blank

به گزارش خزرآنلاین در یکی از دیدار های هفته دوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال کشور ، تیم های فوتبال ملوان بندر انزلی و داماش گیلان از ساعت ۲۲ فردا ( پنج شنبه ) در استادیوم تختی انزلی ، در داربی سنتی فوتبال گیلان رویاروی یکدیگر قرار می گیرند. نمای کلی : جدال نمایندگان فوتبال رشت و […]

به گزارش خزرآنلاین در یکی از دیدار های هفته دوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال کشور ، تیم های فوتبال ملوان بندر انزلی و داماش گیلان از ساعت ۲۲ فردا ( پنج شنبه ) در استادیوم تختی انزلی ، در داربی سنتی فوتبال گیلان رویاروی یکدیگر قرار می گیرند.

نمای کلی :

جدال نمایندگان فوتبال رشت و انزلی از دیرباز کری ها و حساسیت های خاص خود را به همراه داشته و با توجه به اینکه امسال این دیدار قرار است خیلی زود و در هفته دوم لیگ برتر انجام  شود ، باید آن  را  دارای ویژگی هایی متمایز با سایر داربی های این دو تیم دانست.

هواداران ملوان و داماش کاری به این ندارند که این بازی در اوایل لیگ انجام می شود و تیم ها هنوز هماهنگی و طراوت کامل خود را به دست نیاورده اند ، بلکه آنها نمی خواهند  به هیچ عنوان در جدال با رقیب سنتی  خود کم نیاورند و بازنده نباشند.

همان قدر که برد در این داربی می تواند تاثیر مثبتی در روند رو به جلوی هر یک از این دوتیم  در ادامه لیگ برتر داشته باشد ، شکست در این بازی هم می تواند آنها را از همین هفته های آغازین به چالش بکشاند.

در یک سوی میدان ملوانان با سرمربی جدید خود هفته اول لیگ برتر را با ناکامی شروع کرده و در این داربی به دنبال جبران مافات و کسب رضایت هواداران متعصب خود هستند. در این میان استفاده از امتیازات میزبانی و به ویژه برخورداری از حمایت پر شور هواداران از برگ های برنده سپیدپوشان بندر در جدال با آبی های رشتی محسوب می شود تا انزلی چی ها  با استفاده از آنها بتوانند نخستین پیروزی فصل خود را خاظره انگیز کنند

در سمت دیگر هم داماشی ها که در هفته اول در جدال خانگی با سایپا با بدشانسی از رسیدن به نخستین  پیروزی  فصل  باز ماندند، در این دیدار ابتدا به انگیزه حفظ  تداوم شکست ناپذیری خود تا پایان هفته دوم و سپس با اندیشه غلبه بر ملوان پای به میدان مسابقه خواهند گذاشت تا با دست پر از انزلی به رشت بازگردند.

 

بازیکنان تاثیر گذار دو تیم :

بدون شک سید جلال رافخایی آقای گل فصل گذشته لیگ برتر امید اول گلزنی ملوانان در این دیدار حساس به شمار می رود و در کنار او مازیار زارع در خط هافبک و سعید سالارزاده در خط دفاع با چندین تجربه حضور در این داربی از دیگر مهره های تاثیر گذار سپیدپوشان برای این بازی به حساب می آیند.

در جمع داماشی های شهر باران هم محمد رضا مهدوی کاپیتان و هافبک با تجربه این تیم نقشی کلیدی را در ترکیب تیمش بر عهده دارد و در کنار او علیرضا نظیف کار در خط دفاعی و افشین چاووشی در خط حمله  که چندین حضور در داربی گیلان را در کارنامه دارند از امید های هواداران داماش در بازی با ملوان  قلمداد می شوند.

 

دیدنی های بازی :

سر مربیگری ملوانان را در این فصل از لیگ برتر (( دراگان اسکوچیچ ))  کروات بر عهده دارد و در سوی مقابل هم (( افشین ناظمی )) هدایت داماشی ها را برعهده دارد . تقابل اندیشه ها و انگیزه های سرمربی خارجی و تازه وارد انزلی چی ها  با سرمربی جوان و بومی رشتی ها می تواند بر جذابیت ها و هیجانات این مصاف بیافزاید و دیدنی های خاص خود را به همراه داشته باشد.

همچنین در ترکیب هر دو تیم ملوان و داماش بازیکنانی با تجربه و در کنار آنها جوانان پر انگیزه ای حضور دارند که رویارویی آنها می تواند داربی سنتی شمال کشور را به یک جنگ تمام عیار تبدیل کند.

 

نتیجه آخرین مصاف دو تیم :

آخرین رویارویی  ملوان و داماش به دیدار دور برگشت فصل گذشته این دو تیم در بندر انزلی باز می گردد  که آن بازی در پایان با نتیجه سه بر یک به سود میزبان به پایان رسیده بود.

نویسنده: میثم محبوب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)