blank

وی همین زمینه افشا کرد: با اجرای این طرح، بلوار لاکان حدفاصل شهرک لاکان تا میدان گاز و محور رشت-قزوین حدفاصل امامزاده هاشم تا میدان گیل نیز سنگ فرش خواهد شد. وی افزود با اجرای این طرح، تمامی خیابانهایی که در صد و یست سال گذشته احداث شده اند پیاده رو خواهد شد. این طرح […]

وی همین زمینه افشا کرد: با اجرای این طرح، بلوار لاکان حدفاصل شهرک لاکان تا میدان گاز و محور رشت-قزوین حدفاصل امامزاده هاشم تا میدان گیل نیز سنگ فرش خواهد شد. وی افزود با اجرای این طرح، تمامی خیابانهایی که در صد و یست سال گذشته احداث شده اند پیاده رو خواهد شد. این طرح که با شعار “رشت را سراسر پیاده رو خواهیم ساخت” از سال ۱۳۹۱ آغاز شده و در نظر دارد با اجرای یک لوپ شهری، به طریقه مدرن مردم مجبور نباشند برای تردد در داخل شهر از خودرو استفاده کنند. وی در پاسخ به این سوال که پس تکلیف حمل و نقل شهری چه خواهد شد، گفت: طرحهای دیگری در این زمینه قرار بوده انجام شوند که بدلیل کمبود بودجه اجرا نخواهند شد و باید منتظر بمانیم.

این کارشناس آگاه در ادامه به مزیتهای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: عدم نیاز به هرگونه آسفالت، کاهش آلودگی هوا، حل مشکل ترافیک، کاهش هزینه های سازمان اتوبوسرانی و عدم نیاز به ساخت خیابانهای جدید از بزرگترین دستاوردهای این طرح است که به همت متخصصین بومی نوآوری و ابداع شده است. وی همچنین از آمادگی ارسال طرحهای مترقی شهرداری کلانشهر رشت برای سایر شهرها خبر داد که گویا هنوز هیچ شهری حاضر نشده این طرحها را دریافت کند و بسته های پستی ارسال شده برگشت خورده اند. 

نویسنده: گفتگوی طنز کارشناس آگاه با دکتر پیاده رو

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)