blank

به گزارش خزرآنلاین و به نقل از روزنامه معین  فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان در گفتگو با رسانه ها در این خصوص گفته بود: راننده ۲۸ ساله خودروی پراید که پدال گاز را با ترمز اشتباه گرفته بود به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه با خانمی ۲۸ ساله که باردار بوده به […]

به گزارش خزرآنلاین و به نقل از روزنامه معین  فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان در گفتگو با رسانه ها در این خصوص گفته بود: راننده ۲۸ ساله خودروی پراید که پدال گاز را با ترمز اشتباه گرفته بود به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه با خانمی ۲۸ ساله که باردار بوده به شدت برخورد و متاسفانه موجب مرگ وی و دو فرزند دوقلویش  بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان شد.

اکنون آیا اسم کسی که فرق پدال ترمز با گاز را تشخیص نمی دهد باید راننده گذاشت؟ اصلا چطور به چنین فردی گواهینامه داده شد تا در خیابانها جولان دهد؟

سید تقی امینی فرمانده راهور گیلان در پاسخ به این سئوالات به خبرنگار معین گفت: متاسفانه موضوعی که مغفول مانده دقیقا همین است، ابتدا باید عرض کنم ما گواهینامه خانم ضارب را ضبط کردیم و قرار است بار دیگر از وی تست رانندگی بگیریم و اگر بر ما ثابت گردد که وی از مهارتهای لازم برخوردار نیست کارشناس شماره ۲ آموزشگاهی که به ایشان گواهینامه داده نیز به عنوان مشارکت در جرم، مقصر شناخته می شود و ما طبق قانون، کارشناس مربوطه را به دادگاه معرفی می کنیم.

گفتنی است در هر آموزشگاه رانندگی، کارشناس شماره یک مسئول گرفتن امتحان ایین نامه و کارشناس شماره دو مسئول گرفتن امتحان شهر است.

وی افزود: البته خود آموزشگاه که یک تشکیلاتی جهت کمک به دولت برای صدور گواهینامه است از این قصور مبراست و در صورت یقین پیدا کردن از عدم مهارت راننده ضارب، تنها کارشناس مربوطه مقصر می باشد.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه از رانندگان خواست با سرعت مطمئنه و رعایت قوانین و مقررات رانندگی کرده و توجه بیشتری نسبت به عابران پیاده داشته باشند.

اگرچه فرمانده راهور گیلان، آموزشگاه های رانندگی را مبرا از این قصور دانست اما کیست که تایید نکند درآمدزایی، بیشتر از بالابردن مهارت هنرجو در سرلوحه کار برخی از این اموزشگاه ها قرار دارد، این موضوع البته مورد تایید برخی از این آموزشگاه دارها نبود، منوچهر ملک راه مدیر آموزشگاه رانندگی شهرک آزمایش رشت در این خصوص به خبرنگار معین گفت: با وجود اینکه قبول دارم کیفیت آموزشگاه های ما مطابق با استانداردهای بین المللی نیست اما در مواردی اینچنینی باید کنکاش کرد دید که موضوع چه بوده است، صرف اینکه راننده پدالها را اشتباه گرفته نمی توان آموزشگاه ها را متهم به سودجویی کرد.

وی افزود: ممکن است عوامل زیادی دخیل باشند که راننده را مجبور به چنین اشتباهی کرده، از عوامل محیطی گرفته تا روانی فرد، اما با این حال منکر این قضیه نیستم که آموزشگاه ها نیز مجبورند به همان اندازه ایی که هنرجو هزینه می کند و وقت می گذارد برایش فرصت آموزش مهیا  کنند.

ملک راه ادامه داد: در عرف بین الملل میزان ساعتی که جهت آموزش برای صدور گواهینامه لازم است به سن و جنس و سطح تحصیل و حتی مربی هنرجو و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد از این رو اینکه به همه متقاضیان بطور یکسان آموزش داده شوند چندان منطقی نیست.

بهر حال آنچه که اتفاق افتاد صرف نظر از هر معلولی که داشته باشد نشان از بی تجربگی راننده در رانندگی داشت و اگر قوانین ما منعی برای افراد گواهینامه دار جهت رانندگی ندارند اما خانواده ها باید مراقبت بیشتری از تازه گواهینامه گرفته ها کنند تا بار دیگر شاهد حوادثی دلخراش از این جنس نباشیم.

وقتی بشنویم در نخستین ماه از فصل بهار در معابر درون شهری استان ۳۳۰ فقره تصادف به وقوع پیوسته که از این تعداد ۹ فقره آن فوتی بوده چه حسی به شما دست می دهد پس بیشتر مراقب باشیم!

نویسنده: معین کپج

میانگین امتیازات ۵ از ۵
۰/۵ (۰ نظر)