blank

قرعه کشی لیگ برتر گویای این بود که داربی سنتی فوتبال شمال کشور زوتر از فصل های پیش در هفته دوم به انجام می رسد و رشتی ها و انزلی چی ها در همان ایستگاه دوم به نبرد همدیگر می روند. (( داربی )) واژه ای است که از غرب وارد ادبیات فوتبال ما شده  […]

قرعه کشی لیگ برتر گویای این بود که داربی سنتی فوتبال شمال کشور زوتر از فصل های پیش در هفته دوم به انجام می رسد و رشتی ها و انزلی چی ها در همان ایستگاه دوم به نبرد همدیگر می روند.

(( داربی )) واژه ای است که از غرب وارد ادبیات فوتبال ما شده  و بیانر جنگ است و  از این رو است که این دیدار برای هواداران از حساسیتی صد چندان نسبت به سایر بازی ها برخوردار بوده و نتیجه اش هم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و هواداران ترجیح می دهند حتی اگر قرار بر این بوده که در طول فصل یک برد کسب کنند ، آن یک برد هم در مصاف داربی باشد.

فوتبالی ها اصطلاحی دارند که می گوید (( داربی را ببر و بمان )) و این اصطلاح را هم برای سرمربی خود اطلاق می کنند.

و به این ترتیب است که اگر بگوییم نتیجه گرفتن در  این بازی در ارتباط مستقیم با بقای یک سرمربی قرار دارد ، سخنی به گزاف نگفته ایم.  برد در داربی می تواند تا هفته ها بقای یک سرمربی را روی نیمکت تیمش تضمین کند و البته در این میان افشین ناظمی جوان و دراگان اسکوچیچ  تازه وارد هم به دنبال این هستند تا در این مصاف الگیلانو بهترین بهره را نصیب خود کنند.

یک طرف داربی الگیلانو پای رشتی ها در میان است. در شهر باران در دو دوره قبلی لیگ برتر هیچکدام از سرمربیانی که اول فصل را با داماش استارت زدند حتی رنگ پایان نیم فصل را هم ندیده اند و اگر افشن ناظمی چنین طلسمی را بشکند اولین رکورد خود را با داماش به ثبت می رساند.

اما افشین به خودی خود در رشت محبوب است و به نظر می رسد که با توجه به اینکه این بازی در انزلی  برگزار می شود نتیجه مساوی هم برای هواداران داماش قابل قبول بوده و به نوعی برای ناظمی مشکلی ایجاد نکند و او  باید منتطر عملکرد تیمش در سایر بازی ها باشد. حال در این میان بردن داربی و شکست دادن ملوان آن هم در انزلی می تواند ناظمی را محبوبتر کرده و به عزیز دردانه داماشی ها تبدیل کند .

در سوی مقابل، داستان کمی فرق می کند. در بندر به ندرت دیده شده که دست به تعویض سر مربی بزنند. اما این ملوان جدید خرق عادت کرده و مدلی جدید در مقایسه با گذشته اش دارد و احتمال هر چیزی در آن امکان پذیر است.  دراگان تازه وارد مصاف اول لیگ برتر را با دست خالی به انزلی بازگشته و تا قبل از داربی فرصت دیگری برای اثبات شایستگی های خود نداشته و از شانسش اولین آزمون خانگی اش با داربی گیلان توام شده ، داربی ای که هم می تواند او را به عزیز بندر تبدیل  کند و یا اینکه او را با چالش مواجه کند.

به همان نسبت که برد در داربی الگیلانو می تواند نقشی مهم در محبوب شدن اسکوچیچ در میان ملوانی ها ایفا کند ، به همان نسبت شکست در این دیدارهم می تواند تاثیری معکوس در ارتباط با  صبر و حوصله سکونشینان بندری داشته باشد تا او در هفته های بعد از داربی،  کار سختی را  برای به دست آوردن دل انزلی چی ها داشته باشد.

حال باید دید در این داربی بخت با کدامیک از این دو سرمربی یار خواهد بود و قرعه شانس به نام کدامیک می افتد ؟

نویسنده: میثم محبوب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)