این تصور را پیدا کرده اند که گویی صالحی در هر لیگ یک سهمیه برای داماش دارد تا بتواند حداقل این تیم را از سه امتیاز محروم نماید! داماش-استقلال، هفته پنجم لیگ برتر سیزدهم. این بار او در مقابل دیده گان ۱۵ هزار رشتی باز هم از اعلام دو پنالتی مسلم به گواه کارشناسان چشم پوشی می کند تا داماش در حالی که به سه امتیاز این دیدار نیاز مبرم داشت، از بدست آوردن آن محروم شود! و باز هم شاید محرومیت این داور!
حالا صالحی برای داماشی ها نامی است که موجب می شود آنها کهیر بزنند و آلرژی شان عود کند. اینکه این وقایع اتفاقی است یا خیر به راحتی قابل پاسخ نیست اما باید بدانیم که پاسخ احتملی کمیته یا دپارتمان داوری بسیار قانع کننده خواهد بود. اینکه داوری جزیی از فوتبال است! پاسخی که باعث می شود تا دم دست ترین وسیله ی اطراف تان را به سوی دیوار پرتاب نمایید!

نویسنده: رادنى دیدار

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)