blank

اشتباه نکنید! این مطالب ربطی به انتخابات ریاست جمهوری یا شورا ندارد بلکه این مضمون پیامکی است که تنها به انتخابات یکی از مجتمع های منطقه آزاد انزلی ارتباط پیدا می کند و متاسفانه کار را به جایی کشانده اند که باید همه نهادهای منطقه بسیج می شدند تا رای گیری در سلامت کامل انجام […]

اشتباه نکنید! این مطالب ربطی به انتخابات ریاست جمهوری یا شورا ندارد بلکه این مضمون پیامکی است که تنها به انتخابات یکی از مجتمع های منطقه آزاد انزلی ارتباط پیدا می کند و متاسفانه کار را به جایی کشانده اند که باید همه نهادهای منطقه بسیج می شدند تا رای گیری در سلامت کامل انجام شود.

به گزارش خزرآنلاین و به نقل از روزنامه معین اهمیت این انتخابات در حد مجمع انتخاباتی یک آپارتمان مسکونی است اما تنش ها بر سر مواهب و منافع عضویت در هیئت مدیره به جایی رسید که بعد از اعتراضات و درگیری های لفظی و فیزیکی زیاد که حتی منجر به بازداشت چند نفر نیز انجامید این انتخابات در نهایت با تعداد معدودی انجام پذیرفت.

علیرضا صادقی منش مدیرعامل شرکت تعاونی تجارت- سیاحت منطقه ازاد در همین خصوص گفت: بیست و پنجم فروردین سال گذشته مجمع انتخاباتی مجتمع تجاری ونوس برگزار شد و طی آن هیئت مدیره انتخاب گردید، این هیئت مدیره در اولین اقدام دستور داد ونوس را تحت عنوان شرکت تعاونی به ثبت برسانیم، از همین رو بیست و دوم دی ماه ۹۱ این اتفاق افتاد و شرکت تعاونی سیاحت و تجارت منطقه آزاد شکل گرفت و اعضای آن مشخص شدند.

وی افزود: متاسفانه هنوز یک سال نشده مسئولان منطقه ازاد انزلی علی الخصوص دهقان نصیر معاون اقتصادی این منطقه، به بهانه اینکه این شرکت تعاونی غیرقانونی است خواستار برگزاری مجمع شد در حالیکه خودشان مجوز شرکت تعاونی را صادر کردند، البته هیئت مدیره مجمع با دهقان نصیر کاملا هماهنگ هستند و حتی الان منطقه ازاد در هیئت مدیره عضو دارد درحالی که این خلاف مقررات است، آنها می خواهند قانون تملک اپارتمانها را در یک مجتمع تجاری پیدا کنند که این امر شدنی نیست.

مدیرعامل شرکت تعاونی تجارت- سیاحت منطقه ازاد انزلی درخصوص اینکه چرا این امر شدنی نیست تصریح کرد: بدلیل اینکه غرفه داران مالک نبوده و فقط صاحب منافع محسوب می شوند و مشکل اصلی و اساسی صاحبان غرف با سازنده مجتمع و منطقه آزاد همین است در حالیکه منطقه آزاد خود را مالک عرصه و سازنده مجتمع خود را مالک اعیان می داند و انچه غرفه داران نمی دانند این است که ده سال پیش آن مبلغ کلان را برای چه پرداخت کرده اند.

وی ادامه داد: همین اختلاف نظرها باعث شد روز جمعه در انتخابات درگیری های پیش بیاید و چند نفری بازدداشت شوند.

صادقی منش تاکید کرد: انها حتی سعی نکردند اطلاع رسانی درست و به موقعی داشته باشند تا همه اعضا حضور پیدا کنند تنها چند روز قبل از برگزاری مجمع با پیامک و راه های دیگر اقدام به اطلاع رسانی به غرفه داران کردند که قطعا امکان برنامه ریزی از سوی اکثر آنها که ساکن خارج از استان هستند نبوده و در نهایت مجمع با ۳۰ – ۴۰ نفر برگزار شد در حالیکه بیش از ۸۰۰ – ۹۰۰ عضو دارد.

