blank

به گزارش خزرانلاین و به نقل از روزنامه معین، بازار واردات خودروهای خارجی در منطقه آزاد انزلی کساد شده است، آن وعده و وعیدهایی که داده شده بود هنوز اجرایی نشد و دست خریداران و فروشندگان در پوست گردو گذاشته شده است، قرار بود محدوده مجاز حرکت این خودروها از شعاع ۵۰ کیلومتر، به کل […]

به گزارش خزرانلاین و به نقل از روزنامه معین، بازار واردات خودروهای خارجی در منطقه آزاد انزلی کساد شده است، آن وعده و وعیدهایی که داده شده بود هنوز اجرایی نشد و دست خریداران و فروشندگان در پوست گردو گذاشته شده است، قرار بود محدوده مجاز حرکت این خودروها از شعاع ۵۰ کیلومتر، به کل استان گیلان افزایش یابد، قرار بود خودروهای کارکرده هم مجوز واردات بگیرند، قرار بود تسهیلات بیشتری در روند خروج یک ماهه خودروها از محدوده مجاز داده شود و … اما نه تنها این وعده ها عملی نشد بلکه قوانین پیشین هم در گیر و دار بوروکراسی اداری گیر کرده و مانع از گرمی بازار خرید و فروش این خودروها شده است و این خودروهای گران قیمت فقط در محدوده ایی کوچک باید مدام دور خود بچرخند.

میرکیان بهمن یکی از وارد کنندگان خودرو در این منطقه در خصوص مشکلات بازار خودروهای خارجی به خبرنگار معین گفت: بازار که کلا خوب نیست، کار ما هم با توجه به شرایط ارزی و نوسانات فراوان آن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

وی با اشاره به بحث افزایش محدوده تردد این خودروها گفت: البته خودروهای پلاک عمومی الان مشکل ندارند و می توانند کل استان را تردد کنند ولی در مورد پلاک شخصی ها هنوز کاری صورت نگرفته و فقط قول می دهد که به زودی انجام می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه مصوبه خروج یک ماه در طول سال این خودروها از محدوده مجاز سرجایش هست ولی متاسفانه در سال ۹۲ هنوز مصوبه اش نیامده و اجرایی نشده است البته اگر کسی بخواهد خروج کند می تواند از تهران اقدام کند.

میرکیان بهمن خاطرنشان کرد: در سایر مناطق آزاد کشور شاهد هستیم خودروهای حتی ۵ سال کارکرده هم تردد می کنند ولی در انزلی راهنمایی رانندگی می گوید فقط خودروی تولید سال را نمره می کند، در صورت داشتن کارکرد هم نیاید از ۱۰ هزار کیلومتر بیشتر باشد.

این واردکننده خودرو به مشکلات دیگری هم اشاره کرد و گفت: با حجم سرمایه گذاری میلیاردی که واردکنندگان انجام می دهند مجبوریم تابع قوانین گمرکی باشیم که ساعت یک بعد از ظهر تعطیل می کند و ما برای انجام امور اداری مجبوریم تا صبح فردا منتظر بمانیم، درست و قانونی این است که ساعت کار گمرک تا ساعت ۱۰ شب افزایش یابد.

عمویی دیگر وارد کننده خودرو در منطقه ازاد انزلی هم تاکید کرد: ما سعی کردیم تصمیم گیران را مجاب کنیم که زودتر معضلات را برطرف کنند اما تا به امروز اثری نداشته است، البته اینکه چرا محدوده تردد این خودروها کل استان نشد را باید از مجمع نمایندگان پرسید، نماینده ایی که خودرو تا ۵ کیلیومتری شهرش می اید باید پی گیر می بود تا خودرو را به داخل شهرش ببرد نه ما.

وی  که با خبرنگار معین گفتگو می کرد ادامه داد: درحال حاضر تمام قوانینی که منطقه ازاد از ابتدا وضع کرده است کج دار و مریض رعایت می شود ولی قولها و وعده هایی که مبنی بر تغییر داده بودند را هنوز اجرایی نکرده اند.

وی در خصوص واردات خودرو کارکرده چنین توضیح داد: سازندگان خودرو عموما تولیدات نیمه دوم سال را به نام سال اینده بیرون می دهند از این رو وقتی به ما فقط اجازه ورود خودرو صفر یا کارکرده سال با کارکرد زیر ۱۰ هزار کیلومتر را می دهند از تنوع می کاهند و ما را محدود می کنند.

