blank

دو هفته پیش بود که آزمون استخدامی استانداری گیلان پس از بحثهای مختلف و وقفه طولانی بالاخره برگزار شد تا جوانان تحصیلکرده  بیکار بسیاری خود را دلخوش به سر کار رفتن کنند، غافل از اینکه از اولش هم سرکار بوده اند و خبر نداشته اند! قبل از برگزاری این آزمون استخدامی یاد شده، آزمونهای دیگری […]

دو هفته پیش بود که آزمون استخدامی استانداری گیلان پس از بحثهای مختلف و وقفه طولانی بالاخره برگزار شد تا جوانان تحصیلکرده  بیکار بسیاری خود را دلخوش به سر کار رفتن کنند، غافل از اینکه از اولش هم سرکار بوده اند و خبر نداشته اند!

قبل از برگزاری این آزمون استخدامی یاد شده، آزمونهای دیگری هم در این سه چهار ساله اخیر توسط ارگانهای مختلف برگزار شده که در بیشتر آنها نتیجه اش تبدیل نیروهای قراردادی خودشان به رسمی بوده و چه آمار عجیب و غریبی از نتایج این آزمونها که حاصل نشده  که بارزترین آن را در آزمون استخدامی شهرداری ها می توان ذکر کرد و البته در کنار اینها پولهای بسیاری که از بابت ثبت نام متقاضیان جمع شده را از دیگر دستاوردهای برگزاری این آزمون ها می توان دانست!

به نظر می رسد این آزمونها بیشتر به عنوان پتکی برای سرکوبی نیروهای جوان جویای کاری باشد که امیدوار به رفتن بر سر کار و شغلی هستد تا اینکه راهی باشد تا آنها را به هدف شان برساند.

چگونه می توان توجیهی منطقی آورد که این طریقه جذب نیرو به صورتی عادلانه برگزار می شود، حال اینکه جز نیروهایی که  خاص  هستند و یا نیروهای قراردادی قبلی که پیش از این با انواع زد و بندها وارد آن ارگان شده اند، جزو پذیرش شدگان نهایی قرار نمی گیرند!

همین که یکی از نمایندگان این استان حداقل جملاتی را در باب گزینش های ناعادلانه و پذیرش های خاص و گزینشی در قالب طرحهای استخدامی را به زبان می آورد خود گویای دلخوش کنک بودن این چنین آزمونهایی برای متقاضیان داشتن شغل است.

اصلا به آزمون استخدامی و تمامی ابعاد درست و غلطش کاری نداریم، مگر نه اینکه اولین پاسخی که اکنون به نیروهای متخصص جویای کار داده می شود این است که  جذب آنها باید با مجوز استخدامی و آزمون استخدامی باشد، پس چگونه است که در سمت دیگر قضیه حتی نیروهای غیر واجد شرایطی را شاهد هستیم که به بخش های مختلف تزریق می شوند و نمونه هایش در جای جای ادارات و ارگانهای همین شهر و استان وجود دارد که حتی طرف قبل از گرفتن مدرک دانشگاهی اش در جایگاه آینده اش قرار دارد و البته در حال حاضر با عنوانی دیگر وارد شده است. ( که اگر نیاز باشد حاضر به عنوان کردن آن ها و حتی طریقه راهیابی آنها هم هستیم … )

چنین مبحثی را با چه عنوانی می توان تجزیه و تحلیل کرد ؟ آیا آنها می دانند در این زمانه سخت این نیروهای جویای کار والدین نگران آینده فرزندانشان با چه امید و آرزویی بر سر جلسه امتحانات حاضر می شوند و خودشان و  خانواده هایشان با چه استرسی چشم انتظار نتایج این آزمون هستند؟ آنها نگران و البته امیدوار هستند، غافل از اینکه راه آزمون استخدامی آن مسیری نیست که به اشتغال ختم شود …..

نویسنده: بهنام – م

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)