blank

به ویژه اینکه آن «چیز» به ماجرای تدبیر مالیاتی مربوط باشد. پس باید از تنها کسی که از این چیزها حرف نمی زده – یعنی عباس آقا – تقدیر کند. مثلا بگوید: مرسی که سقوط و صعود سپیدرود هیچ فرقی برایت ندارد. مرسی که لی لی به لالای پیشکسوتان باشگاه نمی گذاری. مرسی که جزو […]

به ویژه اینکه آن «چیز» به ماجرای تدبیر مالیاتی مربوط باشد. پس باید از تنها کسی که از این چیزها حرف نمی زده – یعنی عباس آقا – تقدیر کند. مثلا بگوید:

مرسی که سقوط و صعود سپیدرود هیچ فرقی برایت ندارد.

مرسی که لی لی به لالای پیشکسوتان باشگاه نمی گذاری.

مرسی که جزو پنجاه نفری که برای تماشای بازیهای سپیدرود به استادیوم می آیند نیستی.

مرسی که تاریخچه ی باشگاه برایت یک پول سیاه هم ارزش ندارد.

مرسی که شیشه های نانوایی ات را با پیراهن سپیدرود تمیز میکنی.

مرسی که اسم رسول حقدوست و ادیب قدس را نشنیده ای.

مرسی که بدون صف به احمد صومی نان نمی دهی!

حالا اگر رستگار و دستیارانش هم وقت میکردند سری به نانوایی می زدند آسمان به زمین نمی آمد. من تضمین می دهم که توی صف به ایرج خوالی برخورد نکنند که خدای ناکرده انتقادی به سابقه ی درخشانشان وارد کند. چون افرادی مثل خوالی ذاتا منتقدند و اصلا به این دقت نمی کنند که نقدهایشان ممکن است باعث چروک شدن اتوی لباس مسئولان باشگاه شود که اصولا نازک نارنجی هستند و حوصله ی جر و بحث ندارند.

بنده های خدا چقدر تلاش کردند که سپیدرود را به چیزی توی مایه های آسایشگاه تبدیل کنند که همه ی بازیکنان و مربیان و مدیران و مالکان و نزدیکانشان بتوانند در فضایی آرام استعدادهای خود را در جهت محو ارزش و اعتبار باشگاه به کار بگیرند! نشد که نشد! مگر این تیمهای دسته ی دومی می گذارند آدم توی حال خودش باشد!؟ هی مزاحمت ایجاد میکنند!

کی گفته یک باشگاه باید قلب طپنده داشته باشد؟

کی گفته همه ی تیمهای باسابقه و مردمی باید آینده ی درخشانی داشته باشند؟

آقا جان! زندگیست! بالا و پایین دارد! اینهمه سال سپیدرود سپیدرود کردید و استقلال و پرسپولیس را شکست دادید! حالا اگر چند دهه هم دسته دوم باشید چه میشود؟ چرا ناشکر هستید؟ هرگز به این فکر کرده اید که اگر «آقای نجفی» باشگاه را نمی خرید چه میشد؟ بله! یک نفر دیگر می آمد می خرید! آنوقت دیگر تله کابینی نبود که سپیدرود برایش تبلیغ کند! شما جواب این فاجعه را می دادید؟ به این فکر کرده اید که این بنده ی خدا اگر پولش را در ورزش سرمایه گذاری نمی کرد همه اش می رفت توی جیب مالیات چی ها؟

شما را به هر که می پرستید اینقدر سپیدرود را اذیت نکنید و نگذارید تن بنیانگذارش در گور بلرزد! خود غلام صومی هم اگر بود ترجیح میداد دیگر سپییدرود بزرگی در کار نباشد، چون دوره ی بزرگی و بزرگ منشی به سر آمده و در این دور و زمانه هر چه کوچکتر باشی زندگی برایت بهتر میگذرد…

نویسنده: وحید شعبانی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)