blank

به گزارش خزرآنلاین و به نقل روزنامه معین، هر ساله قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جلسه‌ای با حضور مسئولان اداره اماکن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تاکسیرانی، ترمینال و روسای اتحادیه‌های پزندگان، اغذیه فروشان، میوه و تره‌بار، هتل و مهمانپذیر، آب میوه و بستنی برگزار می‌شود تا هماهنگی‌های لازم برای نحوه فعالیت […]

به گزارش خزرآنلاین و به نقل روزنامه معین، هر ساله قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جلسه‌ای با حضور مسئولان اداره اماکن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تاکسیرانی، ترمینال و روسای اتحادیه‌های پزندگان، اغذیه فروشان، میوه و تره‌بار، هتل و مهمانپذیر، آب میوه و بستنی برگزار می‌شود تا هماهنگی‌های لازم برای نحوه فعالیت اعضای این صنوف در ماه مبارک رمضان به عمل آید.در سال‌های گذشته طبق صلاح‌دید اداره اماکن واحدهای صنفی که از اتحادیه پزندگان پروانه کسب داشتند و واحد صنفی آنها در محدوده چهار ضلع خروجی شهر قرار داشت مجوز فعالیت در ماه مبارک رمضان را از سوی اداره اماکن دریافت می‌کردند و در این ماه نیز به کسب و کار خود می‌پرداختند. اما امسال در اقدامی غیر منتظره تنها به واحدهایی که از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان معرفی شده بودند مجوز فعالیت در ماه مبارک رمضان داده شد و این موضوع دلخوری اهالی اتحادیه پزندگان و سایر صنوف همکار را در پی داشت.

رئیس اتحادیه صنف چلوکبابی‌ها و پزندگان شهر رشت ضمن تایید این خبر به خبرنگار معین گفت: اعضای صنف پزندگان شهر رشت که از اتحادیه پروانه کسب دارند در ماه مبارک رمضان اجازه فعالیت از طرف اماکن را ندارند و فقط آنهایی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری معرفی می کند اجازه فعالیت دارند.

مهدی پورمحمدی افزود: جالب اینجاست که در طول سال هر کاری این واحدها داشته باشند باید از مجرای مجمع امور صنفی و اتحادیه انجام شود ولی الان ما به حساب نیامدیم.

وی تاکید کرد: مجوز واحدهای صنفی که قرار شد در داخل شهر باز بمانند همگی از طریق سازمان میراث انجام شد و فقط تعداد محدودی از واحدهای پذیرایی خارج از شهر را با استعلام از ما مجوز دادند.

رئیس اتحادیه صنف چلوکبابی‌ها و پزندگان شهر رشت در واکنش به این موضوع سعی کرد عکس العملی نشان ندهد و فقط گفت: قانون اماکن هست دیگر، چه می شود کرد ولی اداره اماکن باید بین واحدهای صنفی که از اتحادیه و میراث فرهنگی مجوز فعالیت دارند با واحدهایی که تنها از اتحادیه مجوز دارند استثناء قائل نشود تا تمام واحدهای صنفی بتوانند در این ایام به ارائه خدمات بپردازند.

محمد جلال شکریه رییس مجمع امور صنفی شهرستان رشت هم در واکنش به این موضوع تنها یک جمله به خبرنگار معین گفت: قیمت گذاری سازمان میراث خیلی بالاست و تفاوت فاحشی با ما دارد.

اما معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان در گفتگو با خبرنگار معین تاکید کرد : اول باید ببینیم فلسفه باز بودن برخی اماکن پذیرایی در طول روزهای ماه مبارک رمضان چیست، مگر اینکه به مسافر و گردشگر سرویس بدهد پس موضوع به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بر می گردد.

 فردین پورهادی افزود: طبق قانون تمام رستورانهای بین راهی جزو تاسیسات گردشگری به حساب می ایند و سازمان اجازه این را دارد که آنها را جهت فعالیت با اماکن معرفی کند.

وی در خصوص رستورانهای داخل شهر هم تصریح کرد: در داخل شهر ها هم آن عده از واحد هایی که در مسیر گردشگر قرار دارد را منتسب به ما می دانند و عین برخورد رستورانهای بین راهی با انها می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان ادامه داد: بهر حال بحث مسافر و گردشگر مطرح است نه افراد عادی بنابراین کسی نباید از این موضوع ناراحت شود ما وظیفه ذاتی خود را انجام  دادیم.

در هر صورت همان عده از واحدهای پذیرایی که از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان به اداره اماکن معرفی شدند قطعا جزو واحد هایی هستند که از مجمع امور صنفی و اتحادیه مربوطه پروانه کسب گرفتند و تنها حق انتخاب از آنها سلب شده و به گردشگری تفویض شد و این نباید جای نگرانی و دلخوری باشد.

البته رئیس اتحادیه چلوکبابی‌های شهر رشت خبر دیگری نیز داد، پورمحمدی با بیان اینکه نرخ انواع غذا در ماه مبارک رمضان تغییری پیدا نمی‌کند، اذعان کرد: قیمت آش طبق نرخ مصوب در سه درجه عرضه می‌شود، آش درجه ممتاز کیلویی ۱۳ هزار تومان، درجه یک ۱۱ هزار تومان و درجه دو ۹ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

وی درباره قیمت مصوب حلیم، نیز تصریح کرد: از آنجا که تعداد واحدهای صنفی حلیم‌پزی در شهر رشت کم است قیمت حلیم کیلویی ۱۰ هزار تومان به تصویب رسیده و تمام واحدهای صنفی حلیم‌پزی باید حلیم را با این قیمت به مشتری ارائه دهند.

رئیس اتحادیه قنادان و آب‌نبات‌ریزان شهر رشت نیز در گفتگو با فارس از فعالیت حدود ۳۰ واحد تولید کننده شیرینی زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان در این شهر خبر داد. هادی محمدنژاد با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان تاکنون قیمت جدید زولبیا و بامیه در گیلان اعلام نشده است، خاطرنشان کرد: از طرف اتحادیه کشوری قنادان قیمت زولبیا و بامیه درجه یک کیلویی ۷ هزار تومان و درجه دو کیلویی ۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و تاکنون در سطح استان قیمت جدیدی به تصویب نرسیده است.

نویسنده: معین کپج

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)