blank

چه شد که از ملوان جدا شدی ؟ دلایل زیادی داشت جدایی ام از تیم محبوبم و یکی از عمده ترین دلایل کم بازی کردنم در فصل قبل بود ، کم بازی کردم و از چشم هواداران دور بودم ، می خواستم به تیم جدیدی بروم تا بیشتر بازی کنم و ثابت کنم توان من […]

چه شد که از ملوان جدا شدی ؟

دلایل زیادی داشت جدایی ام از تیم محبوبم و یکی از عمده ترین دلایل کم بازی کردنم در فصل قبل بود ، کم بازی کردم و از چشم هواداران دور بودم ، می خواستم به تیم جدیدی بروم تا بیشتر بازی کنم و ثابت کنم توان من بیش از اینها است . شاید هم تصمیمم اشتباه باشد چون اولین بار است که از انزلی و ملوان بیرون میروم تنها دفعاتی که از انزلی خارج می شدم همان اردوهایی بود که با ملوان می رفتم و در همان مدت هم دلم می گرفت . برای همین خیلی سخت هست برای من ، اما این ریسک را انجام دادم از ته قلب دوست نداشتم بروم ، شاید باعث پیشرفتم شود و اوج بگیرم و دوباره به ملوان برگردم و بازیکن موثری باشم . دوست ندارم مردم فکر کنند من فقط می خواهم در تیم باشم و بازی کردن و نکردن برایم فرقی نمی کند .

چرا فجر را انتخاب کردی ؟

فجر بازیکنان زیادی به تیم ملی داده و به نوعی مثل ملوان ساده و ریشه دار است ، من دیده ام که هرکس آنجا خوب باشد بازی می کند و به نوعی سکوی پرتاب است . این اولین تجربه من است که با یک مربی غیر انزلیچی کار می کنم .

کار تو با ملوان تمام شد و به فجر رفتی ، فکر می کنی بتوانی از ابتدا در ترکیب این تیم جا بگیری ؟

در ابتدا بگویم من کارم با ملوان تمام نشده است و ممکن است یک سال دور باشم از این تیم یا بیشتر که بستگی به شرایط دارد اما میخواهم برگردم دوباره و همیشه دلم با ملوان است . من سعی می کنم تمام تلاشم را در تمرینات فجر انجام دهم و در یک ماه فرصتی که تا شروع لیگ داریم خودم را به شرایط آمادگی کامل برسانم و مربی را مجاب کنم تا روی من حساب ویژه باز کند .

بهترین و خاطره انگیز ترین گلی که برای ملوان زدی کدام بود ؟

هر گلی شیرینی خاص خودش را دارد ، اما شیرین ترین گلی که زدم گلی بود که در روز ۲۹ اسفند سال ۸۹ مقابل پرسپولیس زدم در حالی که ۱-۰ عقب بودیم گل تساوی را به این تیم زدم و یک پاس گل هم به پژمان نوری دادم و آن بازی را ۲-۱ بردیم و درواقع یک روز مانده به عید روز خاصی را در انزلی رقم زدیم .

کدام مربیان تاثیر بیشتری در زندگی فوتبالی ات داشتند ؟

من با آقای پورغلامی از رده جوانان ملوان کار کردم و یکی از مربیان بسیار خوب من بود که باید از وی تشکر کنم همچنین از آقای ایراندوست که آن زمان مربی بزرگسالان ملوان بود و همان موقع مرا به تیم بزرگسالان برد و محبت بزرگی به بنده کرد . این دو عزیز واقعا در فوتبال به من کمک کردند و از ایشان سپاسگذار هستم  .

یکی از دلایلی که برای بازی نکردنت از سوی مربیان مطرح می شد ، مصدومیتی بود که از ناحیه کمر داشتی .

هر فوتبالیستی ممکن است با مصدومیت مواجه شود و کسی نمی تواند بگوید مصدوم نمی شود ، اما مصدومیت من آنقدر ها هم جدی نبود اما به هر حال نظر مربیان اینگونه بود و شاید می خواستند که به من آسیب نرسد .

فصل پیش زمانی که آقای احمدزاده به تیم ورود کردند انتظار می رفت بیشتر بازی کنید اما اینگونه نشد .

بله با توجه به اینکه در سالهای گذشته و در زمان آقای احمدزاده در یک نیم فصل که به عنوان سانتر فروارد بازی کردم ۸ گل برای تیم به ثمر رساندم همه فکر می کردند ایشان در این پست به من اعتقاد دارد . اما در همان زمان هم فصل بعدش ملوان آدریانو آلوز را خرید و این نشان می داد که چندان اعتقادی وجود نداشته است . این فصل نیز شاید در ابتدا مقصر خودم بودم و در شرایط بازی نبودم اما پس از چند هفته که ایشان حضور داشتند واقعا خوب تمرین می کردم و حس می کردم کاملا آماده هستم و حتی از بچه های تیم هم می پرسیدم که چه نظری راجع به من دارند اما هرچه بیشتر تمرین کردم متاسفانه باز هم نتوانستم جایی در تیم بگیرم .

