blank

به گزارش خزرآنلاین سکوهای ورزشگاه پیر و خاطره انگیز انزلی چی ها ، بازیکن جوانی را به یاد می آورد که در ابتدای دهه ۸۰ در خط هافبک ملوان بازی می کرد و هواداران به واسطه بازی های خوبش به او لقب قایقران داده بودند . حاشیه های فراوان ملوان مدل ۸۱ تیمی را که […]

به گزارش خزرآنلاین سکوهای ورزشگاه پیر و خاطره انگیز انزلی چی ها ، بازیکن جوانی را به یاد می آورد که در ابتدای دهه ۸۰ در خط هافبک ملوان بازی می کرد و هواداران به واسطه بازی های خوبش به او لقب قایقران داده بودند .

حاشیه های فراوان ملوان مدل ۸۱ تیمی را که با جوانان آینده دارش می توانست در بالاهای جدول حضور پیدا کند به دسته دوم و به قول امروزی ها دسته یک سوق داد . طبیعی بود که جوانان تازه معروف شده از ملوان بی پول و سقوط کرده جدا شوند ، یکی از این جوانان پژمان نوری بود که استقلال تهران را خواهان خود می دید ، اما وی ترجیح داد در تیم رقیب سرسخت ملوان ، پگاه آن روز و داماش فعلی توپ بزند .

هنگامی که ملوان در سال ۸۳ به لیگ برتر برگشت ، تیم آماده و سر پنجه ای داشت . لحظه موعود فرا رسید ، بازی ملوان و پگاه در انزلی ، اگر روی سکوها زوم می کردی ، تصویر اسکناس هایی را می دیدی که رو به پژمان نوری گرفته شده بود ، ملوانی ها با هر پا به توپ شدنش او را هو می کردند . قوی سپید آن بازی را با گل های علی قربانی (دوگل) و محمد غلامین سه هیچ برد . پرسپولیس مقصد بعدی نوری بود ، چرا که علی پروین مرد چشم تیله ای فوتبال ایران او را پسندیده بود و پژمان بعد از یک دوره افول در پگاه در تیم قرمز پوش پایتخت احیا شد . او در همه پست ها البته غیر دروازه برای پرسپولیس بازی کرد و حتی به عنوان کاپیتانی این تیم پر طرفدار نیز دست یافت . نوری سرانجام درهفتم تیر ماه سال ۸۸ به ملوان برگشت و طی مصاحبه ای گفت که فوتبالش را مدیون این تیم است و در سال های آتی در فوتبال ایران تنها در ملوان بازی خواهد کرد . ملوان بعد از بیست سال در خرداد ۹۰ به فینال جام حذفی رسید و در فصل بعدی به دلایلی نامعلوم منطقه آزاد انزلی دست از حمایت ملوان بر داشت . باز هم کوچ بازیکنان شاخص شروع شد و پژمان راه امارات و باشگاه الامارات را در پیش گرفت . در لیگ یازدهم ملوانان تنها پنج درصد پول گرفتند اما با تلاش فراوان و حمایت و هوشیاری هواداران در لیگ باقی مندند . خرداد ۹۱ خبرسایت گل مبنی بر خرید باشگاه ملوان توسط حسین هدایتی ، تبدیل به بمب خبری انزلی شد و موجی از شادی به خاطر بازگشت ستاره های سابق مانند پژمان نوری و مازیار زارع در بندر ایجاد شد . اما حکایت ملوانان در لیگ دوازدهم بسیارعجیب و غریب بود ، چهارمی در پایان دور رفت و تنها یک برد در دور برگشت و در انتها کسب مقام نازل سیزدهم ! ملوان در لیگ دوازدهم حاشیه های فراوانی داشت ، در پایان فصل نیزهدایتی با نوشتن نامه ای به هواداران ملوان از آنها خداحافظی کرد ! سپس دراگان اسکوچیچ به عنوان اولین سرمربی خارجی تاریخ باشگاه ملوان وارد انزلی شد.

استارت تمرینات با بازیکنان تیم امید خورد و هواداران در روزهای داغ خرداد ۹۲ در بیم و امید رفتن یا ماندن بازیکنانی چون پژمان نوری ، مازیار زارع ، سید جلال رافخایی و سعید یوسف زاده باقی ماندند . در همین روزها بود که پژمان نوری در حوالی باشگاه استقلال تهران ظاهر شد و به ملاقات علی فتح الله زاده رفت . کمتر کسی از هواداران ملوان رفتن نوری به استقلال را جدی قلمداد کرد ، چرا که پژمان کاپیتان ملوان به شمار می رفت و با دارا بودن محبوبیت زیاد از سوی هواداران به لقب امپراطور نیز مفتخر شده بود .

از سوی دیگر هواداران ملوان فکر نمی کردند نوری که در سال های انتهایی فوتبال خود است با ترک مجدد این تیم و رفتن به یکی از دو قطب سرخابی ، پایه های سرمربیگری خود در سال های آینده در ملوان را تخریب و منفجر کند !  چهارشنبه گذشته خبری روی تلکس خبر گزاری ها مبنی بر پیوستن پژمان نوری به باشگاه استقلال تهران آمد و ملوانی ها را شوکه کرد . در پی این نقل و انتقال ، چهارشنبه گذشته و شنبه این هفته نوری و درودگر مدیر عامل باشگاه ملوان در رسانه ها یکدیگر را مورد نوازش قرار دادند . نوری درودگر را متهم به دروغگویی کرد ، مدیر عامل ملوان در ابتدا با ملایمت جواب نوری را داد اما وقتی مصاحبه بعدی بازیکن جدید استقلال را دید ، عکسی از خود و نوری را در فرودگاه در خبرگزاری فارس منتشر کرد و گفت که او در مواقع حساس و زمانی که ملوان به وی احتیاج داشته این تیم را ترک کرده است . نوری در مصاحبه های خود دل هواداران ملوان را شکست ، هوادارانی که بدون هیچ چشمداشتی در سرما و گرما و طی نزدیک به نیم قرن از قوی سپید حمایت کرده و با این تیم زندگی می کنند . هوادارانی که متهم به کامنت گذاشتن در سایت می شوند و آقای نوری به دلیل حمایت شان از درودگر به آنها حمله می کند ، مرتکب چه گناهی شده اند ؟ هوادارانی که حتی عده ای از آنها مانند زنده یاد نصیری در بازی ملوان و استقلال تهران در تابستان ۸۶ سکته کرده و در سن سیروس جان به جان آفرین نمودند . هوادارانی که با پاره کردن گلوی خود و بازی با اعصاب و روانشان بازیکنان گمنام را به اوج شهرت و ثروت می رسانند .

پژمان نوری به خوبی می داند که هواداران ملوان با کسی تعارف ندارند و حمایت شان از دست اندرکاران باشگاه بستگی به عملکرد آنها دارد . ای کاش نوری پس از ترک ملوان با مدیرعامل این باشگاه وارد دعوای رسانه ای نمی شد و از هواداران قوی سپید هزینه نکرده و دلشان را نمی شکست .

حالا او دیگر اسطوره ملوانی ها نیست ، اما حفظ احترامش به عنوان بازیکنی که هر وقت پیراهن قوهای سپید ایران را پوشیده با تمام وجود بازی کرده واجب و لازم است . پژمان نوری در مصاحبه خود با عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ گفته بود که رفتنش از ملوان به پگاه رشت اشتباه بود و پیشرفت فوتبال او را به تعویق انداخت ، شما در خصوص رفتن وی از ملوان به استقلال تهران چه نظری دارید ؟

نویسنده: کاوه چلمبری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)