blank

آنهایی که از قدیم فوتبال ملوان را می شناسند همواره تکیه بر نیروهای بومی اعم از کادر فنی و بازیکن را بارزترین خصوصیت این تیم پر افتخار شمالی ذکر می کنند و ملوان به واسطه برخورداری از بعضی شاخصه های منحصر به فردش در کشور برای خود اسم و رسمی را دست و پا کرده […]

آنهایی که از قدیم فوتبال ملوان را می شناسند همواره تکیه بر نیروهای بومی اعم از کادر فنی و بازیکن را بارزترین خصوصیت این تیم پر افتخار شمالی ذکر می کنند و ملوان به واسطه برخورداری از بعضی شاخصه های منحصر به فردش در کشور برای خود اسم و رسمی را دست و پا کرده است.

یکی از این ویژگیهای ملوان به بومی بودن سرمربیان این باشگاه در طول تاریخ فعالیت ملوان باز می گردد، آنجا که سپید های بندر در کل دوران فعالیت خود بیشتر از چهار سرمربی که البته همه آنها بومی و از پیشکسوتان مکتب خود ملوان بودند، ندیدند و البته با کمی شدت و ضعف تقریبا چنین رویه ای در مورد بازیکنان ملوان هم صادق بود.

اما از زمانی که از ابتدای فصل دوازدهم لیگ برتر مالکیت بخشی از ملوان به هدایتی رسید و در ادامه هم مدیریت این تیم  تحت کنترل صادق درودگر در آمد شاهد رنسانسی در مدل سنتی ملوان بودیم. ملوان فصل گذشته برای معدود دفعات در طول فصل دست به تغییر سرمربی زد و امسال هم برای نخستین بار در طول عمر این باشگاه هدایت ملوان نه تنها به یک غیر ملوانی سپرده شده  بلکه دراگان اسکوچیچ به عنوان اولین سرمربی خارجی این باشگاه بر روی نیمکت هدایت این تیم قرار است  بنشیند.

البته با توجه به اتفاقات رخ داده در این شهر بندری خبرهای مختلفی هم از جانب موافقان و مخالفان تحولات صورت گرفته در ملوان به گوش می رسد و اینکه در ادامه  چه ماجراهایی در انتظار این تیم ریشه دار در فصل جدید لیگ برتر است، باید منتظر نتایج و عملکرد ملوان پوست انداخته و سرمربی جدیدش بود که این تغییرات تا چه اندازه در روند این باشگاه موثر می افتد.

اکنون ملوان هم به مانند بسیاری از تیم های دیگر لیگ برتری فقط از ساختاری صرفا مبتنی بر نیروهای بومی برخوردار نیست و در بحث مدیریت و کادر فنی و بازیکنان بسان سایر باشگاهها  تغییر اتی را به خود دیده و شاید نتایج فصل سیزدهم لیگ برتر به عنوان معیاری قابل استناد  برای تشخیص اینکه آن مدل قدیمی برای ملوان بهتر بوده و یا اینکه نسخه جدید ، نسخه کارگرتری است تلقی گردد.

نویسنده: میثم محبوب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)