تقی پور یکی دیگر از واردکنندگان خودرو در منطقه آزاد ضمن اظهار گله از وضع موجود به خبرنگار معین گفت: این اتفاقات از اختیارات سازمان است اگر انجام شود واقعا بازار تکان می خورد.

وی افزود: ما به عنوان واردکننده حرف هایی زدیم ولی سازمان که به حرف ما گوش نمی دهد هنوز سال ۹۲ مجوز خروج خودرو از محدوده صادر نشده است و این باعث می شود مردم استقبال کمتری از خرید چنین خودروهایی داشته باشند.

تقی پور ادامه داد: البته ما مشکلات بزرگتری داریم که این مشکلات در بین شان گم است مثلا نمی دانیم پلیس کی برای پلاک گذاری می آید یک روز هستند یک روز نیستند واقعا سردرگم هستیم.

وقتی صحبت از پلیس شد خواستیم سراغ سرهنگ امینی رییس راهور گیلان برویم تا هم در خصوص علت شماره گذاری نکردن خودروهای کارکرده بپرسیم و هم معضلی که تقی پور، از واردکنندگان خودرو مطرح کرد، اما تلاش ۴۸ ساعته ما برای برقراری تماس با وی بی نتیجه ماند. ولی یک مقام مسئول در سازمان منطقه ازاد انزلی که نخواست نامش فاش شود گفت: ” راهنمایی و رانندگی در جلسات مکرر با سازمان زیر بار این قضیه نرفته و تاکید می کنند در شان مردم ما نیست که خودروهای کارکرده سوار شوند.”

صفر نعیمی رز از نمایندگان استان گیلان وقتی در مقابل این پرشس قرار گرفت که چرا مجمع نمایندگان استان برای افزایش محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی کاری نکرد گفت: این موضوع به مجمع نمایندگان ربطی ندارد فقط من پیگیرم و تاکید دارم از این فرصت باید استفاده کرد و شرق و غرب گیلان را به هم متصل کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار معین افزود: وقتی شنیدم این خودروها فقط در رشت و انزلی مجوز تردد دارند چند تن از نمایندگان استان را توجیه برای اعتراض کردم اما انگار نه انگار. در نهایت فقط یکبار خودم نامه ایی تهیه کردم و به امضای رهبری املشی نماینده رودسر و عطاالله حکیمی نماینده رودبار رساندم و به استانداری دادم تا ترتیب اثر دهند که متاسفانه با مخالفت استانداری گیلان مواجه شد. الان هم اگر اینجا جواب نگیرم موضوع را به صحن مجلس می برم و تا این مهم را محقق نکنم دست بردار نیستم. یعنی چه که خودرو تا چند کیلومتری شهر ما بیاید و متوقف شود.

اما برای اینکه دلیل مخالفت استانداری را دریابیم سری به معاونت برنامه ریزی استانداری گیلان زدیم. محمد حسین اصغریان در این خصوص به خبرنگار معین گفت: مرجع تشخیص یا تعیین محدوده استانداری نیست، این موضوع را ما پیشتر در سفر چهارم دولت به استان در نشست هیئت وزیران مطرح کردیم که مورد موافقت قرار نگرفت. اگر دست استان بود که کل استان را تعیین می کردیم در این زمینه هم اکنون مکاتباتی با فرمانده نیروی انتظامی کشور هم داریم.

وی در خصوص سال تولید خودروهای وارداتی هم گفت:  قانونا خود منطقه ازاد سال تولید را تعیین می کند، نیروی انتظامی هم باید بپذیرد و پلاک کند، ولی برای مناطق آزاد جدید التاسیس  قوانین کمی متفاوت است و محدودیت هایی را برای خودروهای کارکرده تعیین کردند.

وی در پایان تاکید کرد: برای تسهیل در امور واردکنندگان خودرو، قصد داریم زمان فعالیت گمرک را سه شیفته کنیم البته به کمی فضا و نیروی انسانی جدید نیاز هست که ان شاالله این مشکل تا ۱۰ روز آینده برطرف می شود.

در راستای کنکاش این موضوع یکی از کسانی که می توانست پاسخگو باشد خود متصدیان منطقه آزاد انزلی می باشند ولی طی تماس های مکرر با دهقان نصیر معاون اقتصادی منطقه، وی از انجام گفتگو سر باز زد.

نویسنده: معین کپج

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)