blank

برای او که بی کفایتی ها را تاب نیاورد و خود به تنهایی بار کمبودها را کشید، برای او که یک تنه و بدون امکانات مورد نیاز به دو نفر زندگی بخشید و ثابت کرد دلی به وسعت آبی خزر دارد . روزبه عزیز، مرد بزرگ، قهرمان شهر من میدانیم که هنوز با نگاه مهربانت […]

برای او که بی کفایتی ها را تاب نیاورد و خود به تنهایی بار کمبودها را کشید، برای او که یک تنه و بدون امکانات مورد نیاز به دو نفر زندگی بخشید و ثابت کرد دلی به وسعت آبی خزر دارد .

روزبه عزیز، مرد بزرگ، قهرمان شهر من میدانیم که هنوز با نگاه مهربانت در ساحل انزلی لم داده ای و به ساحل و امواج خروشان و خستگی ناپذیرش نظاره گری … خداحافظ مرد دریا …

روزبه در آخرین مطلب ارسالی صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی فیس بوک این مطلب را ارسال کرده بود که خواندن آن خالی از لطف نیست :  

blank

روزبه فقیه کیا از جان خود گذشت تا دو هموطن خود را نجات دهد، این جوان از جان خود گذشت اما عده ای حاضر نشدند از گرفتن پست و مقام بگذرند و متاسفانه امسال با انتقال هیات نجات غریق استان گیلان از بندر انزلی به مرکز استان مشکلات و کاستی های زیادی را به بار آورده اند که ناشی از بی کفایتی و عدم مدیریت صحیح این هیات است که متاسفانه ماحصل این بی تدبیری ها بازی کردن با جان عده ی زیادی از هموطنانمان و میهمانان این استان را در پی داشته است .

متاسفانه گویی مسوولین هیات غریق نجات استان گیلان، تفاوت و دشواری کار ناجیان دریا و استخر را نیز به درستی تشخیص نمیدهند و باید دید چه پاسخی در قبال اتفاقات تلخ اخیر دارند و چه کسی وظیفه نظارت بر عملکرد این هیات را بر عهده دارد . با عده ای از دوستان و همکاران این عزیز از دست رفته صبحتهایی داشتیم و همه این عزیزان به نکته مشترکی اشاره کردند و آن هم نبود تجهیزات و امکانات لازم است. در آینده نزدیک به مشکلات هیات نجات غریق گیلان بیشتر خواهیم پرداخت . 

 

اصل خبر : رییس هیات نجات غریق و غواصی گیلان گفت : روزبه فقیه کیا منجی غریق ۲۳ ساله اهل بندرانزلی که برای نجات دو نفر در ساحل قوی انزلی رفته بود پس از نجات آنها ایست قلبی کرد و جان سپرد.

امیر نوری‌ سادات در جلسه هلال احمر استان با اشاره به مرگ یک ناجی غریق در انزلی اظهار کرد: «روزبه فقیه کیا» منجی غریق ۲۳ ساله اهل بندرانزلی که برای نجات دو نفر در ساحل قوی انزلی شتافته بود، پس از نجات آنها به دلیل نداشتن تجهیزات و امکانات مورد نیاز و فشار بیش از اندازه دچار ایست قلبی شد و جان سپرد .

وی با بیان اینکه تا اکنون ۱۸ نفر در دریای محدوده گیلان غرق شده‌اند، گفت: در نشست اخیر ستاد ساماندهی سواحل استان مقرر شده بود که هلال احمر ۱۵۸ نقطه خطرآفرین را با تجهیزات کامل و استفاده از خدمات منجیان غریق زیر پوشش قرار دهد .

این مسوول ادامه داد: پس از بازدیدهای انجام شده هیچ‌یک از نیروهای منجی غریق مجهز به امکانات نشده‌اند و تاکنون قراردادی نیز امضا نکرده‌اند .

به گفته رییس هیات نجات غریق و غواصی گیلان، در جلسه ستاد ساماندهی دریا مقرر شده بود در هر ایستگاه دو نفر منجی غریق به همراه یک امدادگر نسبت به امدادرسانی و ارائه خدمات اقدام کنند که تاکنون این امر از طرف هلال احمر استان تحقق نیافته است .

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: برای ما ردیف بودجه و امکانات مورد نظر در پوشش سواحل دریا اختصاص داده نشده است .

محمدحسن یزدان‌پناه، افزود: پس از نشست ستاد ساماندهی نیز اعلام کرده‌ایم که تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز فراهم نشود نمی‌توانیم نقاط خطرآفرین را پوشش دهیم .

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر وظیفه کمک‌رسانی دارد، یادآور شد: هلال احمر با امکانات موجود خود تا جایی که بتواند مناطقی از سواحل را پوشش می‌دهد اما این امکانات برای پوشش کامل سواحل کافی نیست .

نویسنده: کاوه چلمبری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)