blank

سید محمد احمدی رییس هیئت دوومیدانی استان گیلان بهمن ماه سال گذشته دوره چهار ساله ریاستش بر این هیئت به اتمام رسیده و اکنون که قریب به شش ماه از ان تاریخ گذشته هنوز مجمع جدید آن برگزار نشده است تا اگر پیشرفتی هم برای این هیئت متصور بودیم اکنون متوقف شود. احمدی در این […]

سید محمد احمدی رییس هیئت دوومیدانی استان گیلان بهمن ماه سال گذشته دوره چهار ساله ریاستش بر این هیئت به اتمام رسیده و اکنون که قریب به شش ماه از ان تاریخ گذشته هنوز مجمع جدید آن برگزار نشده است تا اگر پیشرفتی هم برای این هیئت متصور بودیم اکنون متوقف شود.

احمدی در این خصوص به خبرنگار معین گفت: از وقتی مدیر کل فعلی به گیلان آمد همه چیز در استان انتصابی شده و ظاهرا ایشان فراموش کردند که روسای هیئت انتخابی هستند نه انتصابی؛ پس از پایان دوره اخیر در هیئت دوومیدانی، آقای مدیر کل چند سرپرست معرفی کرد که بنا بدلایلی قانونی مورد تایید فدراسیون نبود، حرف فدراسیون این بود که هرچه سریعتر مجمع برگزار شود تا مجمع رییس هیئت را انتخاب کند ولی ظاهرا راهی که مدیر کل در پیش گرفته یادآور اتفاقات عجیب و غریب هیئت تیراندازی استان را در اذهان زنده می کند.

وی افزود: مدیر کل این موضوع را حتی به وزیر هم کشاند ولی در نهایت، آقای مودبی معاون ورزشی خود را به عنوان سرپرست معرفی کرد، بابایی قصد دارد با تاخیری که در این مجمع ایجاد می کند مهره های خود را بچیند و در حقیقت انتخابات را مهندسی کند و افرادی که چهل سال در این استان رییس هیئت بودند را دوباره به هیئت بازگرداند.

وی ادامه داد: فدراسیون به اداره کل تاکید کرد که چون احمدی در حال ایجاد تحول در دوومیدانی استان است در برگزاری مجمع تعجیل کنند اما اکنون که پنج شش ماه از پایان دوره ام گذشته هنوز اقدام عاجلی که نشان از برگزاری مجمع داشته باشد دیده نمی شود.

احمدی تاکید کرد: پس از پایان دوره ام قصد داشتم هر چه سریع تر مجمع را برگزار کنم اما نگذاشتند و با معرفی سرپرست جدید که مورد تایید فدراسیون هم نبود قصد داشتند افسار این هیئت را در اختیار خود بگیرند.

وی گفت: سالن ورزشی یادگار امام(ره) در اختیار هیئت است و هزینه های خود را از طریق این سالن تامین می کند، مدیر کل هم وقتی می بیند از این سمت درآمدی عایدش نمی شود قصد دارد عامل خود را در این هیئت بگذارد تا از درآمد این سالن هم سهمی داشته باشد.

رییس پیشین هیئت دوومیدانی استان گیلان تصریح کرد: متاسفانه اگر حرف حقی را در مقابل مدیر کل اسرار کنی سریعا برخورد قهری با شما می شود و عواقب بدی در انتظارت خواهد بود.

رییس فدراسیون دوومیدانی هم با تایید تلویحی این اظهارات به خبرنگار معین گفت: متاسفانه این روند کمی طولانی شده که مورد تایید ما نیست، بهمن ماه سال گذشته که دوره اقای احمدی تمام شده اداره کل ورزش و جوانان استان افرادی را جهت سرپرستی هیئت دوومیدانی گیلان معرفی کرده که یا مدرک تحصیلی مرتبط و کافی نداشتند یا بازنشسته بودند که استفاده از آنان خلاف مقررات وزارت ورزش است، از این رو در نهایت به اینجا رسیده اند که معاون ورزشی اداره کل سرپرستی هیئت را بر عهده بگیرد.

افشین داوری افزود: این مهم حدود یک ماه پیش یعنی دقیقا در تاریخ شش خرداد ماه اتفاق افتاد و همین هفته گذشته بود که ما نیز به ایشان ابلاغ کردیم سه ماه فرصت دارد مجمع را برگزار کند.

وی ادامه داد: اقای احمدی واقعا خوب کار کرد، در مقاطع پایه تحولات خوبی ایجاد کرد شهرستانها را فعال کرد پیشکسوتان هم از وی حمایت می کنند از این رو مورد حمایت ما هم هست، شاید مدیر کل ورزش گیلان استدلال های خاص خودش را داشته باشد.

سعی کردیم تماسی با بابایی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان داشته باشیم تا استدلال های وی را بشنویم اما به دلیل مشغله فراوان آقای مدیر کل موفق به برقراری این ارتباط نشدیم، از این رو با رضا مودبی معاون ورزشی اداره کل و کسی که سرپرست فعلی هیئت دوومیدانی نیز هست صحبت کردیم.

مودبی به خبرنگار معین گفت: معاونت ورزشی کارش همین است که هر وقت چالشی در هیئتی بوجود آمد به عنوان حکمیت ورود کند و مسولیت سرپرستی هیئت را تا برگزاری مجمع بر عهده بگیرد.

وی افزود: علیرغم اینکه بهمن ماه مدت حضور آقای احمدی تمام شد اما من حدود یک ماه است که سرپرست شدم و سه چهار ماه فرصت دارم تا مجمع را برگزار کنم در حال حاضر هم فراخوان انجام شد افرادی هم ثبت نام کردند و در مرحله استعلام به سر می برند.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا با سرپرستی رییس قبلی هیئت مخالفت شد گفت: به هرحال مدیر کل برای خود عقایدی دارد آقای بابایی معتقد است اگر رییس قبلی سرپرستی هیئت و وظیفه برگزاری مجمع را داشته باشد نمی تواند شرایط عادلانه ای برقرار کند از این رو سرپرست جدید معرفی کرد.

حال آنچه مهم است شش ماه از پایان دوره اقای احمدی گذشته و تازه رییس فدراسیون هم به سرپرست جدید سه ماه فرصت داده تا مجمع را برگزار کند و این یعنی اینکه این هیئت در خوشبینانه ترین حالت ۹ ماه بدون رییس خواهد بود و کلید پیشرفت و توسعه دوومیدانی گیلان در دسترس نباشد.

نویسنده: صاحب مقصودی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)