blank

به گزارش خزرانلاین، از انتشار خبر سیلی آقای نماینده سه شهرستان به رئیس منابع طبیعی استان چند هفته ای می گذرد اما هنوز صدایش در گوشهایمان می پیچد سیلی ای که نه تنها صورت یک شخص را به درد آورد که قلب دوستداران طبیعت را شکست و دهها تالشی ,ماسالی و رضوانشهری را متحیر و […]

به گزارش خزرانلاین، از انتشار خبر سیلی آقای نماینده سه شهرستان به رئیس منابع طبیعی استان چند هفته ای می گذرد اما هنوز صدایش در گوشهایمان می پیچد سیلی ای که نه تنها صورت یک شخص را به درد آورد که قلب دوستداران طبیعت را شکست و دهها تالشی ,ماسالی و رضوانشهری را متحیر و متاثر کرد.

مردمانی که سالهای سال با زبان زیبای تالشی, لباسهای چشم نواز محلی, آیین و رسوم منحصر به فرد, موسیقی دلنشین, چهره های مصمم و شانه های فراخ و قلبی سرشار از سادگی و یکرنگی در کنار اقوام دیگر گیلان زیسته اند بی آنکه دست تعدی و تجاوز به منافع هیچکس دراز کنند و تاریخ گواه است که تالشها و تالشی ها به شهادت مورخان و متون کهن تاریخی هزاران سال در مقابل تهدید و تجاوز دشمنان ایران با غیرت و همت پارسی و با تکیه بر موانعی چون کوه و دریا و جنگل مردانه ایستادند و اینک نیز در چهار چوب مرزهای ایران حق شهروندی خود را پیوسته در گوش دولتمردان نجوا می کنند اما با منطق و در مسیر قوانین و مقررات جاری این مرز و بوم.

مردمانی که برای احقاق حق خود هیچ نیازی به چوب و چماغ و مشت نداشته و دوست ندارند کسی که خود را برگزیده افکار و آرای آنان می داند تصور کند که می تواند به جای رسیدگی به دردهای بیشمار ناشی از عقب ماندگی و فقر در جامعه که محصول سوء برداشت ها و کج فهمی ها ی دوران مختلف از حق طلبی آنان است  بدین روش احقاق حق نماید.

 آقای وکیل! اینکه اصل ماجرا چه بوده و دعوا را چه کسی آغاز کرده چندان مهم نیست مهم عملی است که از آن دفاع می نمایید و به عنوان روش احقاق حق موکلانتان از آن نام می برید.

مهم احساس شرمی است که در وجود ماست که سرنوشت مان را به شما سپرده ایم شما که خود وضع کننده قوانین هستید و باید در اجرای آن پیشقدم باشید و حل و فصل مشکلات و خواسته های ما را از مجرای قوانینی که خود وضع کرده اید پیگیری کنید.

ما رای داده ایم اما آقای محترم شما زبان ما هستید چماغ ما که نیستید اگر حقی هست ما هم همپای شما ایستاده ایم لطفا با سیلی به جای تنبیه خاطیان صورت تالشهای با فرهنگ را از شرم سزخ نکنید!

بازتاب این اتفاق و اقدام در رسانه های دوست و دشمن به معنای در گیری مردم سه شهرستان با حافظ  منابع طبیعی کشور است نه دعوای دو شخص حقیقی.

آقای وکیل! هنوز ننگ و شرم سربریدن نا جوانمردانه  رئیس شهید منابع طبیعی ماسال در سالهای نه چندان دور در جنگل های هفت دغنان صومعه سرا توسط چند نااهل ناماسالی از پیشانی ما مردمان ماسال که جانمان برای همنوعانمان در می رود  پاک نشده است  ما را چه به برادر کشی آقای وکیل؟ ما آنقدر لطیف هستیم که هر وقت دلمان می گیرد باران هم می بارد.

ما که از مریخ نیامده ایم برادر, نمی گوییم منابع طبیعی از اشتباه  و خطا به دور است,  مشکلات جامعه را می بینیم , قوانین یک بام و دو هوای منابع طبیعی را در صدور مجوز برای ساخت و ساز در ییلاقات و جنگل ها می بینیم, چوکا را می بینیم که جنگل های تالش و رضوانشهر و شاندرمن را با تمام درختان چند صد ساله اش می بلعد و با کمتر از نصف ظرفیت اشتغال خود کار می کند و جوانان امیدوار جویای کاv را در درب ورودی خود سالها معطل نموده و به سخره می گیرند و فوج فوج غریبه ها را با عزت و احترام از جاههای دیگر می آورند, ما بیکاری را در طوالش می بینیم, سوء برداشت کینه توزان و مغرضان را که ناجوانمردانه برچسب جدایی طلبی به کسانی می زنند که مرزهای ایران را از جانشان بیشتر دوست دارند می بینیم  اما شما می گویید چه کنیم از فردا چوب و چماق و گرز برداریم, چکمه های پدرانمان را بپوشیم و حق مان را با روش شما پس بگیریم و بعد هم خبرنگار ایسنا و فلان و بهمان را به باد انتقاد بگیریم که چرا حقیقت را افشا کرده اند؟!

ما حق نمی خواهیم  آقای وکیل لطفا آبروی ما را روش های قرون وسطایی نبرید.

نویسنده: جبارنوروزی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)