هم پستی هایت هم بازیکنان شاخصی بودند .

بله جلال و مهرداد از بهترین مهاجمان ایران هستند ، جلال رافخایی آقای گل شده و مهرداد اولادی نیز یکی از بازیکنان تیم ملی است ، هر دوی اینها از بهترین دوستان من هستند . من فکر می کنم حداقل به عنوان یار تعویضی می توانستم بازی کنم اما حتی بازیهایی که یکی از این دو مهرداد و جلال محروم یا مصدوم نیز بودند به من بازی نرسید . می توانستم به تیم محبوبم کمک کنم اما این فرصت به من نرسید و به هر حال نظر مربیان تیم بود و باید احترام گذاشت . من حتی در این مورد با آقای احمدزاده هم صحبت کردم اما قانع نشدم . من هم مقصر بودم و شاید نیمی از این جریان تقصیر خودم بود و باید آنقدر خوب می بودم که در هر حالتی به زمین می رفتم اما همه اش تقصیر من نبود . به هر حال هرچه بود گذشت و آقای احمدزاده هم زحمت زیادی برای من کشید و همیشه احترام ایشان به عنوان بزرگتر و یک معلم برای من واجب است .

با ملوان تسویه حساب کردی ؟

درست است که حتی اگر بازی نکنم پول قرارداد حق من است ، اما من چون زیاد بازی نکردم اصلا دوست نداشتم برای پولم چانه بزنم ، به هر حال ۵۴ درصد پرداخت شده بود و با توجه به جریمه ای هم که شده بودم و دیگر صحبتی برای پول نبود . به هر حال ملوان شرایط مالی خوبی ندارد و تیم شهر من است و من نیز از هیچ کس گله ای ندارم نه از مدیرعامل تیم آقای درودگر نه از هیچ کس دیگری. تیم امسال از نظر مالی با مشکل مواجه است و همه مردم انزلی باید حمایت کنند تا ملوان را سرپا نگاه دارند ، به هر حال برخی بازیکنان تازه وارد شدند بعضی بازیکنان جوان هستند .

به عنوان سانتر فروارد به فجرسپاسی رفتی ؟

بله آقای پیروانی به من اعتماد کردند و به عنوان بازیکن خط حمله با من صحبت کردند و مرا جذب کردند .

آینده فوتبالت را چه طور میبینی ؟

آینده را نمی توان پیش بینی کرد من خودم فکر می کردم تا آخر فوتبالم در ملوان بمانم اما شرایط به گونه ای رقم خورد که از این تیم جدا شدم . اما به فجر رفتم و باید تمام تلاشم را باید بکنم که بهترین بازی ام را برای این تیم انجام دهم و روی کارم تمرکز داشته باشم . به پیشرفت فکر می کنم و می خواهم یک فصل بسیار خوب داشته باشم .

تیم ملی به جام جهانی رفته و همه به پیراهن تیم ملی می خواهند برسند ، تو هم فکر می کنی بتوانی به تیم ملی برسی ؟

صد در صد شما ببینید در این چند سال چقدر بازیکن از همین فجر سپاسی به تیم ملی رسیدند ، من هم تمام تلاش خودم را به کار خواهم بست چون این توان را در خودم می بینم که بتوان به چیزهایی که می خواهم در فوتبال برسم .

بهترین و بدترین خاطره ای که از ملوان داری ؟

بدترین خاطره پنالتی بود که مقابل نفت تهران در هفته اول لیگ یازدهم از دست دادم ، فکر می کنم آن پنالتی آن قدر روی فوتبال من تاثیر گذاشت که هیچوقت نمی توانم فراموش کنم و یکی از بدترین روزهای زندگی ام را رقم زد . خاطره خوب در ملوان زیاد دارم از بازیها ، بازیکنان باشگاه ، اینجا برای من پر از خاطرات خوب است . شاید یکی از بهترین خاطرات لحظه ای بود که در بازی نیمه نهایی و فینال جام حذفی وارد زمین شدیم و دیدیم تمام استادیوم ما به رنگ سفید هست و جو خارق العاده ای در انزلی وجود دارد ، آن همبستگی و همدلی و اتحاد یکی از بهترین خاطرات زندگی ورزشی من است .

نویسنده: گفتگو با محمد حیدری بازیکن ملوان

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)