وی گفت: معاون اقتصادی منطقه ازاد، هم در این مجمع عملا به حمایت از سازنده بنا پرداخته در حالیکه عضو دولتی نباید از کسی حمایت کند و این یکی دیگر از دلایل نارضایتی غرفه داران ونوس بود.

گفتنی است در صورت اجرای قانون تملک اپارتمانها هر کدام از اعضا به میزان متراژی که در اختیار دارند حق رای دارند ولی در شرکت تعاونی همه اعضا بطور یکسان حق رای دارند.

خبرنگار ما تلاش کرد تماسی با دهقان نصیر معاون اقتصادی منطقه ازاد انزلی داشته باشد تا در مقابل مباحث مطروحه پاسخی داشته باشد اما وی فرصت پاسخگویی را از خود سلب کرده و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه انزلی را جهت پاسخگویی معرفی کرد.

امین افقی نیز گفت:  بیش از هزار غرفه در ونوس وجود دارد اما تعداد غرفه داران خیلی کمتر از این عدد می باشد مثلا خود منطقه ازاد قریب به یکصد و دوازده غرفه در ونوس در اختیار دارد، از این رو عقلانی نیست که همه غرفه داران به میزان مساوی حق رای داشته باشند قانون تملک آپارتمانها هم میزان حق رای را به میزان متراژ بستگی دانست.

وی ضمن تایید تنش های بوجود آمده در رای گیری این مجمع افزود: عده ای معترض بودند که با بازدداشت دو نفر از آنها آرامش برقرار شد و رای گیری با بیش از نصف بعلاوه یک یعنی در حدود ۲۰۰ نفر از اعضا برگزار شد و خوشبختانه هیچ کدام از دو گروه درگیر رای نیاوردند و گروه سومی هیئت مدیره را در اختیار گرفت.

البته نا گفته نماند صادقی منش گروه پیروز در انتخابات روز جمعه را هم دست نشانده گروه قبلی می داند.

افقی تاکید کرد: طبق قانون دو هفته قبل از برگزاری مجمع در روزنامه ها آگهی دادیم و  در سایت سازمان هم اطلاع رسانی شد و از این بابت خیالمان جمع است که قصوری انجام نشده است .

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ازاد انزلی در پاسخ به این سئوال که چرا منطقه ازاد شرکتی را که خود به ثبت رسانده است غیر قانونی می داند گفت: شرکت تعاونی مذکور در منطقه ازاد به ثبت رسید ولی ما طبق قانون از اداره کار و تعاون اجتماعی هم استعلام گرفتیم تا تاییدی بر کارهای ما باشد از این رو یکبار در تاریخ ۱۷ بهمن ماه و یکبار در تاریخ بیستم اسفند ماه از اداره کار و تعاون اجتماعی استعلام کردیم که چنین شرکتی با چنین مشخصاتی در منطقه به ثبت رسیده است، که آنها نیز در تاریخ ۲۷ اسفند ماه پیرو مکاتبات ما نوشتند؛ موضوع دریافت حق شارژ و خرید و فروش و اجاره غرف و سوئیت های اداری و انبارهای ونوس جز موارد تایید شده این اداره نیست و نمی تواند جزو فعالیتهای شرکت تعاونی تجارت – سیاحت منطقه ازاد باشد از این رو مسئولیت تغییر موضوع فعالیت به عهده شرکت مذکور می باشد، ما هم به آنها اعلام کردیم که فعالیت شما در این راستا غیر قانونی نیست .

این اظهارات در حالی است که علیرضا صادقی منش مدیرعامل شرکت تعاونی تجارت- سیاحت منطقه ازاد انزلی ضمن تکذیب آن گفت: تا کنون روال نبوده که منطقه ازاد شرکتی را به ثبت برساند و سپس از اداره تعاون استعلام بگیرد این خود یک تخلف است درثانی حالا که استعلام گرفته شد چرا چیزی به ما ارائه نکردند، این قضیه روال عادی ندارد.

نویسنده: روزنامه معین

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)