blank

در داماش سرمربی به تنهایی تصمیم گیرنده نیست؟!  از شواهد و قراین پیداست ناظمی که اکنون مسوولیت سنگین سرمربیگری تنها نماینده شهر باران در لیگ برتر را بدوش می کشد به شرط و شروطی این سمت به او واگذار شده که فقط در انتخاب ترکیب اولیه حق اظهار نظر داشته باشد و به هیچ عنوان […]

در داماش سرمربی به تنهایی تصمیم گیرنده نیست؟! 

از شواهد و قراین پیداست ناظمی که اکنون مسوولیت سنگین سرمربیگری تنها نماینده شهر باران در لیگ برتر را بدوش می کشد به شرط و شروطی این سمت به او واگذار شده که فقط در انتخاب ترکیب اولیه حق اظهار نظر داشته باشد و به هیچ عنوان در تغییرات ارنج که توسط مدیر عامل لحاظ می گردد حق اعتراض نداشه و از خط مشی کلی تفکرات عابدینی عدول نکند؟! البته باید به این واقعیت اذعان داشت که عابدینی مدیرعامل فوتبالی داماش در تمام دورانی که این عنوان را در فوتبال کشور یدک می کشد نتوانسته فاصله خود را با کادر فنی و نیمکت تیم تنظیم نموده و در اموری که به وی مستقیما مربوط نمی باشد دخالت نکند ! حال چرا و به چه دلیل، چنین روحیه ای در وی وجود دارد از حوصله این بحث خارج است! ضمن اینکه تمام کارشناسان فوتبال این نوع نگرش را، ورود به حوزه مسوولیتی سرمربی تیم می پندارند و به همین جهت به هیچ وجه با چنین تفکراتی موافق نیستند.

یک اقلیم دو پادشاه؟!

عابدینی به یک اصل شدیدا معتقد است که در یک اقلیم دو پادشاه نمی گنجد داستان درگیری ایشان با چند سرمربی پیشین داماش (کریمی ـ درخشان) و کنکاش در این باره ما را با مفهوم تیتر این مقاله بیشتر آشنا خواهد کرد.

ناظمی با درک این موضوع دریافته در صورتی می تواند در تیم عابدینی همیشه جایگاه ثابتی داشته باشد که کاملا مطیع دستورات وی و بعضی افراد منتسب به ایشان در باشگاه باشد؟!

حالا چرا یک فرد شناخته شده در فوتبال استان بخاطر فقط حضور فیزیکی تن به چنین کاری می دهد مطمئنا به دلایل متعددی مربوط می شود؟!

امیدواریم ناظمی با تغییر نگرش خود دریابد اینگونه حضور دوام همیشگی نخواهد داشت و یک سرمربی با کارنامه و شجاع نباید یک مشورت دوستانه را با دخالت مستقیم در یک جایگاه تعبیر نماید یقینا مصلحت اندیشی هیچ گاه فرد را مادام از خطرات مصون نگه نخواهد داشت!! مدیرعامل و سرمربی باید بداند تعریف مسوولیت آنان در تعهدات نوشتاری و اخلاقی لیگ برتر فوتبال حرفه ای کاملا معلوم و مشخص است .

باز هم پای چند دلال در میان است؟!

انگار خرد جمعی با همفکری چند دلال متصل به پدر خوانده دلالی فوتبال استان هم دستی بر آتش تغییرات در ترکیب تیم لیگ برتری شهرمان دارد (ر) و (ح) که از تومنی نگارهای دلالی استان در لباس خبرنگار ورزشی بوده و از عوامل اصلی اختلاف بین مدیرعامل و سرمربی اوایل فصل گذشته داماش نیز محسوب می شوند بار دیگر شرایط را مساعد تشخیص داده توسط افراد نفوذی خود در باشگاه سهمی در گزینش نفرات اصلی تیم دارند چنانچه اگر بازیکنان مورد نظرشان در ترکیب باشد شروع به تعریف از تاکتیک تیم و تفکرات سرمربی و در صورت نبود این عزیزان (به مانند بازی با ملوان) قلم شان به ضرر داماش و نقد مغرضانه از کادر مربیان می پردازد به واقع باج خواهی مدرن بدین شکل آن هم در فوتبال گیلان سابقه چندین ساله دارد که پرداختن به آن در زمان مناسب بی فایده نخواهد بود.

امیدواریم همان طور که آقایان در انتخاب ترکیب تیم داماش خود را محق می دانند دیگر بر دکترین خود که برای کادر فنی هشت امتیاز از پنج بازی لیگ را کارنامه ی خوبی تلقی می کنند پافشاری نکرده حداقل در نتایج خود را نزدیک شریک بدانند.

نویسنده: علیرضا هوشیاری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)