blank

به گزارش خزرآنلاین، وقتی جهت پرس و جوی بیشتر، شهرداری رشت که مسئول زیباسازی شهر است را مورد خطاب قرار می دهیم می شنویم که خود را مبرا از این اقدام می دانند. محمد رضا غلامی مدیر زیباسازی شهرداری رشت به خبرنگار معین گفت: اگرچه مقبره دکتر حشمت داخل محدوده شهر است اما چون جزو […]

به گزارش خزرآنلاین، وقتی جهت پرس و جوی بیشتر، شهرداری رشت که مسئول زیباسازی شهر است را مورد خطاب قرار می دهیم می شنویم که خود را مبرا از این اقدام می دانند. محمد رضا غلامی مدیر زیباسازی شهرداری رشت به خبرنگار معین گفت: اگرچه مقبره دکتر حشمت داخل محدوده شهر است اما چون جزو ابنیه تاریخی محسوب می گردد مسئولیت زیباسازی آن را به میراث فرهنگی دادیم. وی تاکید کرد که فراخوان نیز با هماهنگی شهرداری رشت از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان داده شد.

امید عزیزی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز ضمن تایید این موضوع به خبرنگار معین گفت: این مهم در دو مرحله قرار است اجرا شود، ابتدا همان فراخوان بود که به صورت مسابقه اعلام کردیم هر کس هر ایده و طرحی دارد ارائه کند تا ضمن برنده شدن جایزه ایی نیز به وی تقدیم شود، این مرحله انجام شد و اکنون طرحها توسط هیئت داوران و شورای فنی کشور تایید گردیده اند و آماده اجرا هستند.

وی افزود: مرحله بعدی که هنوز انجام نشد اجرای عملی همین طرحهاست، در این مرحله طرح را جزو مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری به گیلان قرار دادیم پذیرفته شد و قرار است منابع مالی آن نیز به زودی تامین گردد تا آنرا به مرحله اجرا برسانیم.

عزیزی تاکید کرد: این طرح ها جزو مصوبات اولویت دار سفر در سال ۹۲ نیز هست و باید تا پایان امسال انجام گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان مباحث مطرح شده در خصوص برخی دیدگاه های سلیقه ای در خصوص دکتر حشمت و اینکه همین امر مانع از اجرای طرح زیباسازی آرامگاه این مبارز شده است را تکذیب کرد و گفت: ما تمام بررسی هایمان را قبل ارائه فراخوان انجام دادیم و خوشبختانه هیچ کس به صورت رسمی چیزی در این خصوص عنوان نکرد، اکنون هم ما یک مصوبه تحت عنوان ساماندهی آرامگاه های دکتر حشمت و دکتر معین داریم و آن را انجام خواهیم داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این خصوص به خبرنگار معین گفت: عده ایی در سندهای تاریخی چیزهایی را به مذاق خود تجزیه و تحلیل می کنند ولی در واقع دکتر حشمت یکی از شخصیتهای اصلی نهضت جنگل بود و این واقعه تاریخی قابل کتمان نیست.

حمید نیکرو ضمن بیان اینکه حشمت هیچ خیانتی نکرد گفت: ظرفیت و شخصیت دکتر حشمت همین قدر بود که تبعات را کم کند و بی انصافی است که وی را بی بصیرت یا هر چیز دیگر بنامیم.

نویسنده: معین کپج

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)