blank

به گزارش خزرآنلاین، در ۲۲ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان شهری است به نام صومعه سرا . صومعه سرا در اقساممختلف انتخابات،  شهری پر خبر و پر حاشیه بوده  و اتفاقات جالبی در آن رخ می دهد. در سه چهار ساله اخیر این شهر کانون خبرهای مختلفی بوده که  از مهمترین و داغترین این خبرها بحث […]

به گزارش خزرآنلاین، در ۲۲ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان شهری است به نام صومعه سرا . صومعه سرا در اقساممختلف انتخابات،  شهری پر خبر و پر حاشیه بوده  و اتفاقات جالبی در آن رخ می دهد.

در سه چهار ساله اخیر این شهر کانون خبرهای مختلفی بوده که  از مهمترین و داغترین این خبرها بحث جابجایی چند تن از اعضای شورای اسلامی این شهر ( بنا به دلایل مختلف از مالی گرفته تا اخلاقی )  و بحث اختلاس یک میلیاردی  آموزش و پرورش این شهرستان  قابل ذکر است.

اما  در حالی که مدت چندانی  تا  زمان برگزاری انتخابات شورای اسلامی باقی نمانده کماکان ماجراهای جالبی از این سامان به گوش می رسد.

علی الظاهر یکی از افرادی که در حال حاضر در زمره نفرات علی البدل شورای اسلامی  این شهر قرار دارد خیلی مشتاق بوده تا در این دوره جزء نفرات اصلی انتخاب شود و به همین دلیل از مدتها پیش نامش را بر سر زبانها انداخته و فعالیتهای خود را آغاز کرده بود تا جایی که  از ماهها قبل حتی افراد عادی هم وقتی  که  موضوع  انتخابات شورای شهر را می شنیدند در گمانه زنی در خصوص نامزدهای احتمالی ، بی درنگ نام وی را به عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی به زبان می آوردند. او  که در یکی از واحدهای جدیدالتاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از بخشهای شهرستان رشت در حال تحصیل در مقطع کارشناسی بوده ظاهرا تا پایان خرداد هنوز چند واحد درسی باقی داشته  تا فارغ التحصیل شود و به همین دلیل در مرحله ثبت نام موفق به انجام  ثبت نام  نمی شود و دستش از کاندیدا شدن کوتاه ماند. وی که با چنین شرایطی ناخواسته مواجه شد در چندین محفل اعلام کرد که تصمیم خودش بوده که کاندیدا نشود و به اصطلاح خود را وارد درگیری های شهری نکند و آسوده خاطر زندگی خود را ادامه دهد و خلاصه هر چه از اطرافیان اصرار از جانب وی انکار .

در این میان با بعضی مشورتها و همفکری وی تصمیم می گیرد تا شرایط را به نحوی دیگر برای کاندیداتوری خود رقم بزند و به اصطلاح قانون را دور بزند. در تصمیمی جالب وی پیشنهادی مالی ( شما بخوانید در حدود ۳۰۰ میلیون ریال ) به یکی از اعضای فعلی شورای شهر صومعه سرا پیشنهاد می کند تا وی از جایگاه خود انصراف داده و او به جمع اعضای اصلی راه یافته و دیگر دغدغه ای از بابت ارایه مدرک کارشناسی نداشته و با استفاده از تبصره شورایی بودن بدون مانع بتواند ثبت نام کند.

اگرچه این تصمیم در ابتدا مورد موافقت این آقای شورا قرار می گیرد اما در مرحله اجرایی گویا به واسطه اینکه شورای صومعه سرا در این دوره تحولات و  تغییرات زیادی  داشته  با استناد به یک سری از بندهای قانونی چنین پروسه ای در مرحله عمل امکان پذیر نبوده و به این ترتیب آخرین تیر آقای تشنه خدمت هم به سنگ خورد و وی در نهایت مجبور شد برای شورا شدن ۴ سال دیگر را هم انتظار بکشد.

حال سوال هایی در این میان ایجاد می شود که شاید یافتن پاسخ آنها و تحلیل چرایی مسئله  در خصوص بسیاری از مسایل پیرامونی شهروندان تاثیر گذار بوده و ریشه خیلی چیزها روشن شود و  …

سوالاتی از جمله اینکه اینهایی که این همه اصرار به کاندیدا شدن و ورود به شورای شهر  دارند آیا به راستی اینقدر تشنه خدمت هستند که حتی حاضر به دور زدن قانون می شوند ؟ آیا چنین انگیزه ای باعث شده تا به خاطر آن اینهمه نقشه و تاکتیک طراحی کنند ؟  اویی که در حال حاضر شوراست ، امین مردم است ، حال این معامله کردن جایگاه شورایی با پول پیشنهادی آیا شرط امانت است ؟ آیا او این معامله کردن را هم جزئی از خدمت می داند ؟  و اما آن یکی که به مدد پول خود از همین حالا در پی دور زدن قانون بوده فردا در لباس شورا حامی حقوق شهروندان خواهد بود و مصلحت شهر خود  و شهروندان آن را در نظر می گیرد ؟ او همان کسی است که می گوید شهر من ، من به تو می اندیشم ….

نویسنده: نقدی بر انتخابات شورا در صومعه سرا

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)