blank

روزهای پاییزی آبان ۹۱ بود که خبر تشکیل کانون هواداران داماش گیلان در رسانه ها منتشر شد و شعارهای مختلفی هم از اهداف و برنامه های این کانون شنیده می شد که با  ساماندهی  هواداران و اجرای برنامه ها و فعالیت های مختلف  روزهای خوبی را برای این باشگاه گیلانی و هوادارانش نوید بخش بود. […]

روزهای پاییزی آبان ۹۱ بود که خبر تشکیل کانون هواداران داماش گیلان در رسانه ها منتشر شد و شعارهای مختلفی هم از اهداف و برنامه های این کانون شنیده می شد که با  ساماندهی  هواداران و اجرای برنامه ها و فعالیت های مختلف  روزهای خوبی را برای این باشگاه گیلانی و هوادارانش نوید بخش بود.

در گام اول قرار بود طبق برنامه اعلام شده این کانون به عضو گیری و در ادامه به صدور کارت های هواداری بپردازد اما پس از گذشت بیش از هشت ماه نه از عضو گیری خبری بوده و نه از صدور کارت هواداری تا کانونی که با عنوان هواداری تشکیل شده ، لااقل هوادار حتی کمترین جایگاهی را در آن نداشته باشد.

اگر بخواهیم نقدی بر عملکرد و فعالیت هشت ماهه این کانون هم داشته باشیم باید گفت ، هیچ مورد قابل ذکری را در این باب هم نمی توان ذکر کرد و تنها اخباری که از آن به گوش می رسد برگزاری چند جلسه که مصوبه هایش به مرحله اجرا نرسیده و نیز صدور بیانه هایی بوده که هر از گاهی از سوی این کانون منتشر شده و در غیر آن عملکرد و تاثیر خاصی را از سوی این کانون شاهد نبوده ایم.

اینکه کانون هواداران داماش چه هدف و مقصدی را دنبال کرده، برنامه هایش بر چه محوری استوار بوده و اساسا وجودش تاکنون چه منفعت و ثمره ای را برای قشرهای مختلف هواداران داماش داشته است، سوال مشترک بسیاری از هواداران این تیم می باشد که منتظر دریافت پاسخ آن هستند.   

به نظر می رسد این کانون به غیر از یدک کشیدن نام داماش گیلان و استفاده ابزاری از عنوان آن هیچ برنامه ای برای هواداران نداشته و فقط و فقط در آستانه بازی های مهمی از قبیل دیدار های مقابل ملوان و پرسپولیس و استقلال است که یا قبل از آن و یا بعد از آن بیانیه های منتشره  از سوی این کانون مشاهده و خوانده می شود و پس از آن هم دیگر خبری از این کانون نمی شود.

البته  این کانون نه تنها اقدامی را برای حمایت از هواداران داماش انجام نداده بلکه بر عکس در پاره ای موارد از هواداران انتظار هم داشته و حتی در یک مورد مثل بازی داماش و ملوان به انتقاد از عملکرد هواداران داماش هم پرداخته بود !

با توجه  به ماهیت و فلسفه تشکیل کانون هواداران، هواداران هر باشگاهی مهمترین پایگاه خود را در همین کانون هواداران دنبال می کنند و کانونها هم از قدرت و اختیارات کمی برخوردار نیستند.

اما در این میان بسیاری از هواداران داماش مشتاقند تا بدانند  که کانون هواداران داماش په وظایفی را برای خود تعریف کرده و چه عملکرد و فعالیتهای مثبتی را در طول این مدت داشته است .

نویسنده: بهنام – م

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)